Кокосова олія так само шкідлива, як і масло і яловичий жир

олія Копирайт изображения MAGONE/GETTY

Кокосова олія так само шкідлива для здоров'я, як і яловичий жир і масло. Про це заявляють американські експерти в області серця.

Ця олія містить насичені жири, які можуть підняти рівень "поганого" холестерину (ліпопротеїну), вважають в Американській асоціація серця.

Кокосову олію, як правило, продають як здорову їжу. Дехто вважає, що жир в ній може бути кращим для людей, ніж інші насичені жири.

Однак, в Асоціації стверджують, що для цього немає якісних досліджень.

Міф?

Поради щодо того, які жири можна їсти, можуть бути дуже заплутаними.

Копирайт изображения RENA-MARIE/GETTY IMAGES

Зазвичай поганими вважаються тваринні жири, такі як сало, у той час, як рослинні олії - оливкова та соняшникова - вважаються більш здоровими.

Ця теорія ґрунтується на тому, наскільки велику частину насиченого жиру або "сидячого жиру" містять ці продукти.

Насичені жири

Вважається, що насичені жири є шкідливими для нашого здоров'я, хоча не всі з цим погоджуються.

Дієта багата на насичені жири може призвести до підвищеного рівня "поганого" холестерину в крові. В свою чергу, це може закупорювати артерії і збільшити ризик серцевих захворювань та інсульту.

За даними Асоціації, 82% жирів у кокосовій олії є насиченими. Це більше, ніж у масла (63%), яловичого жиру (50%) та сала (39%). Дослідження свідчать, що це може збільшити рівень "поганого" холестерину.

Дехто стверджує, що суміш жирів в кокосовій олії все ще робить її здоровим вибором. Але експерти Асоціації зазначають, що цьому твердженню немає якісних доказів.

На думку експертів, люди повинні обмежувати кількість насичених жирів, замінивши їх на ненасичені рослинні олії - оливкову та соняшникову.

Лікарі радять зменшити споживання насичених жирів. Чоловік в середньому має вживати не більше, ніж 30 г. насичених жирів на день, жінка не більше за 20 г.

Але експерти підкреслюють, що жир залишається невід'ємною частиною здорової, збалансованої дієти і їх кількість не потрібно значно скорочувати. Жир є джерелом незамінних амінокислот і допомагає організму поглинати вітаміни - зокрема, A, D та E.

Вікторія Тейлор з Британської Фундації Серця розповіла: "Для здорового харчування і для здоров'я вашого серця потрібно скорочувати не просто споживання жиру, а саме певного його типу… Ми рекомендуємо замінити насичені жири в раціоні ненасиченими. Використовувати олію замість вершкового масла і вибирати такі продукти, як авокадо, жирну рибу, горіхи та насіння, замість продуктів з високим вмістом насичених жирів - таких як тістечка, печиво, шоколад та жирне м'ясо".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему