Оголошено переможців премії Книга року ВВС-2016

Таня Малярчук, Забуття, Галина Ткачук, Тринадцять історій у темряві
Підпис до фото,

"Забуття" Тані Малярчук і "Тринадцять історій у темряві" Галини Ткачук - переможці премії Книга року ВВС-2016

ВВС Україна оголосила переможців премії Книга року ВВС-2016, представленої в партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Книгою року-2016 став роман "Забуття" Тані Малярчук, а переможцем у номінації Дитяча книга року ВВС-2016 обрано книгу Галини Ткачук "Тринадцять історій у темряві".

Говорячи про книгу-переможця в номінації Книга року ВВС-2016, голова Європейського департаменту Всесвітньої служби ВВС Артем Лісс зазначив: "Цьогорічний переможець Книги року піднімає дуже важливі проблеми - про пам'ять, про те, як минуле пов'язане з сьогоденням, а також про самоідентифікацію суспільства і людей в ньому. Протягом останніх дванадцяти років Книга року BBC знайомить українського читача з найкращими творами сучасної української літератури. Роман Тані Малярчук посів гідне місце серед блискучих лауреатів нашого конкурсу".

Керуючий директор ЄБРР із внутрішніх і зовнішніх зв'язків Джонатан Чарльз сказав: "Сьогодні вже п'ять років, як Культурна Програма ЄБРР стала партнером ВВС Україна у справі підтримки нової літератури для дорослих і дітей. Зараз, у 2016-му, світ виглядає зовсім не так, як виглядав у 2012-му. Багато що змінилося, і нові виклики постають перед нами щодня. Проте важливо не забувати той урок, якого нас вчать страшилки з цьогорічної Дитячої Книги Року ВВС: не всі монстри справжні, деякі монстри - просто незвичайні, але дружні створіння, а темряву перемагає сміх".

Кожен із двох переможців отримає винагороду £1000 у гривневому еквіваленті.

Видавці двох книг-переможців - "Видавництво Старого Лева", Львів, та "Темпора", Київ - матимуть право використовувати логотипи Книги року ВВС у своїх наступних виданнях.

Премії "Читач року-2016" отримали Ганна Кобилякова за рецензію на книгу Катерини Бабкіної "Шапочка і Кит" та Олена Романенко за рецензію на книгу Мирослава Лаюка "Баборня". Обидва переможці отримають електронні книги у подарунок від ВВС Україна.

До журі премії Книга року ВВС-2016 входили:

  • Віра Агеєва, професор, Національний університет "Києво-Могилянська академія".
  • Ольга Герасим'юк, журналістка.
  • Андрій Курков, письменник.
  • Світлана Пиркало, письменниця, радник із питань культури ЄБРР.
  • Марта Шокало, випусковий редактор ВВС Україна.

Більше інформації про конкурс, а також читацькі рецензії можна знайти на сторінці bbc.ua та у спецпроекті Книга року ВВС-2016.

ВВС Україна є частиною Всесвітньої служби ВВС.