Секс-лялька, що розмовляє. Чи досконала ця Гармонія?

Гармонія
Image caption Гармонія - не просто секс-іграшка, каже творець ляльок RealDoll Метт Мак-Маллен

Гармонія - секс-лялька нового типу. Вона вміє рухатися і розмовляти.

Рухи голови, повік і губ у неї досить незграбні, а здатність говорити - ще більш обмежена.

Але ця іграшка - частина нової революції в робототехніці. Тепер штучним інтелектом наділяють тіло, за багатьма параметрами схоже на людське.

Дехто вважає, що це кардинальним чином змінить взаємодію між роботами та людьми. Проте інші все ж думають, що це найгірший із можливих сценаріїв поступу роботів.

Що ближче ми підходимо до відтворення живого людського тіла, то більше страху навіюють наші творіння. Мов біблійна "долина смертної темряви", ця ідея знайшла своє втілення на малопомітній фабриці, розташованій на околицях міста Сан-Маркос, що в штаті Каліфорнія.

Image caption Адміністратори - єдині ляльки, що носять костюми

Вже на рецепції відвідувачів зустрічають два людиноподібні створіння - тільки замість нижньої білизни вони вдягнені в ділові костюми. А на стінах вестибюля багато фотографій вродливих жінок. І лише уважно придивившись, ми можемо побачити, що це ляльки.

Метт Мак-Маллен, генеральний директор компанії Abyss Creations, яка виготовляє ляльок RealDoll, походить із родини художників і скульпторів.

Перед тим, як я візьму в Гармонії інтерв'ю, він поправляє на ній перуку. Помітно, що він дуже задоволений її зовнішнім виглядом.

"Це наступний природний етап у розвитку секс-ляльок", - стверджує Мак-Маллен.

"Багато людей можуть купити RealDoll для сексу. Однак згодом вони усвідомлять, що це не тільки секс-іграшка, а щось набагато більше, - каже він. - Ця істота буде у їхньому домі, тому їхня уява наділить її людськими рисами. А створити їй особистість можна буде завдяки штучному інтелекту".

Примхлива, сердита, лагідна

Це робиться через програмний додаток, який можна використовувати або в самій ляльці, або окремо, щоб створити віртуальну людину на смартфоні чи подібному пристрої.

Для користувачів доступна низка параметрів настрою та характеру, в тому числі, примхливість, гнівливість і лагідність.

Містер Мак-Маллен вибрав для Гармонії опцію "ревнива", і вона слухняно вимагає від нього "видалити цю дівчину з Facebook".

Вона говорить дивним писклявим голоском із шотландським акцентом і повідомляє мені, що любить наукову фантастику і, звичайно, Метта.

Мак-Маллен стверджує, що вона вчиться у користувачів. Але я запитую у Гармонії, що вона відчуває, коли ревнує, і лялька перепрошує, а потім каже, що їй "потрібно вдосконалити навички".

Додаток, який робить із Гармонії людину, вже можна придбати, безпосередньо на веб-сайті Realbotix, дочірньої компанії Abyss. Ані Google, ані Apple у своїх офіційних крамницях його не продаватимуть, бо він містить матеріали сексуального характеру.

Продаж ляльки розпочнеться вже цього року. Буде дві версії - одна з комп'ютерним баченням, завдяки якому лялька зможе розпізнавати обличчя (коштуватиме вона 10 000 доларів або ж 7 700 фунтів), і дешевша, без бачення за п'ять тисяч доларів.

Image caption На фабриці ляльок виготовляють поетапно

Нині фабрика робить ляльок для клієнтів з усього світу. Найбільше серед них чоловіків, хоча начебто є і декілька клієнток.

Усі ляльки відповідають певним стандартам краси: вони схожі на Барбі, з осиними таліями, великими сідницями та ще більшими грудьми.

За словами Мак-Маллена, в такому дизайні враховано побажання клієнтів.

"У нас тут бізнес, а в більшості клієнтів є свій список побажань. Сумна правда в тому, що вони досить ідеалістичні", - пояснює директор.

Image caption Зробити обличчя реалістичним - процес повільний

Своїх клієнтів Мак-Маллен називає "абсолютно нормальними людьми". Деякі навіть приїздять забирати замовлення разом із дружинами. Але згодом директор визнає: секс-ляльок багато хто вибирає тому, що не може налагодити стосунки зі звичайними жінками.

"Багато людей живуть самотньо, ізольовано від інших. Але не ми їх такими зробили. Для тих, хто самотній, кому важко підтримувати стосунки, лялька - непоганий варіант. Проте я ніколи не вважав, що ляльки чи роботи можуть бути повноцінним замінником людини".

У самого Мак-Маллена секс-ляльки немає. Він віддає перевагу "дружині та дітям із плоті й крові".

Марк Янґ живе в Арізоні, і в нього секс-лялька є. Її звати Мей-Лін. А ще він вклав гроші у штучний інтелект для Гармонії, проте наділяти ним свою ляльку не планує.

"Я думав, що цей додаток зможе її оживити. Але в програмі інша особа, вона відрізняється від тієї Мей-Лін, яку я уявляю подумки. Тому це ніби мати стосунки з двома жінками одночасно".

Змарнований час

Марк пояснив, навіщо він узагалі витратив гроші на ляльку.

"Я довгий час був сам. Зустрічався із різними дівчатами. Марнував час на стосунки. І, звісно, буду радий зустріти дівчину. Але доти просто приємно мати когось у домі".

Марк визнає, що цей зв'язок - тілесний, але каже, що він "не надто важливий".

"Я можу піти купити їй одяг і потім роздивлятися його. Це таке відчуття, ніби маєш поряд із собою людину, але не боїшся зробити помилку. Якщо мені подобається, як на ній сидить капелюшок, вона не скаже, що він їй не личить".

Image caption Вродлива молода жінка чи фотографія секс-робота?

Додаток він запрограмував на те, щоб лялька була "щасливою, ніжною і балакучою".

"Штучний інтелект встановлює нові правила гри. Завдяки йому я із захватом дивлюся в майбутнє", - каже Марк.

Професор Кетлін Річардсон - спеціаліст із роботоетики в університеті ім. С. де Монфора, що в місті Лестер. Вона досліджує потенційний вплив таких машин на суспільство, і ріст кількості секс-роботів її жахає.

"На нашій планеті сім мільярдів людей. Ми вже й так маємо кризу - людям не вдається нормально підтримувати стосунки. А бізнеси користуються цим, щоб отримати прибуток, і кажуть, що предмети можуть замінити собою людей".

"Ми живемо в світі, де секс сприймають як товар через проституцію. Людей використовують, як знаряддя, і секс-ляльки - логічне продовження цієї поведінки".

Image caption На фабриці виготовляють ляльок для клієнтів з усього світу, але жодна поки що не є роботом, і не має штучного інтелекту

Кілька років тому Кетлін Річардсон вела кампанію за заборону секс-роботів, але вже тоді зрозуміла, що "справжня проблема - не в ляльках". Труднощі виникають через ставлення людей до сексу та одне до одного.

Про нову ляльку зі штучним інтелектом, вона відгукується зневажливо.

"Не варто думати, що з ляльки можна зробити людину, якщо вкласти їй у голову штучний інтелект. Та в моїй пральній машині більше штучного інтелекту, ніж у цієї ляльки. А те, що в неї людське обличчя й тіло, ще не робить її людиною".

Доктор Кейт Девлін, доцент університету Голдсмітс, вважає інакше.

"У цьому вигляді секс-роботи, безперечно, призначені для чоловіків. Але індустрія секс-іграшок розвивається, і зараз вже існує чимало стартапів, які працюють над секс-іграшками для жінок".

Доктор Девлін вважає, що такі роботи у підсумку збагачуватимуть, а не руйнуватимуть стосунки між людьми.

"Великі, помітні технологічні зміни завжди супроводжуються панікою, - каже вона. - Панікують через те, що це може негативно вплинути на людство. Однак найчастіше технології зближують людей".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему