#НеПроґавте: санкції проти соцмереж, син президента і Канни

Колаж Копирайт изображения UNIAN

Наслідки санкцій проти російських компаній в інтернеті, чому син президента одягнув футболку із написом "Russia", як діє програма "На тебе чекають вдома" для бойовиків та винаходи для харчування в польових умовах - найцікавіше від ВВС Україна за тиждень.

Найгучнішою темою стало рішення РНБО, введене в дію президентом Порошенком, про санкції щодо кількасот російських компаній, зокрема соцмереж "ВКонтакте" і "Однокласники", а також сервісів компанії "Яндекс". Кореспондент BBC аналізував причини і наслідки такого рішення.

Президент Порошенко близько року не проводив прес-конференцій. 14 травня він поспілкувався з пресою на різні теми, але найпопулярнішою виявилася про сина Михайла, якого помітили в соцмережах у футболці із написом "Russia". Про що ще розповідав президент?

Копирайт изображения president.gov.ua

Цю подію - остаточне підписання акта про безвізові поїздки українців до країн Європи - багато хто вважає історичною. А президент Порошенко назвав її "останнім прощанням із радянською та російською імперіями".

Копирайт изображения Ukrinform

"Перемкніть", "Я взагалі не хочу це дивитись", "Вимкніть" - часто можна було почути, коли йшлося про трансляцію "Євробачення-2017". Проте шоу, яке бачать глядачі, - лише маленька частина масштабного міжнародного проекту.

Копирайт изображения EPA

Більше ніж дві сотні колишніх учасників збройних формувань самопроголошених Донецької і Луганської "народних республік" повернулися на контрольовані Києвом території і живуть звичайним життям, заявляють у Службі безпеки України. Це стало можливим завдяки програмі "На тебе чекають вдома", яку влітку 2015 року ініціювала українська спецслужба. Якими є результати цієї програми, досліджували кореспонденти ВВС.

Копирайт изображения Getty Images

У США перебування Дональда Трампа на посаді президента США обростає дедалі більшою кількістю звинувачень, слово "імпічмент" лунає все частіше.

Копирайт изображения EPA

Український транспортник Ан-225, розроблений за часів Радянського Союзу для перевезення орбітального корабля "Буран", сьогодні майже не використовується. Але новий план співпраці з Китаєм може дати "Мрії" друге життя.

Копирайт изображения Getty Images

Пенсійна реформа в Україні, яку розпочав ще уряд Миколи Азарова, досі триває. Прем'єр Володимир Гройсман запевняє, що нарешті вона буде справедливою і що пенсійний вік не підвищуватимуть.

Копирайт изображения kmu.gov.ua

За перші два місяці 2017 року український експорт зріс майже на третину. На першому місці - країни ЄС. Але серед лідерів зростання українського експорту є і Росія, попри санкції та торговельні заборони. В уряді пояснюють, чому так відбувається.

Копирайт изображения Getty Images

17 травня у Каннах відкрився ювілейний, 70-й кінофестиваль. Емоції "зірок" у перший день фестивалю.

Копирайт изображения Reuters

Угорська дитяча залізниця - одна з найдовших і найшвидших у світі. Оглядач BBC Travel проїхався потягом і поспілкувався з юними залізничниками. Це можете зробити і ви.

Копирайт изображения Getty Images

Несподіване дослідження про солдатські пайки. Оглядачка BBC Future розповідає, як винаходи для харчування в польових умовах увійшли у широкий вжиток і змінили наші щоденні звички.

Копирайт изображения DAVID MONNIAUX/ WIKIMEDIA CC BY-SA 3.0