Голова ЦРУ: До російських обіцянок треба ставитися обережно

Бреннан
Image caption Керівник ЦРУ Джон Бреннан дав перше інтерв'ю британському журналістові

Голова ЦРУ Джон Бреннан також попередив обраного президента США Дональда Трампа, що відмова від ядерної угоди з Іраном може стати катастрофічним кроком.

У великому інтерв'ю кореспондентові ВВС з питань безпеки Гордону Корері посадовець порадив обраному президентові обережно ставитися до обіцянок Росії, звинувачуючи Москву у загибелі цивільних у Сирії.

Протягом виборчої кампанії Дональд Трамп погрожував розірвати ядерну угоду з Тегераном і натякав, що за його президентства співпраця США з Росією буде тіснішою.

Пан Бреннан, який очолював ЦРУ протягом чотирьох останніх років, піде у відставку у січні наступного року. Наступним головою спецслужби, згідно з заявою Дональда Трампа, стане конгресмен Майк Помпео.


Росія, Сирія, хакери

Пан Бреннан описав ситуацію в Сирії у досить похмурих тонах. Він стверджує, що чинна сирійська влада та Росія є відповідальними за масові вбивства цивільних сирійців.

Адміністрація президента Барака Обами підтримує поміркованих повстанців, які борються проти режиму Башара Асада. Керівник ЦРУ вважає, що США повинні продовжувати цю політику.

За його словами, Росія, як і раніше, відіграє ключову роль у врегулюванні сирійської кризи. Водночас пан Бреннан скептично ставиться до готовності Кремля піти на будь-яку угоду в цьому питанні. На переговорах "Москва лукавить", прагнучи затягнути їх до падіння Алеппо.

"Я не впевнений, що росіяни пом'якшать свою позицію, поки вони здатні досягнути максимально можливих воєнних успіхів", - сказав він.

Копирайт изображения AFP
Image caption У Сирії щодня гинуть цивільні

Раніше Дональд Трамп припускав, що його адміністрація зможе тісніше співпрацювати з Росією у низці сфер.

"Думаю, президент Трамп і нова адміністрація повинні обережно ставитися до російських обіцянок", - заявив пан Бреннан, нагадавши, що раніше Москва вже не дотримувалася свого слова.

Коментуючи закиди на адресу Росії у тому, що вона намагалася вплинути на президентські вибори США, зламуючи американські комп'ютерні системи, пан Бреннан підтвердив, що розмовляв на цю тему з російськими колегами. Він попереджав їх, що такі дії матимуть неприємні наслідки.

За його словами, Штати не повинні "опускатися до їхнього рівня" чи відповідати на хакерську загрозу з Росії аналогічними методами. Пан Бреннан сказав, що є й інші способи довести до відома Москви, що такі дії є неприйнятними.


Угода з Іраном

Керівник ЦРУ попередив команду Дональда Трампа про те, що їхні наміри відмовитися від ядерної угоди з Іраном матимуть неприємні наслідки.

"Я думаю, це буде катастрофою", - сказав Джон Бреннан ВВС.

"Відмова однієї адміністрації від угоди, укладеної її попередниками, була б безпрецедентною", - застеріг він.

Він заявив, що внаслідок цього позиції прихильників жорсткої лінії стосунків із Заходом у Ірані посилилися б. А інші держави були б змушені у відповідь на це запустити власні ядерні програми.

"Розірвати цю угоду було б верхом дурості", - заявив пан Бреннан.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Джон Бреннан вважає, що вихід з іранської ядерної угоди став би серйозною помилкою

Однією з головних загроз залишається тероризм, заявив пан Бреннан.

Всередині угрупування "Ісламська держава" є люди, які планують зовнішні атаки, зауважив він. Ця група, продовжив він, є "дуже активною" і прагне показати, що ІД все ще здатна завдавати ударів по Заходу, попри воєнні поразки.


"Війна з ісламом"

Керівник ЦРУ розповів, що він ще не обговорював зі своїми наступниками особливості роботи спецслужби, однак висловив готовність до такої розмови.

"Там є чимало людей, які читають газети та слухають новини, де факти можуть бути трохи, ви знаєте, неточними. Хочу впевнитися, що нова команда усвідомлює, якою є реальність. Зрештою, їм вирішувати, як виконувати свої обов'язки", - сказав Джон Бреннан.

Деякі члени нової адміністрації, приміром, генерал Майк Флінн, заявляли, що США повинні визнати, що ведуть "світову війну" з ісламськими бойовиками.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption У січні Джон Бреннан піде з посади голови ЦРУ, а Барак Обама перестане бути чинним президентом США

У відповідь на питання, чи така термінологія могла б стати Штатам у нагоді, Джон Бреннан сказав, що нова команда мала б бути "дисциплінованою у мові, яку вони використовують та меседжах, які вони шлють".

"Якщо цієї дисципліни не буде, то їхні слова використовуватимуть терористичні та екстремістські організації, щоб зобразити США та їхню владу як антиісламські, якими ми не є", - уточнив він.

Пан Бреннан також повідомив, що президент Обама доручив розвідці США дослідити, чи противники Америки зможуть використати на свою користь перехідний період у країні.

Обраний президент Дональд Трамп заявив, що призначить на посаду керівника ЦРУ конгресмена Майка Помпео.

Новини на цю ж тему