ILLARIA: "Я не граю за правилами шоу-бізнесу"

  • Олександра Марченко
  • BBC Україна

"Моя мета - показати світу сучасну цікаву українську музику з етнічними мотивами. І моє бажання - показати світу Україну світлу, мудру, люблячу і таку, що надихає", - каже співачка ILLARIA.

Автор фото, UNIAN

Цієї суботи стане відомо, хто представлятиме Україну на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2017.

BBC Україна вже поспілкувалася з усіма фіналістами - ще до вирішального дня.

Однією з учасниць фіналу національного відбору Євробачення стала ILLARIA:

Я роблю музику в стилі етно. Це має бути цікаво для світу, тому що Україна рідко була представлена на Євробаченні з етнічного боку. У Джамали були татарські мотиви, у Руслани - гуцульські награвання, і все. У своїй пісні Thank You For My Way я використала українські наспіви і бандуру, українські ритми.

Автор фото, ILLARIA's personal archive

У пісні є меседж: не боятися йти своїм шляхом. Це зараз важливо для українців і для позиціонування країни в світі.

Мій образ дуже етнічний - це мавка. Для мене це образ України, української душі - привітної, зворушливої, довірливої і, тим не менше, дуже сильної і невмирущої. Мавка не померла - вона перетворилась на калину - символ України.

Коли ми працювали над піснею з Іваном та Анною Розіними, я помітила схожі паралелі в історії мавки і в історії мого життя.

Я так само довго блукала темним лісом, часто себе відчувала самотньою. Я не граю за правилами шоу-бізнесу, не роблю форматну музику, в житті теж у мене доволі мало друзів, тільки ті, які мені близькі духовно… Але мені вистачало сил триматися свого шляху і чекати на кохання - і я його знайшла. Своїм прикладом я хочу надихнути людей в Україні, в світі.

Я хочу, щоб люди, які сумніваються в собі, бояться бути "мавками", бояться бути творчими, самотніми в якийсь момент розуміли, що вони не самі.

Варто бути сильною і знати, чого ти хочеш, не зраджувати своїм принципам, думкам, своїй душі. І ти обов'язково знайдеш того, хто тебе зрозуміє, підхопить і допоможе тобі йти своїм життєвим шляхом.

Автор фото, UNIAN

Я вже давно співаю, але не вважаю себе популярною співачкою. Я не засмучуюсь. Я свідомо обрала шлях вільного музиканта - і творю самостійно, без продюсера.

Я сама митець - мені цікаво втілювати свої ідеї і не марнувати свого часу, сил і нервів на те, щоб робити те, що мені не підходить.

Грошима мене не заманиш, славою миттєвою - теж. Я чудово розумію, що сьогодні слава є, а завтра немає, а себе страшно втратити. Я щаслива, що роблю музику, яку люблю і відчуваю.

Автор фото, Pivnenko. S.

Рівно 10 років тому я вийшла на сцену як ILLARIA і почала співати саме етнічну музику. В основному всі свої пісні я пишу сама. Або беру український фольклор і обробляю його на свій лад.

Нещодавно я випустила платівку "Я жива" - моя третя платівка, яку я самостійно створила і спродюсувала. І зараз мені хочеться підбити підсумок і зробити нарешті бажаний, жаданий, омріяний тур Україною. У мене ще жодного разу не було повноцінного великого туру.