ROZHDEN: позитивна пісня не повинна бути складною

  • Олександра Марченко
  • BBC Україна

"Моя музика - це якийсь європейський зарубіжний поп, звичайний із точки зору змішування стилів і еклектики, - каже ROZHDEN. - Якщо говорити про вітчизняний шоу-бізнес, то в нашому розумінні - це захмарний андеграунд з елементами року, хіп-хопу та соулу".

Автор фото, Yaroslav Bugaev

Цієї суботи стане відомо, хто представлятиме Україну на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2017.

BBC Україна вже поспілкувалася з усіма фіналістами - ще до вирішального дня.

ROZHDEN із піснею "Saturn" переміг у другому півфіналі національного відбору.

Автор фото, UNIAN

"Я почав займатися власною кар'єрою як артиста близько 5 років тому, коли випустив пісню "Знаєш". Пісні пишу сам.

Я вважаю, що Євробачення - це конкурс, в якому, насамперед, європейські країни обирають те, що вважатимуть найкращим.

Мені здається, дуже поширена помилка всіх національних відборів - не тільки в нашій країні, але і в багатьох сусідніх - в тому, що люди оцінюють з точки зору нашого ринку. Але наш ринок дещо інший.

Якщо ми хочемо перемоги, нам потрібно замислюватися на теми смаку, світового рівня, стилю, професіоналізму. Порівняння артистів, які будуть у фіналі, із зарубіжними зірками - ось у чому суть. І тут дуже важливо бути об'єктивними.

Пісня - це основа всього. Є нюанси чисто музичні - поняття про саунд, про акцент (англійської мови. - Ред.). Можна вийти зі стразами, пір'ям, з усім, чим завгодно, але при цьому заспівати "зис із" (This is. - Ред.) - і все стає зрозумілим.

Йдеться про чисто музичний смак, а не про те, щоб дивувати. Всі зарубіжні пісні, які ми любимо, ми любимо не тому, що вони нас здивували, а тому, що влучили нам прямо в серце.

Чи не втомилися ми вже від меседжів? Від певної кон'юнктури, форматності, передбачуваності, стандарту? Будь-яка людина, яка голосуватиме за артистів, знайде конкурсантів від інших країн, які будуть схожі на цього чи іншого артиста з нашого відбору.

Якщо ви знайдете хоч одного артиста, який схожий на мене і на мій стиль, я буду дуже здивований. Я переконаний, що найважливіше - мати індивідуальність.

Автор фото, Yaroslav Bugaev

Дуже складно другий рік поспіль зі схожою піснею виграти Євробачення. Джамала виграла красивою баладою із дуже нестандартним аранжуванням. Цього року я не почув балади, яка була би, на мій погляд, нестандартною.

Я написав пісню, яка має змусити слухача прокайфувати, усміхнутися. Я не з тих артистів, які роблять щось спеціально для чогось. Я не проект продюсерський, а творча людина передусім. І в якийсь період мого життя у мене був такий настрій.

Мене люблять порівнювати з Jamiroquai, бо люди не знають інших артистів, у яких є позитивні пісні в стилі фанк.

Якщо взяти його тексти, це класна, добра лірика з цікавими, визначеними оборотами. Позитивна пісня не повинна бути складною, грубою, дуже глибокою. Вона має бути проста, зрозуміла і легка.

Автор фото, Yaroslav Bugaev

Я зараз працюю над тим, щоб новий альбом привести в стан лайва. Якщо пояснити для середньостатистичної людини, альбом більш електронний, для людини, яка трохи розбирається в музиці - це суміш хіп-хопу, гранжу".