Оскар-2017: як же вони могли переплутали конверти?

Фэй Данауэй и Уоррен Битти со злополучным конвертом Копирайт изображения Getty Images
Image caption Воррен Бітті, вочевидь, не знав, що йому робити з нещасливим конвертом

Під час церемонії вручення "Оскарів" виникла дивна плутанина - замість "Місячного сяйва" найкращим фільмом оголосили мюзикл "Ла-Ла Ленд". Помилку швидко виправили, проте багато хто задається питанням: як же таке могло статися?

Двоє людей, представники аудиторської компанії PriceWaterhouseCoopers, підраховують голоси і заздалегідь знають переможців.

Кожен із них має повний набір конвертів з картками, на яких написані імена переможців, - на випадок, якщо з одним з конвертів щось станеться.

Під час церемонії представники PriceWaterhouseCoopers стоять по обидва боки сцени і передають конверти ведучим перед кожним епізодом нагородження.

І ось після того, як Еммі Стоун вручили "Оскар" у номінації "Найкраща актриса", другий аналогічний конверт помилково дали ведучому Воррену Бітті, який якраз мав оголосити переможця у категорії "Найкращий фільм".

Саме тому, вочевидь, зніяковіла Стоун пізніше заявила репортерам: "Весь цей час я тримала свою картку "Найкраща актриса" при собі".

"Розгубився"

Зі сторони все виглядало так, ніби заслужений актор валяє дурня на сцені: спочатку Бітті відкрив конверт, потім подивився на картку, потім знову зазирнув у конверт, щоби переконатися, що в ньому немає ще однієї картки.

Після цього він знову перевірив конверт, показав його співведучій Фей Данавей, і вже вона прочитала слова: "Ла-Ла Ленд".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Емма Стоун (на задньому плані), судячи з усього, була вражена тим, що сталося

"Я хочу розповісти вам, що сталося. Я відкрив конверт, на картці було написано "Емма Стоун. "Ла-Ла Ленд". Ось чому я так довго дивився на Фей і на аудиторію. Я і не намагався когось повеселити", - пояснив Воррен Бітті.

"Через цю картку він розгубився. До речі, по ходу справи він мені її показав - на ній було написано "Емма Стоун. "Ла-Ла Ленд", - розповів інший ведучий церемонії, Джиммі Кіммел.

"Це, вочевидь, збило його з пантелику. Ми ж думали, що він грає на публіку, зображує миле розгублення, щоб всіх приголомшити, але насправді він був здивований тим, що на картці значилося її ім'я", - додав пан Кіммел.

"Глибоко шкодуємо"

Промови подяки творців "Ла-Ла Ленду" вже лилися рікою, коли співробітники PriceWaterhouseCoopers та представники організаторів церемонії піднялися на сцену, щоб проінформувати знімальну групу і акторів фільму, а заодно і весь світ, що сталася жахлива помилка.

"Хлопці, вибачте, ні. Це помилка. "Місячне сяйво" - це ви перемогли в категорії "Найкращий фільм", - заявив один з продюсерів "Ла-Ла Ленду" Джордан Горовіц.

"Це не жарт. Я боюся, що вони прочитали щось не те", - підтримав колегу співпродюсер мюзиклу Марк Платт.

Копирайт изображения AFP
Image caption Після того як помилку виправили, продюсери "Місячного сяйва" та "Ла-Ла Ленду" обійнялися на сцені

"Ні, це не жарт. "Місячне сяйво" стало найкращою картиною", - повторив пан Горовіц.

На підтвердження справедливості своїх слів він показав аудиторії картку і прочитав на ній: "Місячне сяйво". Найкращий фільм".

Тим часом аудиторська компанія PriceWaterhouseCoopers, відповідальна за підрахунок голосів членів Американської кіноакадемії, оприлюднила заяву, в якій вибачилась за інцидент на церемонії нагородження.

Компанія підтвердила, що Воррену Бітті і Фей Данавей передали не той конверт.

"Наразі ми проводимо розслідування інциденту і глибоко шкодуємо з приводу того, що сталося", - йдеться у заяві PriceWaterhouseCoopers.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему