Як компанія Apple шукає таланти в Італії

Італія Копирайт изображения Getty Images

Технологічний гігант Apple розширюється за рахунок здібних молодих комп'ютерників - його європейську академію збільшили набір удвічі.

Торік у Неаполі компанія відкрила навчальний заклад, академію, у якій студенти здобувають знання протягом року. Їхня спеціалізація - розробники програмного забезпечення, кодувальники, творці комп'ютерних додатків і підприємці, що засновують стартапи.

Вступити до академії можна за відкритим конкурсом. Іспити проведуть наступного місяця у Мюнхені, Парижі, Лондоні, Мадриді, Римі й Неаполі. Навчання безкоштовне, доступне для вступників із усіх країн світу, а всі курси читають англійською мовою.

На осінній триместр візьмуть 400 студентів віком від 18 до 30 років. Партнером навчальної програми буде Неапольський університет ім. Фрідріха ІІ.

Рішення ІТ-компанії безпосередньо зайнятися освітою людей - не лише данина альтруїзму. У такий спосіб Apple турбується про власні інтереси.

Оскільки вже давно існує проблема нестачі кваліфікованого персоналу, компанія вирішила, що пора їй самій навчати собі талановитих людей.

Кібератаки

За неповні десять років комп'ютерні додатки стали значним джерелом прибутку і нових робочих місць. Компанія Apple повідомила, що в онлайновій крамниці компанії зараз є два мільйони додатків. Лише в Європі завдяки додаткам існує 1,2 мільйона робочих місць.

Image caption Восени академія Apple збільшить кількість місць до 400

Однак постійно звучать застереження. Помічається невідповідність між підготовкою, необхідною для нових посад, та кваліфікацією тих, хто шукає роботу в сфері ІТ.

Це означає, що некваліфіковані працівники залишаються без роботи, а роботодавці — без потрібних їм кваліфікованих працівників.

Нещодавно Британська торгова палата поскаржилася на те, що три з чотирьох компаній страждають від "браку людей з навичками роботи в цифровій сфері".

Глобальна атака вірусу-здирника, що сталася минулого тижня, знову порушила дражливе питання: у багатьох країнах відчувають велику нестачу людей, які вміють гарантувати кібербезпеку.

Попередження щодо цього лунали неодноразово. Марк ван Цадельгофф, директор IBM з безпеки, закликав застосувати принципово новий підхід до найму працівників.

Заповнити пробіл у знаннях

Реалізувати проекти з кібербезпеки компанії IBM допомагає міжнародна мережа університетів-партнерів.

Але у статті для журналу Harvard Business Review містер ван Цадельгофф написав, що для заповнення прогалин в знаннях необхідно також навчати людей, які не мають жодного досвіду у технічних галузях.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Протягом року студенти в Неаполі вивчатимуть предмети, які необхідні для економіки додатків

"Чому на посади, пов'язані з безпекою, ми беремо лише людей, які чотири роки вивчали комп'ютерні науки? Нам вкрай потрібні найрізноманітніші знання, адже галузей дуже багато.

"Компанії повинні заохочувати до найму на цю роботу претендентів із некомп'ютерною освітою. Ці люди можуть принести з собою нові ідеї для покращення кібербезпеки", - пише містер Цадельгофф.

Також у необхідної для сучасної економіки підготовки є ширший політичний вимір. Це підкреслила Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у своєму щорічному звіті "Огляд знань та навичок" (Skills Outlook), оприлюдненому цього місяця.

Основну увагу у звіті за 2017 рік аналітичний центр зосередив на поляризаційній дії глобалізації. Цей вплив дедалі частіше стає об'єктом критики з боку протестувальників як правого, так і лівого спрямування.

Від рівня знань та навичок робочої сили залежить, виграє чи програє якась країна від глобалізації, стверджує ОЕСР у своєму аналітичному документі.

Якщо населення країни має достатню фахову підготовку, ця держава матиме користь від глобалізації. Їй будуть доступні переваги від кращих робочих місць, підвищення продуктивності, розширення ринків і цифрових індустрій.

Як приклади такого просування вгору ОЕСР наводить Південну Корею та Польщу. А Естонію, Японію та Нову Зеландію назвали країнами, що успішно користуються перевагами розширення технологічних секторів.

Зникнення робочих місць

Серед країн із розвиненою економікою Німеччину вважають успішнішою, аніж США: її населення навчається більше.

Однак є велика проблема. У країнах ОЕСР 200 мільйонів людей не вміють добре писати й рахувати. Тому вони дуже вразливі до впливу глобалізації.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Глобальна кібератака продемонструвала важливість вивчення правил кібербезпеки

Це люди, які читають на рівні 10-річної дитини. Їхні шанси влаштуватися на роботу опинилися під загрозою. Тепер їх можуть витіснити за допомгоою аутсорсингу чи взагалі замінити на роботів.

У звіті ОЕСР навели приклад країни, яка належним чином не відреагувала на цей виклик. Це Греція.

Але Британію, Австралію, Ірландію та Сполучені Штати Організація застерігає також. "Необхідно пильнувати", бо кваліфікація працівників "відстає" від потреб нових галузей, рушійною силою яких є інформаційні технології.

Такі проекти, як академія Apple, зривають для компанії найкращі яблука з верхівки дерева. Але ОЕСР попереджає про небезпеки, пов'язані з ігноруванням реальності життя на "гілках", що перебувають найближче до землі.

За словами директора ОЕСР з освіти Андреаса Шлайхера, навчання і практична підготовка людей - це нагальна соціально-політична проблема. Якщо її не вирішити, розбрат у суспільстві неминучий.

"Якщо працівники не підготовлені до переходу на іншу роботу чи створення нових робочих місць, не сподівайтеся, що вони легко погодяться з втратою роботи через аутсорсинг чи автоматизицію", - сказав містер Шлайхер.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему