Відставка радника Трампа зворохобила Росію

майкл флінн Копирайт изображения AFP
Image caption Скандал довкола радника Майкла Флінна спалахнув через його телефонні розмови з російським послом, проведені ще до інавгурації Дональда Трампа. Співрозмовники нібито говорили про санкції щодо Росії. При цьому закон забороняє громадянам США, не наділеним певними повноваженнями, вести перемовини з представниками держав, які мають суперечки зі США

Ми часто кажемо, що живемо в екстраординарні часи.

Але те, що трапилося у вівторок, було одночасно і екстраординарним, і безпрецедентним.

Відставка американського радника з національної безпеки викликала шалену реакцію російських політиків, які поспішили його підтримати.

Сенатор верхної палати російського парламенту Олексій Пушков написав у Twitter, що Майкл Флінн став жертвою "параної і полювання на відьом".

Голова парламентського комітету з міжнародних справ Костянтин Косачев заявив, що "або Трампа ... послідовно (і небезуспішно) заганяють в кут, або русофобія вразила тепер уже й нову адміністрацію від верху до низу".

З Москви лунають одночасно соковиті й сердиті слова.

Це тому, що росіяни покладали на пана Флінна великі сподівання. Його розглядали як впливову фігуру, котра обстоювала тісніші зв'язки між Америкою та Росією.

Майкл Флінн був добре відомий Москві. У минулому він напіврегулярно співпрацював із державним російським телеканалом RT.

Два роки тому пан Флінн відвідав бенкет RT у Москві, де сидів за одним столом з Володимиром Путіним.

Копирайт изображения AFP

Але росіяни не лише розчаровані. Я відчуваю ще й певне збентеження.

Лише учора Кремль продовжував наполягати, що до того, як президент Трамп ступив на поріг Білого дому, між Москвою і Вашингтоном не було розмов про санкції.

Коли сьогодні журналісти запитали про відставку Флінна, прес-секретар Володимира Путіна заявив, що Кремль "не хотів би це коментувати".

"Це внутрішня справа адміністрації Трампа, це не наша справа. Ми неодноразово її (тему санкцій. - Ред.) коментували, і більше нам додати немає чого", - сказав він.

Я запитав пана Пєскова, чи після відставки Флінна він і далі наполягає, що обговорення санкцій не було.

"Я повторюю: мені нічого більше додати. Ми не хочемо це коментувати", - була відповідь.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Майкл Флінн - крайній справа - під час телефонної розмови президента Трампа з Володимиром Путіним

Та це не означає тільки погані новини для Москви. Аж ніяк.

Пан Трамп, судячи з його нещодавніх коментарів, є найбільш проросійським президентом у сучасній історії США. Росіяни і досі розраховують, що він поліпшить стосунки між Москвою і Вашингтоном, послабить санкції і поверне Росію в гру.

Саме тому російські ЗМІ не критикують американського президента, а натомість - звинувачують його "опонентів" і "ворогів" в американському істеблішменті, розвідці і ЗМІ у прагненні підірвати спроби Трампа покращити стосунки з Росією.

Та що як 45-й президент не зможе виправдати сподівань Москви?

У цьому разі замість стати партнером, Америка, найімовірніше, знову стане "ворогом" - цапом-відбувайлом для відвернення уваги від внутрішніх проблем Росії.

Новини на цю ж тему