Дизельпанк гетьмана Скоропадського: комікс про Українську революцію

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption Автори коміксу надихалися технікою часів Першої світової війни, яку вони дещо модернізували

Зовсім скоро вітчизняну розважальну літературу очікує не зовсім звичне поповнення - комікс (графічний роман) "Воля". Його дії розгортатимуться у альтернативному всесвіті, який "розійшовся" зі звичайною реальністю у період Української революції 1917-1921 років.

ВВС Україна поспілкувалася з авторами проекту з творчого об'єднання Ugar Production.

Стімпанк і дизельпанк

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption Український дизельпанк - нове явище у фантастиці

Автор ідеї та продюсер "Волі" В'ячеслав Бугайов зізнається, що спочатку в нього виник задум фільму про альтернативну історію Української революції.

"Але пізніше ми зрозуміли, що це майже нереально через фантастичні бюджети. Тому для початку вирішили зробити комікс, і якщо він буде успішним, то, можливо, колись його екранізують", - розповідає В'ячеслав Бугайов.

А співавтор ідеї та один зі сценаристів Олександр Филипович пояснює, що період УНР обрали тому, що він, на їхню думку, дуже маловідомий для української аудиторії - не порівняти з тою ж козацькою добою.

Image caption В'ячеслав Бугайов і Олександр Филипович

"До того ж, ці часи дуже круто лягають на стилістики стімпанку і дизельпанку", - додає В'ячеслав Бугайов.

Стімпанк - напрямок фантастики, у якому людство від часів Вікторіанської Англії покладається в основному на технології парових машин.

А в дизельпанку цивілізація умовно "застигла" на технологіях часів Першої світової війни - автори жанру надихаються масивними танками початку ХХ ст., дирижаблями і першими літаками.

Сюжет

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption Події "Волі" починаються у часи Першої світової війни, але далі відходять від класичної історії

Перший том "Волі" - своєрідне знайомство з альтернативним всесвітом.

"Йде 1918 рік, Перша світова війна майже вщухла, але раптом вона спалахує знову. Українська держава утримує свої позиції і відбиває наступ зі сходу. А далі вже не можемо сюжет розкривати", - ділиться В'ячеслав Бугайов.

Серед героїв "Волі" - реальні історичні діячі: гетьман Павло Скоропадський, голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський, епізодично з'являється і лідер анархістів Нестор Махно.

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption Гетьман Скоропадський очима авторів коміксу

Будуть й інші відомі персонажі, однак хто саме, автори поки не зізнаються.

Сам комікс складатиметься з трьох різних історій, кожну з яких малював окремий художник у своєму стилі.

"Перша частина буде умовно історична, друга вже більш фантастична. А третя - поп-жанр: трохи трешу, трохи гумору, багато екшену", - анонсує В'ячеслав Бугайов.

Поява

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption Вихід коміксу автори планують приурочити до фестивалю фантастики Kyiv Comic Con

Вихід першого тому "Волі" запланований на початок травня - до фестивалю Kyiv Comic Con.

У коміксі з твердою обкладинкою буде 56 сторінок, наклад - 2 тисячі.

Видаватиме "Волю" об'єднання Asgardian Сomics - раніше воно вже випускало комікс про бої АТО за Савур-могилу "Звитяга", а також містичний козацький графічний роман "Максим Оса: герой з того світу".

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption В історіях обіцяють багато екшену

З ціною хлопці ще не визначилися - зізнаються, що у них тривають дискусії щодо цього питання.

"Ми намагатимемося зробити ціну максимально доступною. Але нам принаймні треба окупити витрати на друк", - пояснює Олександр Филипович.

У перспективі - випуск ще щонайменше двох томів "Волі", які матимуть вже "більш монолітний" (за визначенням авторів) сюжет.

Також до виходу першого тому заплановано випустити його відео-тизер, під який замовляли спеціальний реквізит: фантастичний карабін "Вій-2" з тризубом та однострій для актора.

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption Актор з карабіном з альтернативної реальності

Історія і фантастика

Автори проекту кажуть, що перед тим, як взятися за справу, вивчали історичний матеріал, а також консультувалися з істориком з Інституту національної пам'яті Владиславом Запорожцем.

"Спочатку вивчили реальні історичні моделі. При цьому дуже здивувалися, адже деякі з них вже виглядали фантастично", - зізнається Олександр Филипович.

Серед старовинних апаратів, які стали прототипами для "Волі": німецькі бомбардувальники Zeppelin-Staaken, літаки-розвідники Анатра Анасаль, які вироблялися на початку ХХ ст. в Одесі, броньовики часів Першої світової війни.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Техніка початку ХХ ст. і зараз є джерелом натхнення для стилів стимпанк та дизельпанк

У першому томі також буде кілька сторінок з суто історичними замальовками.

У планах авторів є і повністю історичний комікс, однак тут конкретики поки немає.

Хлопці відзначають, що випустити таку публікацію з дотриманням усіх історичних деталей значно складніше, ніж працювати з фантастикою.

"Треба розуміти, що ілюстратори коміксів - це не звичайні художники. У них свій авторський стиль. Вони досить авторитарні, і якісь правки дуже болісно сприймають", - зауважує В'ячеслав Бугайов.

Аудиторія

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption Автори "Волі" кажуть, що у наступних томах хочуть вийти за межі події в Україні

Традиційна аудиторія коміксів - так звані "гіки": фанати комп'ютерних ігор та фантастики, ІТ-спільнота, або ж прото підлітки.

Автори проекту "Воля" В'ячеслав Бугайов, Олександр Филипович та сценарист і видавець Денис Фадєєв й самі працюють у ІТ-індустрії. Утім кажуть, що цього разу сподіваються дещо вийти за рамки.

"Ми намагалися прозондувати майбутню аудиторію. І виявилося, що це скоріше не "гіки", не IT-спільнота, не звичайні фанати коміксів… Ми бачимо, що наша аудиторія більш широка - це патріотичні люди від 25 до 45 років", - відзначає В'ячеслав Бугайов.

Майбутній комікс помітили і в Росії, де на одному з сайтів з'явилася стаття з критикою "Волі" за "неісторичність" та "викревлення фактів" для молоді.

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption "Волю" вже розкритикували на одному з російських сайтів за антиісторичність

При цьому, як стверджують автори, на російських форумах комікс хоч і лають, але багато хто висловлює бажання його придбати.

"Вони зробили нам непогану рекламу. Може тому статтю потім прибрали", - посміхається В'ячеслав Бугайов.

Українські супергерої

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption Історичний матеріал Української революції 1917-1921 років багатий на потенційних фантастичних супергероїв, додають розробники "Волі"

"Ми хочемо показати Україну як успішну країну. У багатьох творах вона виступає, як жертва агресії, бідна-нещасна. Ми ж її хочемо показати повноцінною європейською державою", - розповідає про загальну ідею "Волі" Олександр Филипович.

Хлопці додають, що прагнуть популяризувати історію і звернути увагу великих медіакомпаній на період Української революції початку ХХ ст.

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption Нестор Махно в коміксі з'явиться епізодично

"Подивіться на нові екранізації Шерлока Холмса. А це фактично ті самі часи!" - наголошує В'ячеслав Бугайов.

На його думку, українського історичного матеріалу для аналогічних проектів вистачає.

Копирайт изображения Ugar Production
Image caption Постер коміксу

"І взагалі, де українські супергерої? Потенціал України тут величезний", - резюмують автори "Волі".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему