Французькі вибори-2017: усі кандидати

Франсуа Фійон, Бенуа Амон, Марін Ле Пен, Емманюель Макрон і Жан-Люк Меланшон Копирайт изображения Getty Images
Image caption П'ятірка головних кандидатів (зліва направо) - Франсуа Фійон, Бенуа Амон, Марін Ле Пен, Емманюель Макрон і Жан-Люк Меланшон

У першому турі президентських виборів у Франції 23 квітня беруть участь 11 кандидатів.

Четверо вважаються провідними кандидатами, і, за прогнозами, жоден не набере необхідної для перемоги вже в першому турі більшості голосів, тому долю виборів вирішить другий тур 7 травня, у який вийдуть двоє кандидатів із найбільшою кількістю голосів за результатом першого туру.

Вперше за 15 років реальний шанс на перемогу має кандидатка ультраправого Національного фронту Марін Ле Пен. В опитуваннях так само високі показники підтримки в центриста Еммануеля Макрона.

Колишній фаворит президентської кампанії, правоцентрист Франсуа Фійон усе ще має солідну підтримку, незважаючи на відкрите проти нього розслідування в справі нецільового використання бюджетних коштів.

Так само стабільна підтримки крайньо-лівого кандидата Жана-Люка Меланшона.

І вперше в новітній французькій історії чинний президент, соціаліст Франсуа Олланд, не балотується на другий термін через низький рейтинг.


Марін Ле Пен, Національний фронт (НФ)

Копирайт изображения AFP

Вона перебрала керівництво НФ від свого батька в січні 2011 року і вже наступного року посіла третє місце на президентських виборах. Вона принесла партії великі успіхи на місцевих виборах у 2015 році.

Опитування громадської думки ставлять її підтримку нарівні з Еммануелем Макроном, але свідчать, що вона не зуміє перемогти його в другому турі.

Політична біографія Марін Ле Пен

У 2010 році, перед тим, як її обрали лідером партії, Марін Ле Пен порівнювала мусульман, які молилися на вулиці, з німецькою окупацією. Але з 2011 року вона пом'якшила свій тон, а НФ намагається поліпшити відносини з єврейською громадою.

З наближенням виборів її позиція знову ужорсточилася, і тепер вона обіцяє призупинити всю легальну імміграцію на час, поки буде розроблено нові імміграційні вимоги.

Вона також викликала обурення хибними заявами, що Франція не мала жодного стосунку до облави на 13.000 паризьких євреїв, депортованих у час Другої світової війни.

Марін Ле Пен 48 років, вона здобула освіту юриста і тривалий час очолювала юридичний відділ НФ. Після багатьох років безрезультатної участі у французьких парламентських виборах, у 2004 році її обрали до Європейського парламенту. Вона і зараз є членом ЄП, де представляє північний захід Франції.

Вона двічі розлучена, має трьох дітей і живе в західному передмісті Парижа.

Чого вона хоче:

 • Переговорів із Брюсселем щодо оновлення ЄС, після чого - референдум
 • "Автоматичного" вигнання нелегальних іммігрантів і скорочення легальної імміграції до 10 000 на рік після негайного запровадження повного мораторію
 • Закриття "екстремістських" мечетей і пріоритетне виділення соціального житла для французьких громадян
 • Встановлення пенсійного віку на рівні 60 років і гарантованого 35-годинного робочого тижня

Емманюель Макрон, En Marche (Уперед)

Копирайт изображения AFP

У свої 39 років він має реальний шанс стати наймолодшим президентом Франції, тому що опитування показують, якщо він 7 травня вийде в другий тур, то має всі шанси перемогти Марін Ле Пен.

Він не депутат, і ніколи не балотувався раніше, але його політична кар'єра була стрімка.

Блискучий студент, який став інвестиційним банкіром, Емманюель Макрон працював економічним радником президента Олланда, а в 2014 році став міністром економіки.

Він побудував свою репутацію завдяки "закону Макрона", суперечливій реформі, яка дозволила більшій кількості магазинів працювати по неділях і зменшила жорстке регулювання деяких галузей промисловості. Він був захисником прав цифрових стартапів і започаткував міжміське автобусне сполучення у Франції.

Бізнес-спільнота Франції вважає його ковтком свіжого повітря, однак у лівому крилі урядової партії соціалістів його політика викликала спротив.

Але, коли він у квітні 2016 року заснував рух En Marche, як "ні лівий, ні правий", його подальше перебування в соціалістичному уряді стало неможливим, і він пішов у відставку, перш ніж балотуватися на президента. Він здобув підтримку ветерана французької політики Франсуа Байру, а також соціаліста й екс-прем'єра Мануеля Вальса.

Пан Макрон одружений на своїй колишній учительці французької мови Бриджітт Троньо, старшій за нього на 20 років і яка має сімох онуків.

Чого він хоче:

 • €50 млрд (£43 млрд, $53 млрд) план державних інвестицій для покриття виробничого навчання, відмови від вугілля і переходу на відновлювані джерела енергії, інфраструктуру і модернізації
 • Відшкодування повної вартості окулярів, зубних протезів і слухових апаратів
 • Велике скорочення податку на прибутки корпорацій і більше можливостей для компаній, щоб переглянути 35-годинний робочий тиждень
 • Скорочення рівнів безробіття до 7% (з нинішніх 9,7%)
 • Заборона на використання мобільних телефонів у школах для дітей віком до 15 років і перепустка в музеї і театри для 18-річних на суму €500

Опитування: Макрон переможе Ле Пен у другому турі виборів у Франції

Суд Франції: Ле Пен, Макрон і Фійон братимуть участь у виборах


Франсуа Фійон, Союз за Народний Рух

Копирайт изображения AFP

Коли 62-річний пан Фійон виграв номінацію його правоцентристської партії на посаду президента, він одразу ж став фаворитом кампанії.

Двоє претендентів, яких він подолав на праймаріз, Ніколя Саркозі та Ален Жюппе, у минулому супроводжували суперечності, аж ось настала черга і пана Фійона.

Його кампанія похитнулася після появи звинувачень у тому, що його дружина і двоє дітей ні за що отримували державні кошти. Спочатку він сказав, що відмовиться від кампанії, якщо проти нього відкриють офіційне розслідування, але, коли це стало реальністю, він змінив свою думку.

Він скаржився, що він став жертвою "політичного вбивства", і твердив, що "голоси мільйонів ігноруються".

Незважаючи на розслідування, він не дуже відстає від двох лідерів опитувань і його виборчий штаб зберігає оптимізм.

Пан Фійон вивчав право і одружився зі своєю дружиною-валлійкою Пенелопою Кларк у 1980 році. У них п'ятеро дітей, а їхній дім - садиба ХІІ століття на заході Франції.

Чого він хоче:

 • Закриття півмільйона робочих місць у державному секторі і збереження 35-годинного робочого тижня
 • Скасування податку на багатство
 • Позбавлення французького громадянства джихадистів, які повертаються з Іраку чи Сирії
 • Вимога до батьків, які отримують соціальну допомогу, підписувати "договори батьківської відповідальності", щоб вирішувати проблему прогулювання їхніми дітьми школи чи поведінки, яка є проявом "неповаги до цінностей [французької] республіки"
 • Скасування санкцій ЄС проти Росії і допомога сирійському президенту Башару Асаду подолати "ІД"

Жан-Люк Меланшон, La France Insoumise ("Франція нескорена")

Копирайт изображения AFP

У час, як народна підтримка соціалістів катастрофічно впала, 65-річний полум'яний оратор Жан-Люк Меланшон відчув, що має шанс на виборах.

Він є одним із чотирьох лідерів президентських перегонів, як свідчать опитування, і його розглядають як серйозного суперника.

"Знову ж таки, вони оголошують, що моя виборча перемога започаткує в політиці "ядерну зиму", нашестя жаб, танки Червоної армії і десант венесуельців", - пожартував пан Меланшон.

Він полонив суспільну увагу своїм гострим, як бритва, почуттям гумору під час теледебатів і вразив французьку громадськість своїм знанням технологій, зокрема використання голограм, коли його зображення було спроектовано на мітинги в шести містах одночасно.

У Франції з виборцями "спілкувалась" голограма кандидата

За підтримки Комуністичної партії Франції, він закликає змінити власність на засоби виробництва, торгівлі та споживання, а однією з ключових проблем свого потенційного президентства називає зміни клімату.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Мить, коли голограму Мелaншона спроектували на мітингу в Парижі

Він каже: "Це величезний шанс скинути кайдани, які паралізують нас сьогодні".

Колишній прихильник європейського федералізму, нині він стверджує, що економічний лібералізм ЄС і "ідеологічна одержимість" тим, щоб за будь-яку ціну уникати заборгованості виснажили здатність Євросоюзу забезпечити демократичні зміни.

Він вийшов із Соціалістичної партії в листопаді 2008 року, щоб спільно з французьким депутатом Марком Доле заснувати Ліву партію. Він приєднався до виборчої федерації Лівий Фронт і в 2009 році був обраний до Європейського парламенту, де він працює і досі.

Чого він хоче:

 • Права голосу з 16 років і заміни нинішньої президентської моделі "Шостою Республікою"
 • Збільшення повноважень для парламенту і його обрання за пропорційною системою
 • Перегляду договорів ЄС з метою відмови від заходів жорсткої економії і дозволу французькій державі проводити власну широку програму державних витрат для стимулювання економіки
 • Нульової бездомності і повного державного фінансування медицини
 • Визнати "вигоряння на роботі" професійним захворюванням

Бенуа Амон, Соціалістична партія

Копирайт изображения AFP

Відомий у Соціалістичній партії як бунтар-лівак, екс-міністр освіти Бенуа Амон переконливо переміг колишнього прем'єр-міністра Мануеля Вальса в змаганні за партійну номінацію кандидатом на виборах.

Відомий як "французький Берні Сандерс", 49-річний пан Амон, 49, має труднощі з рейтингами, почасти через конкуренцію з боку Жан-Люка Меланшона. Йому також було важко об'єднати довкола своєї кандидатури цілу Соціалістичну партію.

З його типовими модною неголеністю і широкою усмішкою, Амон має деякі з найсміливіших пропозицій у виборчій програмі - від оподаткування багатства, створеного роботами, до універсальної зарплатні для всіх французьких громадян. Йому довелося переглянути його план базових доходів, знизивши його оцінки із €400 млрд до €35 млрд.

"Партія грошей має на цих виборах занадто багато кандидатів", - сказав він прихильникам. "Один каже: "Багатійте!", а двоє інших говорять "Зробіть нас багатими!", так він описав Емманюеля Макрона, Марін Ле Пен і Франсуа Фійона.

Чого він хоче:

 • Легалізувати коноплі і оподатковувати багатство, створене роботами, які замінять людей
 • Скасувати закон 2016 року, який полегшує найм на роботу і звільнення працівників
 • Запровадження базових доходів для збільшення зарплатні людей, які отримують менше €2185 на місяць
 • Безробітні отримували б до €600 на місяць, а люди на мінімлаьній зарплатні - біля €200
 • Збільшити частку відновлюваних джерел енергії до 50% до 2025 року і відмовитися від атомної енергії до 2050 року

Пан Амон має громадянську дружину Ґабріель Ґуаяр і двох дочок.

Франція: від соціалістів на вибори президента піде Бенуа Амон


Хто інші кандидати?

У першому турі президентських виборів беруть участь шестеро інших кандидатів.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Зліва направо: Наталі Арто, Франсуа Асселіно, Жак Шемінад і Ніколя Дюпон-Айнан

Наталі Арто, Lutte Ouvrière ("Робітнича боротьба"), 46, кандидатка-троцькістка: вимагає заборонити звільнення з роботи і скорочення робочих місць, збільшити зарплатню і пенсію до 1800 євро на місяць, ввести контроль робітників на підприємствах і власність над знаряддями виробництва.

Франсуа Асселіно, Union Populaire Républicaine (Народно-республіканський союз), 59, націоналіст і виступає проти США: вимагає виходу Франції з ЄС, єврозони і НАТО, повернення великих промислових підприємств у державну власність.

Жак Шнмінад, 75, колишній державний службовець у міністерстві економіки, який домагається виходу з ЄС і відмови від євро.

Ніколя Дюпон-Айнян, Debout La France ("Вставай, Франціє"), 55, голліст: хоче вийти з єврозони і розпустити ЄС, підвищення моральних стандартів для виборних посадовців, поставити в центрі зовнішньої політики боротьбу проти тероризму.

Копирайт изображения EPA
Image caption Жан Ласалль (ліворуч) і Філіпп Путу

Жан Ласалль, 61, центрист, незалежний депутат парламенту, який хоче переглянути договори ЄС; у 2006 році влаштував 39-денне голодування, щоби врятувати 140 робочих місць на підприємстві, а в 2013 році пішки пройшов 5 000 км.

Філіпп Путу, 50, Нова антикапіталістична партія -Робітник заводу "Форд", який вимагає зниження пенсійного віку до 60 років, скорочення робочого тижня до 32 годин, і безкоштовних абортів і контрацептивів. Його вважали зіркою других президентських дебатів, коли він звинуватив Фійона і Ле Пен у корупції.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему