Кров, паніка і допомога - очевидці про вибух у Манчестері

Копирайт изображения Reuters
Image caption На концерті було багато дітей і підлітків

В понеділок вночі на поп-концерті в центрі Манчестера стався вибух. Поліція розцінює подію як теракт і повідомляє про щонайменше 19 загиблих і понад 50 поранених.

Вибух стався після 22:30 за місцевим часом (00:30 за Києвом), коли у залі Manchester Arena завершувався концерт популярної серед молоді американської співачки Аріани Гранде.

ВВС зібрала розповіді кількох свідків трагічної події.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Люди шоковані тим, що сталося

Гері Уокер і його дружина були за кілька метрів від вибуху:

"Ми почули останню пісню, й раптом великий спалах, а потім різкий удар і дим. Я відчув біль в нозі та ступні. Повернувся до дружини, яка була поруч, а вона каже: "Мені треба лягти". У неї поранення в живіт, й, можливо, перелом ноги. А у мене в нозі така невелика дірка, туди шрапнель влучила. Взагалі дивно, як легко я відбувся".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Через вибух у залі почалася паніка

Маджид Хан, 22 роки:

"Ми з сестрою разом з іще багатьма іншими людьми були на концерті Аріани Гранде в Manchester Arena. Коли всі пішли до виходу, пролунав гучний звук, схожий на вибух. Всі запанікували. Ми побігли до виходу. Був один вибух прямо на протилежному боці арени, й люди звідти, де він пролунав, побігли в наш бік, щоби вибратися на вулицю. Вихід виявився заблокованим, і люди просто стали бігати та шукати будь-який спосіб, щоби якомога швидше вибратися".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Вибух прогримів у фойє біля кас

Олівер Джонс, 17 років:

"Я був у туалеті й почув цей гучний "бум!". Відразу ж після закінчення концерту, коли люди стали розходитися. Його відлуння прокотилося вестибюлем, і відразу ж люди побігли. Я бачив, як люди кричали й бігли в одному напрямку, а потім багато хто зупинявся й починав бігти назад. Разом із глядачами на вулицю вибігали й охоронці".

Тайлер, бармен із сусіднього клубу:

"Там були кілька осіб у паніці, в повному сум'ятті... Чоловік лежав на підлозі, у нього вся нога була в крові. І ще жінка - у неї половина обличчя була вкрита кров'ю... Ми щось почули, але не зрозуміли точно, що це було - наче грім прогримів... В однієї дівчинки був напад паніки, а інша поруч плакала. Й ще була жінка, у якої стався серцевий напад. Там взагалі було повно підлітків, і всі голосили".

Копирайт изображения Getty Images

Студент Себястян Діас, 19 років:

"Аріана Гранде тільки закінчила співати останню пісню, як пролунав сильний "бум". Я одразу ж інстинктивно побіг. Зупинилися ми тільки в коридорі, опинившись у безвиході. Це було справжнє жахіття. Коли я знайшов головний вихід, там усюди були люди, які плакали. Навіть у готелі всі плакали й телефонували".

Допомога постраждалим

Копирайт изображения Twitter
Image caption Жителі Манчестера почали пропонувати прихисток гостям міста, які не змогли достатися домівок через вибух

Відразу ж після того як новини про вибух потрапили у Twitter, місцеві жителі стали пропонувати тим, хто не зможе виїхати з міста, залишитися у них вдома.

У мережі опубліковано десятки подібних пропозицій, вони з'явилися вже за 15 хвилин після появи перших новин про трагедію.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему