НеПроґавте: Фірташ, дукачі та нові планети

Річниця Майдану, дозвіл на екстрадицію Дмитра Фірташа, відкриття схожих на Землю планет - цими подіями запам'ятався тиждень.

Річниця Майдану

В Україні вшанували третю річницю завершення Революції Гідності. Ми поспілкувались з матерями двох хлопців - Романа Гурика і Олександра Плеханова - яких убили під час розстрілів на Майдані.

Також ми зібрали п'ять різних версій втечі екс-президента Віктора Януковича під час Майдану.

Крим і "пропозиція Артеменка"

Автор фото, Reuters

У ті ж дні розпочалась анексія Криму. 20 лютого 2014 року українська влада називає датою тимчасової окупації Криму.

Цього тижня розгорівся скандал через пропозицію депутата парламенту Андрія Артеменка віддати Крим в оренду Росії. Прокуратура Криму почала щодо депутата розслідування за підозрою у державній зраді.

Австрійський суд дозволив екстрадувати українського бізнесмена Дмитра Фірташа до США. Водночас його просить екстрадувати й Іспанія. Через ці запити він був двічі арештований, однак потім його відпускали під заставу.

Автор фото, AFP

Тепер міністр юстиції Австрії має вирішити, в яку ж країну екстрадувати Дмитра Фірташа, пояснив посол України в Австрії Олександр Щерба.

Нові планети

Підпис до відео,

Що відомо по нові екзопланети, які схожі на Землю?

NASA виявила сім екзопланет, схожих на Землю - вони обертаються довкола ультрахолодної червоної карликової зірки TRAPPIST-1, розташованої за 40 світлових років від Землі.

На трьох з семи цих планет, як вважається, може існувати життя. Хоча умови для цього біля таких холодних карликів можуть бути вкрай складними, адже такі зірки періодично виділяють багато радіації.

Про загрози радіації для людей - у репортажі ВВС. Наш колега поспілкувався з людьми, що живуть поруч з полігоном в Казахстані, де за радянських часів випробовували атомні бомби.

Автор фото, Станіслав Цалик

100 років тому у російському Петрограді почались події, які призвели до Лютневої революції. Що в цей час робили в Києві?

Автор фото, UKRAINIAN INSTITUT FASHION HISTORY

І насамкінець, перевірте свої знання української мови і моди: