#Безвізнаш - реакція соцмереж

У соцмережах згадували про Євромайдан Копирайт изображения Getty Images
Image caption У соцмережах згадували й про Євромайдан

У четвер Європарламент проголосував за скасування шенгенських віз для українців.

І хоча це ще не останній етап запровадження безвізу, та й сам він може почати діяти тільки з червня, позитивне голосування у Європарламенті викликало хвилю емоцій у соцмережах.

"Безвізнаш"

За кілька хвилин після того, як стало відомо про результат голосування, в українському сегменті Facebook з'явився хештег #безвізнаш (за аналогією з гаслом "Русской весны" "Крым наш").

"Європо, ми повертаємось... і це тільки перший крок", - написав під цим хештегом юзер на ім'я Nick Davydiuk.

А Roman Matys додав: "Цінність українського громадянства в ОРДЛО різко зросла".

Копирайт изображения Facebook

"Два слова, які змінили світ для українців. Це як славнозвісна Переяслівська рада, тільки в іншу сторону. Усвідомлення цього прийде через декілька років, через декілька поколінь", - вважає Andrei Pivovarsky.

"Цю новину я б супроводив хітом Алегрової-Лепса "Я тебе не верю", але що я уже зроблю) Проголосували!", - відзначив журналіст Роман Романюк.

Хто ж радіє?

Депутат Сергій Лещенко дивувався тому, як реагували деякі його колеги: "У Верховній Раді оголосили про безвіз. Найбільше радіють депутати, які кричали "навіщо нам безвіз, навіщо нам Європа, скільки ЄС може нам диктувати?"

Але раділи у соцмережах не всі колеги пана Лещенка.

Представник "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул висловив скепсис: "Влада реально не дуже рада безвізу, який не має значення для 99% українців. Це ж не право на роботу або навчання, це можливість поїхати в турпоїздку. Тепер треба шукати новий фетиш, щоб відволікати людей від проблем в країні".

Копирайт изображения Facebook
Image caption Олександр Вілкул супроводив свій допис красномовним, на його думку, колажем

"Але сам факт, звичайно, позитивний. Економія - 30 євро на візу", - додав політик.

"Особливо актуально при зарплаті 50-300$", - продовжив юзер Ігор Снєжко.

Дописувач Ilya Popov, зареєстрований у Росії, виклав свої думки: "В умовах демографічної кризи в країні безвіз з ЄС - це безумство: всі, хто може думати і працювати (перш за, вся молодь) виїдуть з України. Це призведе до глобальних втрат у чисельності працездатного населення".

Проте, як відомо, зараз мова йде про скасування короткострокових віз, які не мають стосунку до дозволів на роботу.

"Бухтять"

Паралельно йшов тренд з іронічним засудженням "скептиків безвізу".

Дипломат Дмитро Кулеба написав: "Не смійте радіти! Не зраджуйте апокаліпсис!" Він згадав про "довідку з ЖЕК" - жарт з тез "євроскептиків" про те, що "українцям все одно доведеться збирати купу документів".

Копирайт изображения Facebook

Журналіст Gosha Tikhy продовжив: "Люди, які примудряються бухтіти над наданням безвізового режиму з ЄС. "Занадто пізно", "ми заплатили занадто велику ціну", "це перетворилося на фетиш", "це піар", "мені особисто це ніяк не допоможе" і т.д. Знайте, що у вас зібралося все, що я ненавиджу в людях. Ви нудотні зануди. Кругозір яких закінчується дверима кухні. Я впевнений, що ви в житті такі же нудні і нецікаві, як у своїх коментарях".

"Збираємось під Європарламентом"

Зрештою, були й ті, хто просто жартував.

Поет і публіцист Юрко Космина у своїй звичній манері видав вірш:

Копирайт изображения Facebook

"З дитинства за безвіз", - написав у стилі "глоріхантерів" (футбольних вболівальників, що підтримують постфактум ті команди, які виграють) блогер Anton Hodza.

"Давайте сюди найбрудніший польський унітаз, зара отполіруємо з кумом!" - додав він, іронізуючи з закидів "євроскептиків" про те, ніби українці після безвізу будуть працювати "прибиральниками у туалетах" країн ЄС.

"Клятий порохобот ще на крок наблизив злочинну владу до її офшорів, а націю привів від межі зубожіння до межі вимирання від емігрування", - пожартував інший публіцист Alexandr Noinets.

І перефразував заклик Мустафи Найєма, який деякі вважають початком Євромайдану: "Досить це терпіти. Збираємося під Європарламентом! Беріть чай, каву, пледи і гарний настрій. Візи не беріть".

Про Євромайдан згадав не тільки він.

Віце-прем'єр-міністр із питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала: "ЄП (Європарламент. - Ред.), що репрезентує волю більшості громадян країн-членів ЄС, нарешті, повторив те, з чим ми виходили на Майдан у 2013 році. Україна - це Європа!"

Копирайт изображения Facebook

І незвично серйозно висловився "канадсько-український журналіст" Майкл Щур: "Безвіз наблизився. Всім гарних подорожей. Лиш не напартачте там. Бо безвіз дуже легко забрати".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему