Іспанський суддя порадив молодій "ледарці" почати заробляти на життя

Stock picture of young person at home Копирайт изображения Getty Images

В якому віці банк батьків має зачинити свої рахунки для дітей?

У північній Іспанії суддя відхилив вимогу 23-річної дівчини, яка хотіла і надалі отримувати фінансову допомогу від своїх батьків. При цьому у судовому рішення йшлося про те, що вона є "надто ледачою, щоб заробити собі на життя".

Родинні зв'язки традиційно є дуже важливими у Іспанії, і це судове рішення протирічить багатьом іншим, ухвалених раніше, коли батьків зобов'язували підтримувати дітей ще довго після їхнього повноліття, а інколи майже до 30 років.

Економічна криза в Іспанії зумовила шалений ріст безробіття серед молоді.

Це призвело до того, що більшість молодих людей звикли покладатися на батьків впродовж багатьох років після завершення школи.

За даними Євростату, середній вік, коли діти залишають батьківський дім в Іспанії зріс до 29. Це майже на 9 років більше, ніж, наприклад, у Швеції.

23-річна дівчина із приморського містечка Кастро Урдіалес, ім'я якої не називають, звернулася до суду з вимогою, щоб її батько і надалі виплачував їй щомісяця 300 євро.

Чому це стосується лише поведінки?

Батьки дівчини розлучилися у 2012 році, і в угодах, оформлених під час розлучення, умови фінансової підтримки доньки не згадувалися.

Суд взяв до уваги, що дівчина не завершила середню освіту, але отримувала фінансову допомогу від батьків, аби оплатити ІТ-курси, які також не змогла завершити.

Водночас судові прецеденти в Іспанії переважно вирішувалися на користь дітей, яких батьки мають утримувати доти, доки діти не стануть фінансово незалежними. Але останнє судове рішення базувалося на тому, що батьківські обов'язки не поширюються на дітей, поведінка яких свідчить, що вони не хочуть заробляти собі на життя.

У даному випадку поведінка дівчини була визнана такою, що "можна кваліфікувати як розбещеність, ледарство і неспроможність скористатися можливостями".

Схожий вирок було винесено минулого року у Каталонії, де суд розглядав справу 19-річного хлопця, який не працював і не вчився, а його батьки були змушені підтримувати його "претензійний стиль життя", проте згодом виставили на вулицю.

Голова Родинної асоціації Іспанії Марія Долорес Лозано каже, що батьки дедалі більше шукають якоїсь правової допомоги.

Вона також каже, що зараз у справах про фінансову допомогу батьків дітям, судді також звертають увагу на велику кількість молодих іспанців, які переїхали за кордон у пошуках роботи.

У якому віці батьки мають припиняти підтримувати дітей?

Реалії життя є такими, що ці історії аж ніяк не дають повної картини.

Кларі 33 роки, руки-ноги на місці, і вона має магістерський диплом. І все ж таки суд у північній провінції Галісія зобов'язав її батька виплачувати їй щомісяця утримання в сумі 450 євро, поки вона шукає роботи відповідно до своєї освіти.

"Безпрецедентним у цьому випадку є те, що допомога не має терміну завершення", - каже адвокат Клари Розаріо Белло.

А відтак, це може стати своєрідним пожиттєвим пансіоном.

"Немає чітких правил щодо того, як довго батьки мають підтримувати своїх дітей. Але зазвичай йшлося про межу у 30 років, що давало можливість молодим людям отримати освіту і зорієнтуватися на ринку праці, - каже пан Белло. - Але криза внесла свої зміни".

Попри відновлення економіки Іспанії впродовж останніх двох років, рівень безробіття серед тих, кому до 30, вперто залишається дуже високим - 43%.

Діти-паразити не повинні мати вільний доступ до грошей. Батьки все частіше звертаються до суду, аби виселити таких дітей з дому

Марія Долорес Лозано, Асоціація сімейного права, Іспанія
AEAFA

Частково цифра є також високою і через те, що більшість молодих іспанців продовжують вчитися фактично весь період між 20 і 30 роками.

Але шокує те, що, згідно із опитуванням, проведеним соціальною благодійною фундацією La Caixa bank, менше 40% молоді отримують добре оплачувану роботу.

У дослідженні "Низький рівень освіти, нізький рівень працевлаштування", його авторка Бегонья Куето із Університету Ов'єдо пояснює, що брак навичок і хронічне безробіття нерозривно пов'язані.

Один з трьох молодих іспанців у віці від 25 до 34 років не завершив середню освіту через те, що кинув школу і мав некваліфіковану роботу, наприклад, на будівництві під час декади будівельного буму, яка завершилася фінансовим крахом 2008.

"Одним із ключових викликів для нашої системи є зниження кількості тих, хто кидає школу, незалежно від економічної ситуації", - каже вона.

Тому що залишаючи школу заради некваліфікованої роботи, а потім опиняючись на вулиці, молоді іспанці "застрягають" вдома, і зловживають давньою і гідною традицією родинної солідарності.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему