"Жіночки і чоловічки" - соцмережі про 8 березня

Жінка з квітами Копирайт изображения UNIAN
Image caption 8 березня - привід для квітів і... суперечок

У той час, як більшість українців відзначали законний вихідний, навколо його приводу у соцмережах цілий день тривали безжальні баталії.

Одні вважають, що це свято - радянський атрибут, якого варто позбутися, інші - що Міжнародний жіночий день має набагато ширший контекст, і це гарний привід поговорити про права жінок.

Декому взагалі байдуже, а дехто вимагав подарунків.

ВВС Україна підготувала короткий огляд соцмереж на тему 8 березня:

Dmytro Kuleba: "8 березня - це свято рівності та свободи від гендерних забобонів. Привітання, квіти і кава в ліжко - це прекрасно, але ще прекрасніше - це коли ми, чоловіки, просто щоденно поважаємо свободу і не посягаємо на безпеку жінки. Решту вони в змозі самі розрулити".

Вахтанг Кіпіані: "Мене дивує, з якою запеклістю частина френдів (відсотків на 90 - чоловіки) борються з 8 березня. Не розумію цього. Це найменш "радянське" і за символікою, і за змістом свято. Тема емансіпації та рівності прав є актуальною для України і я підтримую жінок у максимальній реалізації їхніх прав".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption На Хрещатику у Києві провели "Велике жіноче ралі"

Анжеліка Рудницька: "Якщо для вас 8 березня свято - то зробіть подарунок собі і довколишнім: не називайте жінок жіночками. А як не почуєте прохання - то будемо вас називати чоловічками. Дай Бог не зеленими".

Volodymyr Viatrovych: "Не день коли "він дарує", а день коли "вона здобуває". 8 березня - День боротьби за права жінок".

Olga Stefanyshyna: "Ну коли ще посеред тижня я зможу спати до опівдня, годину бігати в лісі, а потім їсти еклери на сніданок-скільки захочу?! Готова терпіти черезнімагу це ваше 8 березня".

Марк Поллок: "Несформований соціум - це коли у твоєму привітанні з 8 березня шукають підступ і дискримінацію, коли називають це свято совком, хоча це Міжнародний жіночий день, коли самі не знають, чого хочуть і тому так і живуть".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Також у Києві провели Феміністичний марш

Nadia Rogozina: "Як же вбого виглядають всі чоловічі восьмеберезняненависні пости. Фу. Мене - вітати, єслі шо. І цвіточкі і вотетовотвсьо".

Ірина Славінська: "Халатики, пижамки моднявые, носочки. Девочки, носочки мужчинкам нужны даже на 8 марта". Мій ранок 8 березня почався такою чудовою залізничною мантрою. Тож усіх зі святом захисту прав жінок ;) Биймося, як дівчата".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Жінки вийшли нагадати про свої права і в Харкові

Дмитро Потєхін: Спроби всіляких мудаків приватизувати свято прав жінок зовсім не позбавля.ть нас права теж привітати жінок, які виборюють права!".

Альона Шкрум: "У 2017 жінки все ще отримують в середньому на 30% менше оплати своєї праці, ніж чоловіки за ту саму роботу".

Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні запустило флешмоб #НеЖіночаСправа:

Копирайт изображения Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine.

Nataliya Mechetnaya: "8 березня - сексизм міцнішав. Стрілка годинника ще не докарабкалася до полудня, а мене вже нудить від великої кількості пусічних-мусічних постів на FB".

Eliash Strongowski: "Визнаю, що потрібен день, коли треба нагадати, що у жінок є далеко не всі права. ДОСІ. Якщо для привернення уваги він має бути святковим, не маю нічого проти".

Maryna Makushchenko: "Я намагаюсь не висловлюватися з цього приводу, але це вже було образливо. Півгодини тому, на мою адресу, в черзі: "Женщіна!". Я розумію, що я з візочком, але волосся у мене - довге, а ноги - стрункі. Я цілком заслуговую на "дівчину" або на "пані". Навіть "ета" краще ніж оце "женщіна". Щаслива бути жінкою, але визнання мене нею - це право особливого, а не отак, за компанією з усією країною або похабцем і голосно в черзі. О, прийди дев'яте і най від чоловіків у парку не тхне "празніком"!

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Жіночий марш у Львові

Наталка Соколенко: "Мені можна дарувати квіти у будь-який день протягом року, крім 8 березня".

Zoryan Kis: "Україні треба більше жінок в армії, політиці, на високих державних посадах, а головне - в політиці. Тоді нам буде що святкувати".

Anastasia Deeva: "8 березня світ відзначає Міжнародний день жінок. Цей день перетворився на символічне святкування весни та жіночої краси. Та її не виміряєш букетом квітів. Це дещо значно більше. Це про те, щоб не втратити справжню суть: боротьбу за права жінок, рівність та взаємоповагу. А ще про жіночність".

Копирайт изображения Anastasia Deeva

Karpa Irena: "Тьотьки. З днем нас тьотькинської солідарності. Будьмо солідарно любити себе, тьотьки. І не давати в кашу плюнути".

Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко: "Що потрібно для жінки, мами або дружини перш за все? Потрібно аби близькі чоловіки були поруч та живими! Саме цього я бажаю сьогодні кожній українській жінці!".

Andrij Bondar: "Сьогодні сказати "я не святкую" великого героїзму не вимагає. Ви спробуйте завтра сказати "я не святкую".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему