"Ще раз заговорите зі мною таким тоном" - цитати Чуркіна

У своїй кар'єрі Віталій Чуркін неодноразово вислуховував критику представників Заходу в ООН

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

У своїй кар'єрі Віталій Чуркін неодноразово вислуховував критику представників Заходу в ООН

Віталій Чуркін представляв Росію в ООН з 2006 року по лютий 2017, коли він помер в лікарні. Йому стало погано на робочому місці.

За ці 11 років сталося безпрецедентне в історії пострадянської Росії погіршення відносин між РФ і Заходом.

Пан Чуркін представляв в ООН інтереси Москви під час російсько-грузинської війни в 2008 році, після анексії Росією Криму та катастрофи "Боїнга" MH170 на Донбасі у 2014 році.

Чиновник говорив від імені Москви під час перекидання до Сирії російських військ і гуманітарної кризи у Східному Алеппо. Тоді правозахисники говорили про загибель сотень мирних жителів внаслідок російських і сирійських бомбардувань міста.

Всі ці події стали віхами найбільшого погіршення відносин між Росією і Заходом. Віталій Чуркін, кар'єрний дипломат, незважаючи ні на що відстоював позицію Росії.

Стилістично його заяви часто були різкими за змістом і часом не дуже дипломатичними за формою.

Російська служба Бі-бі-сі зібрала ряд гучних заяв дипломата, які він зробив на різних етапах своєї роботи в ООН.

"Якщо ви ще раз заговорите зі мною таким тоном, такої речі, як Катар, після сьогоднішнього дня більше не буде", - відповідь представнику Катару, який критикував блокування резолюції Радбезу ООН по Сирії.

Автор фото, EPA

Підпис до фото,

Радбез ООН був місцем частих словесних баталій для пана Чуркіна

"Чомусь деякі наші західні колеги думають, що якщо якийсь переворот озброєний - краще озброєний, - то обов'язково демократи прийдуть до влади. Обов'язково, так би мовити, Томас Джефферсон має очолити всю цю справу", - квітень 2014 року, дискусія про зміну влади в Україні.

"Вважаю, що Рада Безпеки - це не місце для обговорення різних версій щодо МН-17. [...] Для подальшого суду є або цілком можуть бути створені відповідні механізми без залучення РБ ООН, який кримінальними справами займатися не повинен", - липень 2015 року, з приводу внесеної Малайзією і заблокованої Росією резолюції Радбезу ООН про створення міжнародного трибуналу щодо катастрофи MH17 на Донбасі.

"Зйомки ударів робляться в пустельних південно-західних кварталах міста, де понад місяць тривають запеклі бої, а подаються як вибіркові удари по мирних районах східного Алеппо", - 2016 рік, про ситуацію у Східному Алеппо, де за інформацією правозахисників сотні мирних жителів загинули від авіаударів сирійської авіації, яку підтримувала Росія.

"Особливо дивним мені здався виступ представника Сполучених Штатів, яка побудувала свій виступ, ніби вона мати Тереза", - відповідь колишньому постпреду США при ООН Саманті Пауер, яка звинуватила Росію і сирійський режим у воєнних злочинах в Алеппо.

"Я хотів би запитати шановного представника Сполучених Штатів: а зброю масового ураження знайшли в Іраку чи все ще шукаєте?" - 2008 рік, у відповідь на звинувачення в агресії щодо Грузії.

"Яка пристойна людина буде з ним розмовляти?" - про президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, 2008 рік, після війни Росії і Грузії.