Цукерберг: потрібно боротися за глобалізацію і проти фейків

Цукерберг Копирайт изображения Reuters
Image caption Марк Цукерберг вважає, що головна місія FB - з'єднувати людей - актуальна, як ніколи

Засновник Facebook Марк Цукерберг стурбований тим, що люди по всьому світу відмовляються від ідей глобалізації. Також він заявив, що має намір боротися з поширенням фейковий новин.

У розмові з BBC пан Цукерберг висловив побоювання, що багато людей втратили віру в майбутнє і живуть в "мильних бульбашках фейкових новин".

За його словами, багато хто відчуває себе жертвами глобалізації. Тому вони й хочуть "відокремитися" від єдиного світу, де все одне від одного залежить.

Однак мільярдер і філантроп закликав їх не сидіти склавши руки, а налагоджувати соціальну інфраструктуру.

"Коли я тільки запустив Facebook, необхідність об'єднати світ не здавалося мені чимось неоднозначним: з року в рік все у світі ставало більш пов'язаним, і мені здавалося, що люди саме цього хотіли, - зауважив Марк Цукерберг в розмові з редактором BBC з питань економіки Камалем Ахмедом. - Але є люди, яким здається, що глобалізація залишила їх на узбіччі, тому і виник рух за виключення себе з глобального контексту".

"Якщо хтось запитує, чи варто людству зближуватися і далі, я думаю, що відповідь - так", - додав засновник найбільшої соціальної мережі в світі.

За словами Марка Цукерберга, влада, неурядові організації, великі корпорації мають зробити так, щоб позитивні плоди глобалізації були доступні всім людям, а не тільки обраним.

"Багато з викликів, що стоять перед нами, глобальні - боротьба зі зміною клімату, терором, пандеміями, чи ситуація, в якій громадянська війна в одній державі викликає міграційну кризу планетарного масштабу. Все це - абсолютно глобальні проблеми, для вирішення яких нам потрібна інфраструктура іншого рівня - не така, яка склалася історично", - додав пан Цукерберг.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дружина Марка Цукерберга Прісцилла Чан керує кількома найбільшими благодійними програми по всьому світу

При цьому він ухилився від відповіді на питання BBC, чи поділяє президент США Дональд Трамп його погляди.

Творець Facebook також не сказав, чи хотів би він зустрітися з паном Трампом особисто.

Раніше пан Цукерберг не прийшов на зустріч американського президента з лідерами компаній з розвитку інновацій.

Торкаючись теми "тролів" в інтернеті і негативу в соцмережах, він зазначив, що така риторика небезпечна, оскільки вона розмиває глобальні проблеми і спрощує підхід до їхнього вирішення.

"Думаю, ми відповідальні за те, щоб посилити позитивні ефекти (спілкування в соцмережах. - Ред.) і послабити негатив, щоб ми могли створити суспільство взаєморозуміння. Дослідження показали, що найкраща дискусія народжується там, де люди пізнають один одного з різних сторін, а не просто судять про людину за його поглядами (щодо конкретного питання. - Ред.)", - резюмував мільярдер.

Пан Цукерберг нагадав, що пожертвував 99% своїх акцій Facebook - загальною вартістю в в 45 млрд доларів - благодійному фонду, який очолює його дружина Прісцилла Чан.

"Сподіваюся, що моя особиста філантропія послужить прикладом іншим підприємцям", - зауважив засновник Facebook.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему