Леніни, які вижили: фото "щасливих" пам'ятників

На чергову річницю народження лідера більшовиків 22 квітня чи не вперше в Україні практично не лишилось пам'ятників Володимиру Леніну.

Під час Євромайдану Україною пішла хвиля знесення пам'ятників Володимиру Леніну, яка розпочалася з повалення монументу не Бессарабській площі у Києві.

9 квітня 2015 року Верховна Рада узаконила цей процес і в межах "декомунізаційного пакету" зокрема зобов'язала демонтувати усі пам'ятники комуністичним діячам.

У 2016 році, за даними інституту нацпам'яті, в Україні демонтували 1320 пам'ятників Володимиру Леніну і їх в Україні практично не лишилось.

ВВС Україна зібрала фото деяких збережених пам'ятників Володимиру Леніну, хоча і у дуже специфічний спосіб.

вейдер Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption В Одесі гіпсового Леніна переробили на пам’ятник герою фантастичної кіноепопеї Джорджа Лукаса "Зоряні війни" Дарту Вейдеру
ленін Копирайт изображения www.loga.gov.ua
Image caption В одному з польових таборів учасників антитерористичної операції в Луганській області Леніна перетворили на Тараса Шевченка
ленін
Image caption У Черкасах любителі полювання креативно підійшли до використання пам'ятника Леніну - мисливець із рушницею
Ленін Копирайт изображения UNIAN
Image caption Найбільшого Леніна України в Запоріжжі довго перевдягали то у футболку національної збірної, то у вишиванку. Але врешті також знесли.
ленін Копирайт изображения UNIAN
Image caption Це унікальний для України пам’ятник Леніну – він досі стоїть у місті. Секрет виживання – стоїть у зоні відчуження у Чорнобилі.

Ще наприкінці минулого року Національний інститут національної пам'яті відрапортував, що пам'ятників Леніну не лишилось у містах та великих населених пунктах України, допустивши, що вони могли зберегтись десь у сільській місцевості.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему