Соцмережі про "цирк з Насіровим": вахтер проти "пустоцвітів"

Насіров Копирайт изображения sfs.gov.ua

"Замахи, викрадення, арешти, інфаркти, отруєння". Вони розважають нас, як можуть. Буквально - із останніх сил. А ми все чекаємо, що вони почнуть керувати державою", - описує ситуацію довкола Романа Насірова журналіст Сергій Руденко.

У соцмережах ажіотаж - користувачі іронізують і аналізують, що відбувається з керівником Державної фіскальної служби, НАБУ та корупцією в країні.

Сприяють цьому посада пана Насірова (голова відомства, що відповідає за збір податків) і 2 млрд завданих збитків, які йому інкримінують. А ще обставини, за яких йому оголошували підозру. Слідчі прийшли до нього у ніч на день народження до лікарні Феофанія, куди їх спочатку не пропускав вахтер.

"Можна 500 млн. грн на рік витрачати на НАБУ, але непорушний вахтер і реанімація можуть звести на пси усі зусилля НАБУ і САП", - вважаєпан Руденко.

"Вахтери Феофанії обвалили ринок послуг охорони", - продовжує тему вахтера Віктор Литовченко.

Розбурхана уява користувачів малювала нові сюжети. "Ви затримали злочинця? Група захоплення чекає, поки висохне підлога. Прибиральниця не дозволяє ходити по помитому", - пише Андрій Заблоцький.

"Цирк з Насіровим - неприємний, хоча і смішний… чому вночі, чому з попереднім анонсуванням в соцмережі, чому зі стрімами? Навіщо оці шоу в прямому ефірі?", - запитує журналіст Зоя Казанжи.

Правоохоронці вважають, що пан Насіров "діяв в інтересах депутата Олександра Онищенка", завдав державі шкоди на 2 млрд гривень, а як тільки розпочалися слідчі дії, "миттєво опинився на лікуванні в Феофанії", так відповідала на всі закиди у Facebook Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Копирайт изображения facebook.com/ikrussss

"Враховуючи можливості підозрюваного протидіяти слідству" і "любов до втеч", у САП обіцяють вимагати арешту чиновника.

"Пішли ва-банк"

"Сподіваємося, що цей важливий крок є не одноразовою дією у правильному напрямку, але сигналізує про давно назрілий початок серйозної і масової кампанії по боротьбі з корупцією", - аналізує ситуацію з Насіровим експерт інституту євроатлантичної співпраці Андреас Умланд.

"Повільно, але Україна все-таки змінюється завдяки таким людям як Артем Ситник (керівник НАБУ) і Гізо Углава (перший заступник директора НАБУ)!" - привітав дії НАБУ колишній заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе. За його словами, детективи "пішли ва-банк і довели, що у них немає почуття гумору і сентиментів щодо злодіїв".

"Тривожний сигнал"

Таку хвилю радості, що межує із захопленням, не викликали ні справи проти Андрія Клюєва, ні допит Віктора Януковича, вважає депутат Мустафа Найєм.

"Ажіотаж навколо Насірова має стати тривожним сигналом, як для інших правоохоронних органів, так і для всього керівництва країни… якщо затримання чиновника підтримується суспільством більше, ніж переслідування злодіїв і вбивць минулого режиму, то, очевидно, суспільство незадоволене тим, що відбувається зараз і йому важливо, чи здатна держава боротися з порушниками у владі, а не у підручниках історії", - пише у Facebook пан Найєм.

"Насіров - найцінніший свідок злодіянь нинішньої верхівки з використанням державних грошей. Новина про затримання стала, як грім серед ясного неба для Банкової. Це - руйнування неписаного корупційного статус-кво в країні. Чекайте скоро "відповідь" проти НАБУ", - попереджує депутат Сергій Лещенко.

Копирайт изображения Facebook

Голова правління у Центру протидії корупції Віталій Шабунін вважає, що після випадку з Насіровим час захищати НАБУ і контролювати процес призначення у відомство аудиторів, адже "вся система працюватиме на їхнє знищення".

"Негативний висновок аудиторів - єдина легітимна підстава звільнення Ситника. Хочемо посадок? Маємо: 1) захистити НАБУ, 2) змусити САП триматися світла 3) добитися створення антикорупційного суду. Вже не просто стоїмо - б'ємо!" - заявив пан Шабунін.

При цьому Мустафа Найєм нагадує, що у НАБУ досі немає права на прослуховування, "а створення антикорупційного суду саботується з ентузіазмом, гідним кращого застосування".

Під сумнів результативність роботи НАБУ ставить депутат Володимир Ар'єв: "Не побачимо ефективність НАБУ в суді, бо ніякого затримання насправді не було. Лише вручення підозри, без взяття під варту (яку можна виставити і в лікарні). І як піарники НАБУ тепер це пояснюватимуть? Знову їм хтось винен? Пустоцвіти".

Новини на цю ж тему