ЗМІ Німеччини: непроста розмова Меркель із Путіним

Меркель і Путін, фото 2012 року Копирайт изображения Reuters
Image caption Зустрічі Ангели Меркель з Володимиром Путіним і раніше були непростими. Фото 2012 року

Німецькі газети опублікували вже безліч статей з коментарями, присвяченими тому, наскільки непросто буде канцлеру Ангелі Меркель знайти збалансовану позицію на першій за два роки особистій зустрічі з президентом Путіним.

Газета Berliner Zeitung пише, що цей візит незвичайний з огляду на те, що зустрічі цих двох політиків до "українських подій" були звичайною справою.

"Були телефонні дзвінки, міжнародні конференції, але жодних конфіденційних зустрічей тет-а-тет. Зараз у канцлера є можливість послабити блокаду, незважаючи на те, що в українському питанні зрушень мало".

Газета вказує на те, що Меркель як організатор наступної зустрічі "Великої двадцятки" здійснює візити до всіх її майбутніх учасників. Тому вона може представляти візит в Сочі як частину своєї міжнародної програми і стверджувати, що на жодні принципові компроміси вона не йде.

Berliner Zeitung також прогнозує, що цей візит може принести Меркель дивіденди у неї вдома в Німеччині, з огляду на наближення виборів. Він стане аргументом у суперечці з тими її противниками, в тому числі і в її власній партії, які дорікають Меркель за надмірно жорстку позицію щодо Москви.

Путін, як пише газета, використовує цей візит для власного піару.

"Путін, лідер країни з економічними проблемами, що володіє ключем до вирішення сирійської проблеми, може бути задоволений поновденою увагою ... Можливо, вирішення сирійського конфлікту трохи наблизиться, бо, врешті-решт, політикам корисно розмовляти один з одним. Але може трапитися і так, що все стане ще складніше, ніж було".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Українська тема, як очікують, буде в центрі переговорів Меркель і Путіна

Газета фінансових кіл Handelsblatt зосередилася на російських інтересах німецького бізнесу.

"Не дивлячись на санкції, німецько-російські відносини продовжують поліпшуватися", - пише газета, нагадуючи про на 37-відсоткове зростання двосторонньої торгівлі в січні і лютому в порівнянні з тим же періодом минулого року.

В інтерв'ю Handelsblatt керівник провідної торгової асоціації, що працює з Росією (впливова 'Ost-Ausschuss'), Вольфган Бюхель висловив надію на те, що візит Меркель ознаменує повернення до активнішого діалогу.

"Європа платить високу ціну за невпинну конфронтацію. Сторони потрібні одна одній для пошуку рішень фундаментальних питань, що стоять перед Європою і світом", - заявив він. Але Бюхель також попередив, що Росія "тимчасово стабільна" тому, що все ще залежить від природних ресурсів, має слабкий середній клас і недостатній розподіл багатства.

Розрахунки і тактика

Таблоїд Bild підкреслює давні відносини між Меркель і Путіним. Газета пише, що вони знають одне одного краще, ніж більшість інших глав держав.

"Їй знайоме його незбагненне заперечення фактів ("Росія не бере участі в українському конфлікті") і його контрвипади проти Заходу. Він знає тактичні прийоми Меркель, те, як вона парирує атаки, пропонує співпрацю і ніколи не поступається".

Газета так підсумовує розрахунки Меркель, пов'язані з цим візитом:

"Путін застряг у всіх своїх кризах. Нічого не рухається в Сирії. Немає прогресу в Україні, Росія страждає від європейських санкцій, а очікуваного потепління відносин з президентом Трампом також не видно".

Є можливість, пише Bild, подивитися, чи запропонує Путін хоч щось у цих сферах, що могло б служити сигналом до закінчення періоду похолодання.

"Можливо, чорноморське сонце допоможе, - пише газета, - спробувати варто".

Новини на цю ж тему