Україна на Євробаченні: від "провалили" до "прорвали греблю"

Галич Женя Копирайт изображения UNIAN
Image caption Соліст гурту O. Torvald Женя Галич в грін-румі під час фіналу міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2017"

Україна показала найгірший результат на Євробаченні за 14 років участі у міжнародному пісенному конкурсі.

Український рок-гурт О.Torvald отримав лише 24 місце. Українські виконавці здобули 36 балів за підсумками голосування національних журі, а також телеглядачів.

Копирайт изображения UNIAN

O. Torvald найбільше отримав від Чехії та Італії - по 7 балів, у той час як максимальний бал становив 12. Грузія дала Україні 4 бали, Португалія - 3, Польща - 2, один - Білорусь.

Найбільше балів від національних журі українські виконавці одержали від Азербайджану - 7 балів, Ізраїлю - 4 і від Болгарії - 1.

До рок-гурту О.Torvald гірші місця одержували тільки "Гринджоли" - 19 місце у 2005 році. А також Гайтана - 15-те у 2012-му, Олександр Пономарьов - 14 місце у 2003-му, коли Україна брала участь у Євробаченні вперше, Світлана Лобода - 12 місце у 2009 році.

Такий провальний результат у 2017-му багато користувачів соціальних мереж назвали закономірним і прогнозованим.

Не того журі обрало?

Ще раніше, у лютому, коли завершився національний відбір, рішення журі обурило прихильників конкурсу.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Виконавець MELOVIN під час свого виступу в фіналі національного відбору на "Євробачення 2017"

І на відборах, і у фіналі українські глядачі віддавали перше місце вокалісту MELOVIN, який у шостому сезоні українського "X-фактора". Але двоє членів національного журі - Костянтин Меладзе і Джамала - поставили йому найнижчі бали, твердячи, що занадто молодий Костя Бочаров не готовий до міжнародного конкурсу. За сумою балів він посів друге місце після гурту О.Torvald.

Очікуючи обурення прихильників MELOVIN, Костянтин Меладзе тоді сказав, що наступного року є сенс змінити умови конкурсу і віддати рішення про українського виконавця на розсуд тільки глядачам і слухачам.

"Все ще думаю про те, чому так ганебно виступила Україна на Євробаченні... Ось цей хлопець зайняв перше місце за голосами глядачів у національному відборі, тоді як члени журі поставили його на передостаннє місце. У фіналі Євробачення професійне журі від України найвищу оцінку віддало Білорусі, а українські глядачі - Молдові ( в загальному заліку Білорусь -17 місце, Молдова -третє). Щось нам явно пороблено з тим журі", - пише у Facebook Тетяна Бондаренко.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Представники України на "Євробаченні-2005" гурт "Гринджоли"

"Гринджоли-2" чи неформат?

"Навіщо їх відбирали? Загалом, вони із завданням упоралися, щоб вже точно два роки конкурс не проводити", - пише у Facebook Andriy Zaporozhets

"У нас спеціально випхали на конкурс цих Гринджол-2, щоб гарантовано не перемогти)) вони ніякі, пісня - відстій", - вважає Тетяна Матвійчук.

Ті, що хвалили український гурт, захоплювалися передусім тим, що після завершення пісні Женя Галич вигукнув "Слава Україні!".

Однак деякі вважають, що виступ був цілком пристойним, але неформатним для такого конкурсу.

"Пісня, звичайно, не супер, однак на фоні більшості "соплєй на сценє" явно виділялись в позитивному плані. Тому результат мені незрозумілий. Може неформат для Євробачення ... однак в історії мав випадок виграшу рок-гурту Lordi", - написав Роман Личенко.

"Гарно виступили наші хлопці. І пісня в них класна, запам'ятовується. І виділялись вони на фоні інших", - вважає Любов Якубович.

"Дякую Литві за "Слава Україні!". Решта не має значення!" - написав історик і журналіст Вахтанг Кіпіані у Facebook.

"Вітаємо Португалію з перемогою і Україну з достойним проведенням конкурсу!", - написав у соцмережах президент Петро Порошенко, жодним словом не згадавши українського учасника конкурсу.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Представник Болгарії на "Євробаченні-2017" Крістіан Костов

Трохи політики

Ще частина дописувачів у соцмережах відверто радіє, що перше місце не дісталося болгарському учаснику, 17-річному Крістіану Костову.

Напередодні конкурсу лунали припущення про те, що країни, які традиційно голосують за Росію, цього року віддадуть голоси за болгарина, який народився у Москві і, як писали ЗМІ, виступав в анексованому Криму. Проте він посів друге місце.

А українські глядачі не порушили традицій попередніх років і голосували за колишні республіки СРСР. Як інформує офіційний сайт Євробачення, Національне журі України перше місце віддало Білорусі, друге - Португалії, глядачі - найвищий бал поставили Молдові, на другому місці - також Португалія.

Але Володимир Цибулько у Facebook робить оптимістичний висновок за підсумками трьох днів Євробачення у Києві: "Через два роки Україна диктуватиме музичну моду всій Східній Європі! Прорвали греблю!"

Новини на цю ж тему