Чотири сукні і дрон: чи не занадто для весілля?

весілля Копирайт изображения Getty Images
Image caption Посміхнися дрону, мила!

Три чи чотири зміни суконь, десяток подружок нареченої, дрон замість фотографа, власний #весільнийхештеґ…

Сучасні весілля починають бути схожими на змагання "хто більше", застерігає популярний лайфстайл-журнал Country Life.

Журналісти закликають майбутніх молодят до стриманості в час, коли фото- й відеорепортажі з розкішних весіль у соцмережах нав'язливо спонукають їх дістати побільше грошей із гаманця на цей день.

Витрачатися доводиться й гостям. Дівоча й парубоча вечірка; сам урочистий день; подарунок чи грошовий внесок у весільну подорож; костюми та сукні - ось лише деякі витрати.

"Усе це вийшло з-під контролю", - зауважує редактор Марк Геджес.

Станом на кінець весільного сезону 2016 року, середньостатистичне британське весілля коштувало 27 тисяч фунтів (35 тисяч доларів), а лондонське - 38 тисяч фунтів (49 тисяч доларів).

Кореспонденти вебсайту Bridebook проаналізували дані з 20 тисяч британських весіль і виявили, що 4% весіль на південному сході Англії мали бюджет понад 100 тисяч фунтів (129 тисяч доларів).

Це величезний бізнес, якщо взяти до уваги той факт, що загалом в Англії та Уельсі укладається близько 250 тисяч шлюбів на рік.

Наприклад, за даними Національної статистичної служби, у 2014 році уклали 247 372 різностатевих й 4850 одностатевих шлюбів. Того ж року сталося і 111 169 розлучень.

Річний дохід британців становить в середньому 27 195 фунтів, тож згадані витрати - суттєві для переважної більшості громадян, а для багатьох - і зовсім непідйомні.

Копирайт изображения Country Life

Що потрібно для ідеального весілля (за версією Country Life):

  • Надійний (і тверезий) друг молодого.
  • Компактні бутерброди та інші закуски, які легко покласти до рота.
  • Костюм для ранкових прийомів для чоловіків, капелюшки для жінок.
  • Дозвіл батька.
  • Не більше ніж шість дружок, якщо наречені - не королівські особи.

Чого варто уникати:

  • Дітей на весільному бенкеті.
  • Суконь без бретельок (як нареченій, так і гостям).
  • Ваших колишніх, з якими ви зустрічалися в останні три роки.
  • П'яної сміливості перед вітальним тостом.
  • Прохання до дружок самими купувати собі сукні.

Журналістка Country Life Розі Патерсон вважає, що мода на "занадто продумані й показні весілля" відволікає від справжньої суті цього дня.

"Я бачила, як планують весілля мої друзі, і далеко не всім це приносило задоволення. Тому ми закликаємо молодят: будьте скромнішими. Нехай головним у цей день буде, власне, весілля", - каже вона.

Виїзні весілля в різних країнах, від Мексики до В'єтнаму, розгульні холостяцькі вечірки в Європі чи Лас-Вегасі, елементи стилю та програми, позичені з весіль зірок чи реаліті-шоу - все це лише підливає масла у вогонь, переконана пані Патерсон.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Якщо ви не з королівської родини, запрошуйте на весілля не більше ніж шість дружок

Коли ж фотографії з весілля публікують в Instagram чи Pinterest з окремим хештеґом, це, з одного боку, стимулює творчість, але з другого, "змушує повторювати за іншими. Ви хочете показати, яка у вас кльова вечірка, але при цьому нехтуєте стосунками пари", - додає вона.

Марк Геджес погоджується: "Всі дивляться, як це робилося на інших весіллях, і намагаються зробити ще краще".

"Не треба краще! Треба лише гарно провести день свого одруження. Святкування має бути веселим і приємним - але водночас воно може бути простим".

Триденні гуляння часто перетворюються на "жахіття", каже пан Геджес, сягаючи кульмінації в останні дні, коли "всі жаліються на головний біль і дуже-дуже шкодують, що не можуть поїхати додому".

Та чи можна слідувати пораді "бути скромнішими", якщо вона походить з журналу про стильне життя для середнього та вищого класу?

Люди завжди були схильні до конкуренції. "Змагання наречених" - явище не нове.

Різноманітні весільні журнали вже багато років публікують ідеалізовані весільні знімки.

Організатор урочистостей Джордж Воттс, відомий під професійним псевдонімом "Весільна Фея", переконаний: усе це відносно і залежить від того, яким бачать "цей важливий день" наречені.

"Хтось хоче відсвяткувати своє весілля у ресторані з двома мішленівськими зірками, а хтось - у місцевому пабі. Врешті-решт, це вибір молодят", - каже він.

Наразі він планує весілля з бюджетом понад 100 тисяч фунтів - "грандіозну вечірку". За його словами, сьогодні вибір набагато ширший, ніж двадцять років тому.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дружба нареченого - французький бульдог

"Мій досвід каже, що майбутні молодята, особливо дівчата, часто мріють про весілля змалечку. Все своє життя вони та їхні родини відкладають на це гроші. То чому б не провести цей день саме так, як їм хочеться?" - запитує він.

"Окрім стандартних традицій - торт, квіти, біла сукня - є стільки чудових елементів, які допоможуть зробити цей день пам'ятним і особливим для вас".

Можливо, на початку весільного сезону-2017 і справді варто згадати: все у ваших руках.

І нехай інші дивуються - як, наприклад, Венді Мей з міста Герефорд, чий лист надруковано у свіжому випуску газети Telegraph: "Панове, мій син і його сім'я наступного тижня запрошені на весілля. Дружба нареченого - собака. Так нині прийнято чи це нова мода?"

Новини на цю ж тему