Компанія Apple представила "розумну" колонку HomePod

  • Кріс Фокс
  • Кореспондент відділу технологій
HomePod

Компанія Apple оголосила про випуск нового гучномовця, що реагуватиме на голос і працюватиме на базі віртуального помічника Siri.

Як і віртуальні помічники, розроблені компаніями Amazon i Google, динамік HomePod зможе відповідати на поставлені запитання й контролювати "розумні" побутові пристрої, наприклад, освітлення.

Аналітики вже зауважували, що Apple не спішить удосконалювати систему Siri та випускати на ринок розумну колонку; наприклад, Amazon запустив свою систему Echo ще в 2014 р.

І зараз колонка HomePod позиціонується передусім як програвач музики.

"Apple не випадково представляє свою колонку на базі Siri саме як музичний пристрій, адже загалом Siri - не надто довершений", - каже Том Воррен з вебсайту The Verge, присвяченого новинкам у галузі технологій.

"Цікаво, що про функції домашнього асистента розробники згадують в останню чергу. Головне, що має робити їхня музична колонка - це програвати музику", - каже Бен Баджарін з консультаційної фірми Creative Strategies.

Презентація нового продукту відбулася на конференції Worldwide Developers Conference (WWDC), проведеній компанією Apple у м. Сан-Хосе (штат Каліфорнія).

"Для Apple це логічний крок - адже не можна втрачати нагоду встановити свої розумні пристрої в людських оселях", - каже Бен Вуд, аналітик новітніх технологій з компанії CCS Insight.

"Системи Amazon Echo і Google Home вже дістали величезну увагу, та насправді ці технології ще досі в зародковому стані".

"Гадаю, завдяки HomePod компанія Apple зможе ще ширше і впевненіше розкинути щупальця своїх послуг".

Дейв Лі, кореспондент ВВС з питань технологій у Північній Америці (спостереження з конференції WWDC)

Вдвічі дорожчий за Amazon Echo, HomePod - типова новинка для Apple.

Компанія знову робить ставку на репутацію творця інтуїтивних висококласних продуктів, вартих своєї немалої ціни.

Цікаво в підході Apple те, що HomePod позиціонують передусім як музичний пристрій; це кардинально відрізняється від підходу компанії Google, яка проголосила свій динамік Google Home помічником у багатьох аспектах повсякденного життя.

Отже, скептики можуть заявити, що Apple запускає на ринок модну й дорогу музичну колонку, та й по всьому. Не надто вигадливо.

Втім, правду кажучи, допоки штучний інтелект і машинне навчання не розвинуться як слід, більшість "домашніх асистентів" - це і є колонки з функцією розпізнавання голосу. Тому Apple, напевне, вчиняє розумно, докладаючи зусиль, щоб забезпечити високу якість звучання.

З іншого боку, не виключено, що розробники не роблять акцент на "інтелекті" свого пристрою саме тому, що Siri наразі поступається конкурентам.

Доповнена реальність

На конференції також представили інструменти, що уможливлять розробку програм інтеграції віртуальних об'єктів із реальним зображенням з камери телефону, в режимі реального часу.

Відомий приклад доповненої реальності в дії - мобільна гра Pokemon Go.

Підпис до фото,

Програма ARkit дозволить додавати до реального зображення з камери віртуальні об'єкти

Розробники з Apple розповіли про нову програму ARkit, яка зробить інтеграцію віртуальних об'єктів і реального світу більш реалістичною, покладаючись на можливості камери з подвійним об'єктивом телефону iPhone 7 Plus.

"Якщо кожен сучасний iPhone стане платформою доповненої реальності, Apple матиме величезне поле діяльності для розвитку цієї технології від самого початку", - каже пан Баджарін.

Однак він сумнівається в практичній користі мобільних додатків з використанням доповненої реальності.

"Для цього краще підходять окуляри та навушники. Якщо постійно тримати телефон у руках, руки втомлюються", - вважає він.

Безпека для водіїв

Представники Apple також оголосили про випуск нової версії мобільної операційної системи - iOS 11. В ній з'явиться налаштування для тих, хто користується смартфоном за кермом.

У січні цього року на адресу компанії надійшов судовий позов від подружжя з США, чию дочку на смерть збив водій, який нібито користувався програмою FaceTime під час керування автомобілем.

Новий режим "за кермом" відключає всі сповіщення та екран смартфона, а при отриманні нових повідомлень може автоматично розсилати відповідь "я за кермом".

Підпис до фото,

Операційна система iOS 11 сповіщатиме друзів і знайомих, що ви за кермом

Схожу функції зараз випробовує і компанія Samsung на смартфонах з операційною системою Android.

Компанія Apple також оголосила про:

  • домовленість з компанією Amazon, за якою потокове відео Amazon Prime Video можна буде переглядати з телеприймача Apple TV;
  • оновлення веб-браузера Safari, що не дасть вебсайтам відстежувати відвідувачів і дозволить блокувати автоматичне відтворення відеоматеріалів;
  • оновлення для підвищення швидкості комп'ютерів iMac i Macbook, а також нову модель iMac Pro - наразі найпотужнішу з усіх моделей компанії.