Астма призводить до проблем у сексі - дослідження

Келлі-Енн зі своїм чоловіком Копирайт изображения Callie-Anne
Image caption Чоловік Келлі-Енн боявся ініціювати пестощі, щоб не викликати в дружини напад астми

Астма часто заважає сексуальному життю, - свідчить опитування, проведене доброчинною організацією Asthma UK.

Понад дві третини (68%) пацієнтів з астмою, які взяли участь в опитуванні, підтвердили: хвороба сильно впливає на інтимну сферу.

31-річна Келлі-Енн написала, що їм з чоловіком довелося "тимчасово відмовитись" від сексу через загострення її хвороби.

На думку фахівців з Asthma UK, це свідчить про те, що люди недостатньо контролюють свою хворобу, тому їм варто звернутися по допомогу.

Келлі-Енн не здивувалась результатам дослідження. "Люди звикли страждати мовчки", - каже вона.

"Про це не прийнято говорити. Лікарі, консультанти, медпрацівники, користувачі форумів з питань астми постійно цікавляться, як ця хвороба впливає на моїх дітей, роботу, навчання, соціальне життя".

"Але мало хто питає, як вона позначається на моїх стосунках з чоловіком. І зовсім нікого не цікавить, чи страждає наше сексуальне життя".

А воно страждає, і досить сильно, каже Келлі-Енн.

"Під часу сексу я часто починаю важко й голосно дихати і почуваюся так, ніби зараз вибухну, бо повітря не може вийти назовні з легенів. Тоді я мушу зробити паузу, щоб скористатися інгалятором і перевести подих".

"Звісно, це негарно і прикро. Після того як у мене діагностували астму, я довгий час боялася сексу й фізичних проявів почуттів узагалі".

Копирайт изображения Getty Images

Багато інших учасників опитування мали схожий досвід - вимушено зменшили частоту сексу в своєму житті або й взагалі перестали ним займатись.

Майже половина (46%) з 544 респондентів кажуть, що могли би почуватися більш впевнено у сексі, якби не астма.

Водночас відносно небагато респондентів - трохи менше 15% - вважають цю хворобу причиною (чи принаймні однією з причин) розриву стосунків.

Одна жінка написала, що її стосунки закінчились у машині швидкої допомоги під час астматичного нападу: "Мій партнер сказав, що більше не витримує цього стресу. Я лишилась у лікарні одна".

Кілька людей зізналися, що були госпіталізовані через астматичний напад, викликаний оргазмом, інші повідомили про те, що їм складно займатися оральним сексом через проблеми з диханням.

Чесна розмова

Організатори опитування сподіваються, що тепер хворі на астму зможуть вільніше говорити про її вплив на статеве життя.

"Ми не чекали такого активного відгуку на наше опитування, як і того, наскільки важко багатьом живеться з астмою", - каже доктор Енді Віттамор, лікар загальної практики і консультант Asthma UK.

"Ця хвороба дуже сильно позначається на особистому та сексуальному житті і завдає людям немало незручностей і навіть сорому".

"Схоже, деякі хворі вважають це питання надто делікатним, щоб обговорювати його з лікарем. Та якщо симптоми астми заважають їм жити здоровим статевим життям, це означає, що хвороба виходить з-під контролю і вони потребують допомоги".

Келлі-Енн розповідає, що чесна розмова з чоловіком допомогла повернути гармонію в їхні стосунки.

"Спочатку ми не ділилися своїми почуттями, оскільки боялися ще більше засмутити одне одного. Але це лише погіршувало ситуацію".

"Одного дня я наважилась розповісти чоловікові про те, як сильно я переживаю через хворобу та те, що стаю для нього небажаною. Він подивився на мене так, ніби я втратила розум".

"Потім він пояснив, що боявся ініціювати пестощі, бо знав, що це може спровокувати напад астми. Він також зізнався, що не знав, як про це зі мною поговорити, через мій нестабільний емоційний стан. Йому було дуже прикро від того, що він не міг мені допомогти".

"Тепер ми говоримо про все чесно й відверто. Щодо нашого сексуального життя, ми просто сприймаємо все, як є. Якщо в мене починається сильна задишка, я користуюся інгалятором. Тоді ми просто сміємось і жартуємо, що цей пристрій додає мені звабливості".

П'ять порад хворим на астму

Не соромтесь. Пам'ятайте, що астма - поширена хвороба. Дуже ймовірно, що ваш партнер не буде проти, якщо вам доведеться скористатись інгалятором під час побачення чи сексу. Якщо у вас вже є постійний партнер, поговоріть з ним відверто. Це допоможе вам обом почуватися впевненіше та розуміти потреби одне одного.

З'ясуйте, що саме провокує у вас напади. Наприклад, це може бути алкоголь, різні запахи чи навіть алергія на гуму. Це варто обговорити з партнером наперед, щоб уникнути цих факторів.

Звертайте увагу на свої симптоми. Якщо під час сексу ви помічаєте симптоми астми - кашель, задишку або хрипи - це може свідчити про те, що вам не вистачає вміння боротися з цією хворобою. В такому разі варто проконсультуватися з лікарем.

Зменшіть фактори ризику. Найкращий спосіб уникнути проявів астми під час сексу - навчитися нею керувати. Це можна робити по-різному: вчасно приймати ліки, разом з лікарем розробити найкращу схему інгаляцій, користуватися докладним протоколом лікування й регулярно проходити огляд.

Поговоріть з фахівцями. Не бійтесь розповісти лікарю про те, як астма заважає вам у стосунках чи інтимному житті.

Джерело: Asthma UK

Також на цю тему

Новини на цю ж тему