"Євробачення": як все працює?

євробачення Копирайт изображения facebook.com/eurovision2017kyiv

Конкурс "Євробачення" проводили 61 раз, але у нього 64 переможці. У 1969 році чотири країни отримали однакову кількість балів — Британія, Іспанія, Нідерланди та Франція. Тоді усіх чотирьох учасників оголосили переможцями.

Пізніше для таких випадків розробили спеціальні правила. Протягом десятиліть правила визначення переможця мінялися шість разів.

За якими умовами пройде 62-е "Євробачення" у Києві, як відбуватиметься голосування і до чого тут Австралія, дізнавалась ВВС Україна.

Хто кого обирає

"Євробачення" є міжнародним проектом, який проводять мовники, що мають статус членів Європейської мовної спілки (ЄМС). Усі учасники конкурсу обираються мовниками, які належать до ЄМС. У Великій Британії це ВВС, у Швеції - SVT, в Україні - НСТУ.

Конкурс складається із трьох концертів, двох півфіналів і фіналу.

Цього року у ньому беруть участь 42 учасники. Росії серед них немає.

Копирайт изображения facebook.com/eurovision2017kyiv
Image caption Перший півфінал - Чорногорія, Фінляндія, Грузія, Португалія, Бельгія, Швеція, Албанія, Азербайджан, Австралія, Кіпр, Словенія, Вірменія, Молдова, Чеська Республіка, Латвія, Ісландія, Греція та Польща

Жеребкування визначало, які країни виступатимуть у яких півфіналах.

Копирайт изображения facebook.com/eurovision2017kyiv
Image caption Другий півфінал - Македонія, Мальта, Нідерланди, Сербія, Данія, Росія, Румунія, Угорщина, Австрія, Ірландія, Швейцарія, Естонія, Ізраїль, Болгарія, Сан-Марино, Литва, Хорватія, Норвегія та Білорусь

До фіналу вийдуть ті конкурсанти, які у своєму півфіналі зайняли з першого по десяте місце.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Британець переспівав пісню від України на Євробаченні

Також у фіналі співатимуть представники країн "Великої п'ятірки", засновників конкурсу, Велика Британія, Італія, Іспанія, Франція, Німеччина, а також країна, що приймає "Євробачення".

Максимальна тривалість пісні на "Євробаченні"- три хвилини, на сцені при цьому не повинно бути більше, ніж шести людей. Брати з собою тварин не можна.

Ведучі проводять конкурс англійською та французькою мовами. Коментарі державною мовою додаються для трансляції у своїй країні.

Як голосуватимуть цього року?

Ірландія отримувала перемогу на "Євробаченні" 7 разів, Швеція - 6, Норвегія 11 разів займала останні місця, але тричі перемагала.

Переможцем "Євробачення" цього року стане той учасник, який отримає найбільшу кількість балів журі та телеглядачів, які окремо ставлять від 1 до 12 балів. Кожна країна сама призначає національне журі, яке складається із п'яти членів на чолі з головою. Це мають бути професіонали з музичної індустрії.

Бали журі і глядачів додаються. Голосувати за свого учасника країна не може.

Якщо хтось отримає однакову кількість балів, переможцем стане учасник, який набрав найбільшу кількість голосів від телеглядачів.

Копирайт изображения facebook.com/eurovision2017kyiv

Спочатку оголосять бали журі, після чого до них додадуть голосування глядачів. При цьому оголошувати результати глядацького голосування почнуть з конкурсантів, які отримали найменшу кількість балів. До останнього моменту не буде відомо, хто стане переможцем.

Чому Австралія співає на "Євробаченні"?

"Євробачення" показували в Австралії більше 30 років. Австралійська телекомпанія SBS є асоційованим членом Європейської Мовної Спілки і в 2015 році, щоб відзначити 60-й конкурс, її запросили представити свого учасника.

У 2016 та 2017 роках австралійський мовник знову попросився на "Євробачення". У ЄМС сказали, чому б ні. Але наразі Австралія не є постійним учасником конкурсу.

Якщо представник Австралії переможе у конкурсі, то наступного року його організує австралійська телекомпанія SBS спільно з іншим європейським мовником, що територіально розміщений у Європі.

Де дивитись "Євробачення"?

У 2016 році Євробачення у прямому ефірі дивилося близько 204 мільйонів глядачів. В Україні мовником "Євробачення" є НСТУ , тож шоу транслюватимуть на телеканалі UA:Перший. Також прямі трансляції будуть на сайті eurovision.tv

Копирайт изображения facebook.com/eurovision2017kyiv
Image caption У фіналі під час так званого інтервал-акту співатимуть Onuka, Джамала і Руслана

Дати прямих трансляцій:

Перший півфінал - 9 травня о 22:00

Другий півфінал - 11 травня о 22:00

Фінал - 13 травня о 22:00

Найуспішнішим переможцем "Євробачення" за всі часи називають шведську групу "ABBA", яка здобула 1 місце у 1974-му році.

Новини на цю ж тему