#НеПроґавте: звіти ЦРУ про УПА та ескалація в Авдіївці

Таємні архіви ЦРУ про УПА і антирадянські операції в Україні, загострення в Авдіївці та його причини, а також жінка, що перетворюється на дерево. Такими були найважливіші та найпопуляніші історії, які цього тижня висвітлювала ВВС Україна.

Копирайт изображения Ігор Марчук
Image caption Повстанці з Волині - "одна з найпотужніших армій опору в Європі, яку навряд чи хтось міг перевершити", йдеться у доповіді ЦРУ

Найпопулярнішим матеріалом за тиждень став аналіз секретної доповіді ЦРУ про Українську повстанську армію.

У цій доповіді йдеться, що ОУН не співпрацювала з націонал-соціалістами, а УПА стала однією з найпотужніших армій опору в Європі, яка завдала шкоди більшовицькому режиму.

Крім того, серед нещодавно розсекречених та опублікованих документів - доповідь за 1957 рік, у якій ідеться про те, що в багатьох регіонах УРСР населення підтримало б антирадянські спецоперації.

Криза в Авдіївці

Копирайт изображения EPA / MARKIIAN LYSEIKO
Image caption Через загострення бойових дій значна частина Авдіївки залишилася без світла і води.

Центральною подією цього тижня стало загострення ситуації в авдіївській промзоні. Минулими вихідними там почалася одна із найнебезпечніших за рік ескалацій. Значна частина міста залишилася без світла і води.

Обидві сторони традиційно пов'язують загострення з "провокаціями" супротивника. Але чому це відбувається саме зараз?

Ескалації на Донбасі передував перший телефонний дзвінок між новим лідером США Дональдом Трампом і російським президентом Володимиром Путіним.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Російський президент - один з п'яти лідерів держав, з якими Дональд Трамп провів телефонні переговори минулої суботи.

Темою цієї розмови стали конфлікти в Україні та Сирії.

Чорний ринок зброї в Україні

Копирайт изображения СБУ

Звіти про незаконний обіг зброї в Україні і дискусія довкола володіння зброєю після 2014 року починають звучати дедалі гостріше.

ВВС Україна спробувала дослідити, що коїться на "чорному ринку" зброї і як його можна побороти.

Людина-дерево

Копирайт изображения AFP

10-річна Сахана Хатун із Бангладеш чотири місяці тому почала потерпати від наростів на шкірі, що нагадують кору дерева. Лікарі припускають, що вона може виявитися першою в історії жінкою, що потерпає від так званого "синдрому людини-дерева".

"Можна вийти?" - "Ні!"

Суд наказав шкільному округу в Каліфорнії виплатити 1,25 млн доларів колишній учениці, якій довелося помочитися у відро після того, як їй не дозволили вийти у вбиральню.

А ця жінка поскаржилася на німецьку поліцію, заявивши, що охоронці в аеропорту змусили її цідити собі груди, щоб довести, що в неї є лактація.

Копирайт изображения Gayathiri Bose
Image caption Пані Бос - сингапурка і мама двох дітей

Також серед цікавинок:

Також на цю тему

Новини на цю ж тему