Таємничі святилища в серці Англії: хто їх створив?

Вузький отвір у схилі пагорба посеред фермерського поля веде до підземного святилища. За чутками, його збудував середньовічний орден. Але чи справді це храм тамплієрів?

Копирайт изображения Caters

За місцевою легендою, Кейнтонські печери неподалік містечка Шіфнал у графстві Шропшир створили послідовники ордена тамплієрів, або храмовників, у XVII столітті.

Стеля печер лежить на глибині всього лиш у один метр. Попри це, вони добре збереглися.

Навіщо їх побудували - невідомо, але громадська комісія зі збереження історичних будівель в Англії - "Історична Англія" - називає ці печери гротом і вважає, що вони, швидше за все, були споруджені в кінці XVIII - початку XIX століття, через багато століть після того, як орден тамплієрів розпустили.

У доповіді комісії сказано про ознаки того, що сучасні послідовники чорної магії інколи проводять там свої ритуали.

Майкл Скотт із Бірмінгема відправився фотографувати ці печери.

Копирайт изображения Caters
Image caption Знайти вхід до печер непросто

"Я довго йшов полем, але якщо ви не знаєте, де саме знаходиться вузький вхід, ви просто пройдете повз нього. З огляду на те, скільки їм років, вони в дуже гарному стані. Це схоже на підземний храм", - каже Майкл Скотт.

Вузький тунель веде до мережі проходів і арок, що вирізані з пісковику. Тут навіть є своє джерело.

Копирайт изображения Caters
Image caption Вхід до печер
Копирайт изображения Caters
Копирайт изображения Caters

За словами Скотта, в печерах досить тісно, і людям вище 1,8 метра доведеться нагинатися. Деякі приміщення настільки низькі, що туди можна потрапити лише навколішки.

"Я зігнувся, а коли проліз всередину, там панувала тиша. Було повно павуків, але окрім них - нікого. У цей день йшов дощ, і пагорб був слизьким, але всередині печер було абсолютно сухо", - розповідає він.

Копирайт изображения Caters

Наскільки відомо, печери були замуровані в 2012 році, щоб туди не могли проникнути вандали або шанувальники чорної магії.

Чутки про зв'язок печер з тамплієрами навряд чи відповідають дійсності, але що взагалі ми знаємо про тамплієрів, яких ще називали храмовниками?

Цей Лицарський орден був заснований в XII столітті для захисту паломників на небезпечному шляху до Єрусалиму.

Членами ордена були ченці, які користувалися певними привілеями і підтримкою церкви. Кажуть, що орден був могутнім і багатим.

У 1095 році папа Урбан II обіцяв лицарям відпущення гріхів, якщо вони підуть в Хрестовий похід і повернуть Єрусалим християнам. На його заклик відповів багато хто. Члени ордена часто вирізали тканину в формі хреста і нашивали її на плащі й накидки.

Копирайт изображения Hulton Archive
Image caption Орден тамплієрів скасував папа Клімент V в 1312 році. Тамплієрів жорстоко переслідувала католицька церква

Також на цю тему

Новини на цю ж тему