Експерт про пожежу в Лондоні: двері мали стримати вогонь

Пожежа Копирайт изображения Getty Images

Британські норми безпеки мали б дозволити мешканцям висотки, у якій сталася пожежа, дочекатися пожежників або без перешкод залишити будівлю, розповів Російській службі Бі-бі-сі пожежний інспектор у відставці Роберт Тавенер.

Екс-керівник пожежного депо та інспектор Роберт Тавенер каже, що за десятки років роботи він жодного разу не бачив пожежі, як у ніч на 14 червня у 24-поверховому житловому будинку на заході Лондона.

За свідченнями декількох очевидців, вогонь швидко поширився по всій будівлі після того, як загорілося облицювання.

Пан Тавенер пішов у відставку 12 років тому. За його часу норми пожежної безпеки будівель стосувалися того, що всередині будівлі, а не зовні.

"Я сам поки що не можу зрозуміти: якщо вогонь зовні, то ви ж просто можете повернутися і піти - шляхи відходу, коридори і сходи повинні бути вільні", - зазначив пожежник у відставці.

Роберт Тавенер каже, що не може робити висновки, чи відповідало облицювання Гренфелл-тауер протипожежним вимогам, бо поки що не знає, із яких матеріалів воно було.

Судячи з того, як поширювався вогонь, каже експерт, облицювання могло бути із пластику, але мешканці все одно могли евакуюватися, побачивши вогонь ззовні.

"Єдине, що могло трапитися - це, знову-таки, моє припущення - на такій висоті досить сильний вітер, і якщо ви відчиняєте двері з одного боку будівлі, і одночасно хтось із іншого, то виникає протяг. Він може втягнути дим на сходи і відрізати шлях ", - сказав пан Тавенер Російській службі Бі-бі-сі.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption За словами свідків, вогонь швидко охопив верхні поверхи

Експерт уточнює, що за британськими правилами пожежну безпеку в будівлях забезпечують вогнетривкі герметичні двері у квартирах і на сходах.

"Двері квартири стримують вогонь протягом години, і якщо пожежа виникла в іншій квартирі - а її двері також стримують вогонь - то у вас є дві години. Двері тестують на відповідність британським протипожежним правилам", - пояснив пан Тавенер.

"Те, що людям сказали залишатися в квартирах - це передбачають правила. Конструкція має дозволити перебувати у квартирі протягом двох годин, перечекати, поки пожежники борються із вогнем. Будинок ніби складається із окремих, ізольованих коробок", - додав експерт.

Такі ж двері мають ізолювати пожежні сходи.

Індивідуальна сигналізація

Мешканці, які врятувалися, кажуть, що в будинку не працювала пожежна сигналізація.

"Кожна квартира має свою пожежну сигналізацію, детектори диму, але вони не поєднані. В іншому випадку в одній квартирі могли підгоріти тости, а сигналізація увімкнулася б в усіх 100 квартирах", - пояснює пан Тавенер.

На центральних сходах і в коридорах, за його словами, має бути загальна сигналізація - детектори диму і кнопки оповіщення за склом. Чи спрацювала вона, чи ні - Роберт Тавенер висновків не робить.

За словами пана Тавенера, гасити пожежу на високих поверхах, куди не досягає струмінь брандспойта, пожежні можуть, лише підбираючись до вогню знизу - інших способів немає.

Новини на цю ж тему