Київ-Перемишль - потяг рушив

Інтерсіті

"Нарешті "Укрзалізниця" поїде до Перемишля", - сказав під час урочистого запуску нового рейсу Войцех Бальчун.

За півроку після його призначення керівником української залізниці цей проект, запущений насамкінець року, став для нього найбільш іміджевим.

Попри поширені сумніви, перший швидкісний потяг Інтерсіті Київ-Львів-Перемишль виїхав 23 грудня. Хоча й не без нарікань.

Контроль на ходу

За графіком електропотяг Hyundai Rotem має долати відстань від Києва до Перемишля за 7 годин 40 хвилин, а в зворотний бік - за 7 годин 7 хвилин.

За словами депутатки Оксани Юринець, що входить до групи міжпарламентських зв'язків з Польщею, перший рейс прибув вчасно.

Image caption Сторони намагаються домовитися про те, аби прикордонники обох країн перевіряли документи разом

"Прикордонний і митний контроль відбувається на ходу. Ми з кількома депутатами із транспортного комітету їхали з Києва. Перевірка документів почалася після Львова", - розповіла вона телефоном.

"Так само і з польського боку все пройшло швидко. Єдина різниця - у тих, хто має біометричні паспорти, ще взяли відбитки пальців", - додала вона трохи пізніше.

За словами пані Юринець, наразі Україна і Польща намагаються запровадити практику, до якої вдавалися перед Євро-2012 - коли прикордонники обох країн спільно перевіряють документи.

В "Укразалізниці" запевняють, що кількість персоналу виділятимуть залежно від того, скільки буде пасажирів на рейсі.

Голова транспортного комітету парламенту Ярослав Дубневич зазначив, що нині за годину викуповують приблизно 70-80 квитків на рейс до Перемишля.

Численні звернення

Головне нарікання пасажирів поки що спричинене тим, що квитки на цей поїзд, на відміну від більшості інших рейсів "Укразалізниці", не можна придбати в інтернеті.

За словами Войцеха Бальчуна, це проблема не окремого рейсу, а всього міжнародного сполучення за межами СНД.

"На сьогоднішній день, оформити квитки через інтернет можна лише на поїзди, що курсують тільки у так званому "внутрішньо державному сполученні", тобто по СНД. Формулювання, безумовно, застаріле, але такі правові реалії, і поки що мусимо мати з тим справу", - написав він у Facebook.

Поки що квитки до Перемишля можна купити лише у касах "Укрзалізниці".

Вартість проїзду із Києва до Перемишля у І класі може складати 574 гривні, у ІІ-му - 406 гривні. Ціна залежатиме від курсу євро на день оформлення квитка.

Побачити іншу Україну

Загалом, написав пан Бальчун, він задоволений запуском рейсу: "Все пройшло добре, про що свідчать відгуки подорожуючих".

"Очікую, що ми нарешті їздитимемо до Польщі без перешкод, швидко проходитимемо кордон, робитимемо свої справи і повертатимемося назад", - розповіла одна із перших пасажирок поїзда Анастасія.

Копирайт изображения Sereda Iryna
Image caption Войцех Бальчун сказав, що заволений тим, як усе пройшло

"Я був дуже приємно здивований цінами. Багато розмов було про 1500 гривень - думав, маршрут буде недоступним. Якщо сьогодні поїздка пройде вдалою, їздитиму до Польщі лише цим поїздом", - додав інший пасажир Володимир.

"Ціна квитка відлякуватиме "човників", які перевозять м'ясо і цигарки, тож подорож може бути дуже комфортною", - сказав чоловік на ім'я Володимир.

"Безсумнівно, це крок у доброму напрямку. Такого поїзда бракувало. Раніше очікування на кордоні становило до чотирьох годин. Маємо на дію, що тепер поїзд їздитиме за розкладом, про який повідомляють в інтернеті", - розповів ВВС Україна представник Об'єднання українців у Польщі із Перемишля Ігор Горків. Він також сподівається, що нове залізничне сполучення дещо розвантажить митниці на кордоні між Україною та Польщею.

"До того ж, зараз багато поляків доїздять лише до Львова і лишаються там. Поїзд, який їде до Києва через інші обласні центри, - це шанс для них побачити дещо іншу Україну, з іншим кліматом, атмосферою, культурною спадщиною", - додав Ігор Горків.

Із Києва поїзд щоденно має виїжджати о 6:45 і прибувати до Перемишля о 13:25. Назад вирушатиме о 14:26, у Києві буде о 22:33. Зупинки - на київській станції Святошин, у Коростені, Підзамчі та Львові.

Дізнатися графік потяга детальніше можна на сайті Укрзалізниці.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему