LSD на сніданок – для креативності та бадьорості?

  • Кетрін Най
  • програма Вікторії Дербішир
Сімпа
Підпис до фото,

Сімпа каже, що вживання LSD у мікродозах допомагають йому полегшити проблеми з психічним здоров'ям

У Сполученому Королівстві є невелика група людей, для яких вживання "мікродоз" галюциногенних наркотичних речовин - частина щоденного життя. Вони стверджують, що це значно підвищує їхню креативність і, попри брак доказів, добре впливає на їхнє здоров'я.

Я в Даремі, в гостях у Сімпи, де він показує мені "марку" LSD, порізану на 10 шматочків, які розкладені на тарілочці.

Цілої "марки" вистачить, щоб "зловити кайф", каже він, але сьогодні він вжив лише маленьку порцію.

Сімпа каже, що це одна із його буденних ранкових процедур.

"Я приймаю його з чаєм, тостом і вітамінами", - розповідає він кореспонденту ВВС в програмі Вікторії Дербішир.

Підпис до фото,

"Марка" LSD Сімпи

В іншому місті Сполученого Королівства Ділан (ім'я змінене) виконує такий самий ритуал з галюциногенними грибами, відмірює на вагах мікроскопічну дозу й запиває чаєм.

Деякі люди вживають мікродози наркотичних речовин просто для того, щоб "зробити день приємнішим", інші - щоб посилити креативність, дехто - для терапевтичного ефекту, доводячи, що це допомагає їм боротись із психічними захворюваннями.

І LSD, і галюциногенні гриби, які "мікродозують" найчастіше, - заборонені законом наркотики класу А, за зберігання яких передбачено тюремне ув'язнення терміном на 7 років.

Дехто з тих, хто наважився розповісти нам про це, повідомили, що пробували робити так і з наркотиком MDMA ("екстазі"), який також належить до класу А.

Ділан зізнається, що кримінальна відповідальність не дуже його лякає. Він стверджує, що "нікому й нічому не шкодить таким чином".

Він каже, що вживання мікродоз наркотиків дозволяє йому краще працювати, концентруватись.

"На тебе просто находить таке спокійне й розслаблене відчуття зосередженості", - розповідає він.

Підпис до фото,

Сімпа вживає LSD вранці з чашкою чаю та вітамінами

Сімпа вживає мікродози наркотиків для лікування.

У свої 28 років він страждає на досить складне психічне захворювання - "тривожно-депресивний розлад внаслідок травми, який призвів до пограничного розладу особистості та ПТСР (посттравматичний стресовий розлад)".

"Я зрозумів, що від цих речовин, галюциногенів, мені стає краще, а побічних ефектів немає. Завдяки вживанню цих наркотиків я можу подивитись на свою травму, як на життєвий досвід, на такий самий спогад, як і будь-який інший".

Звичайно ж, такі випадки - не закономірність. Немає жодних науково обґрунтованих доказів того, що в мікродозах ці речовини мають лікувальний ефект.

Психіатр Джеймс Раскер - один із багатьох людей, які проводять наукові експерименти з вивчення потенційних способів медичного застосування галюциногенних наркотиків.

Нещодавно він брав участь в експериментальному дослідженні використання галюциногенних грибів у лікуванні клінічної депресії в Імперському коледжі Лондона. Але у дослідженні не йшлося про використання мікроскопічних доз наркотиків.

Підпис до фото,

Джеймс Раскер стверджує, що відсутність наукових досліджень означає, що науковці не знають, якими можуть бути довгострокові ризики вживання наркотичних речовин у малих дозах

"Ми взагалі нічого не знаємо про вплив мікродоз наркотичних речовин на медичному рівні", - пояснює він.

"Єдиний спосіб прояснити, спричиняють вони лікувальний ефект чи ні, - це провести дослідження з контрольною групою, дехто з учасників якої прийматимуть плацебо".

Він також стверджує, що безконтрольне вживання цих речовин саме по собі небезпечно: "Мікродоза означає, що ви не відчуваєте дію цієї речовини, але це не означає, що вона на вас не впливає".

Ми не знаємо про ризики вживання цих речовин у довгостроковій перспективі.

"До 1970 року в медичних колах побоювалися, що в деяких людей, схильних до шизофренії та інших психотичних розладів, ці пробеми можуть проявитися під впливом вживання таких наркотиків".

"Деякі дослідження показали, що такий ризик можливий, інші - що ні. Тому, знову ж таки, ми нічого не знаємо про це", - каже він.

Проте ті, хто вживають мікродози наркотичних речовин, наполягають, що користь від них набагато більша, ніж просто полегшення стану хворих із психічними проблемами.

У Силіконовій долині в США, осередку тисяч стартапів та декількох найбільших у світі технологічних компаній, деякі підприємці не приховують своє джерело креативності.

Доктор Джейм Фадімен, який досліджує галюциногени з 1960-их, запустив веб-сайт про вживання мікродоз наркотиків, на якому просить людей повідомляти йому про їхні відчуття під час такого вживання.

Він каже, що йому відповіли вже більше 900 людей.

"Найбільш правдиві результати звучать так: "Здається, моє життя покращилось", "[У них] збільшилась ефективність, покращився сон, апетит, їм легше спілкуватися з людьми".

Анна (ім'я змінено) із Британії стверджує, що вона пробувала вживати мікродози галюциногенів раніше, спочатку LSD, а пізніше і гриби, яких вона назбирала на пагорбах недалеко від будинку, де вона мешкає з двома дітьми.

Вона розповідає, що відчуття були невиразними, але в ті дні, коли вона їх вживала, вона почувалась продуктивнішою.

"Ніби дещо покращилась якість твого життя".

"То були звичайні дні, я просто почувалась досить щасливою, спокійною та не мала перепадів настрою, а ще я краще спала".

Є і очевидний ризик вживання мікродоз цих речовин - можна прийняти забагато наркотику.

Галюциногени - це речовини із сильною дією, і Ділан визнав, що одного разу випадково прийняв забагато і пережив стан наркотичного сп'яніння прямо на роботі.

Джеймс Раскер зазначає, що не може змусити людей припинити вживати наркотики для розваги. "З цим нам потрібно ще працювати", - каже він.

Він переконаний, що це лише більше мотивує дослідників вивчати вплив наркотичних речовин на організм людини.