Королівський Аскот у фотографіях: жіночий день

Капелюшок - майже реалістичний Копирайт изображения AFP
Image caption Капелюшок - майже реалістичний у зображенні троянди

Третій день кінних перегонів, відомих як Королівський Аскот, за давньою традицією має назву Ladies Day - жіночий день.

Дрес-код для чоловіків незмінний - фрак і циліндр. А от жінкам дозволено і рекомендовано проявити вигадку, дати волю фантазії - і не стримувати буйного пориву творчості, проявом чого має стати дизайн капелюшка.

Це обов'язковий атрибут жіночого дня на Аскоті. Рекомендація одна, і то формальна: щоб головний убір мав не менше 10 см в діаметрі.

Жіночий день Копирайт изображения AFP
Image caption Жіночий день - без капелюшка не можна

Капелюшки на фестивалі, присвяченому королівським скачкам в Аскоті, - спосіб самовираження для їх власниць. Вони можуть бути найрізноманітнішими за формою і стилем, для їх виготовлення можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали.

Улюбленими елементами в дизайні жіночого головного убору традиційно є пір'я і квіти.

Троянди і кігті Копирайт изображения AFP
Image caption Троянди і нігті - все створює одну композицію

Химерність форм капелюшків на королівських перегонах вражає уяву. Але всього кілька століть назад у питанні вибору жіночого головного убору для скачок тріумфував конформізм.

Королівські скачки в Аскоті можна називати парадом жіночих головних уборів. У цьому помітна спроба створити гармонійний образ, а саме - розбавити вельми суворі й офіційні строї неймовірними ідеями творчих дам, які можна успішно реалізувати в головному уборі.

Тема квітів в аскотських капелюшках цього року дуже популярна Копирайт изображения AFP
Image caption Тема квітів в аскотських капелюшках цього року дуже популярна

Місця для глядачів на Аскоті традиційно діляться на кілька лож - Royal (Королівська), Queen Anne (Ложа королеви Анни), Village (Заміська) і Windsor (Віндзорська), - які відрізняються одна від одної цінами і строгістю дрес-коду.

Що ближче до Королівської ложі, то суворіший дрес-код.

Найпрестижнішою є Королівська ложа. Зовнішній вигляд жіночої половини гостей цієї ложі повинен відповідати низці правил. Забороняється вдягати сукні або топи на бретельках, короткі спідниці й оголювати зону декольте.

У спеку важко дотримуватися дрес-коду, але уявіть, як було чоловікам?

Від чоловіків дрес-код вимагає бути вдягнутими наступним чином: фрак, жилет, краватка, чорний або сірий капелюх циліндричної форми і класичне взуття чорного кольору.

Правила особливо вказують ті місця, в яких чоловікам дозволяється тимчасово зняти головний убір. Серед них ресторани, приватні кабінети і клуби, а також прилеглі до них тераси і сади.

Дати волю фантазії Копирайт изображения EPA/Tim Ireland
Image caption Дати волю фантазії

Не всі категорії лож Аскота потрапляють під строгі вимоги правил дрес-коду. Найдемократичніша з них - Віндзорська ложа. Згідно зі статутом Аскота, як такого дрес-коду для гостей цієї ложі взагалі не потрібно.

Єдине побажання організаторів гостям Віндзорської ложі - уникати спортивних футболок і речей, на яких можна побачити назву бренду. Правила заходу розглядають кричущі речі як рекламу.

І квіти, і комахи - творіння для Аскота Копирайт изображения DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/Getty Images
Image caption І квіти, і комахи - творіння для Аскота

На королівських скачках одяг є своєрідним статусним показником. Нескладно здогадатися, до якої ложі належить той чи інший гість, просто оцінивши, наскільки строго виглядає його наряд. Звісно, капелюшків це не стосується - вони прикрашають своєю барвистістю всі ложі.

Той випадок, коли вигадливість - перевага Копирайт изображения Jonathan Brady/PA Wire
Image caption Той випадок, коли вигадливість - перевага

Вартість квитків на скачки залежить від ложі. Квиток у Віндзорськ ложу можна придбати за 37-46 фунтів. Ложа королеви Анни обійдеться вам в 75 фунтів стерлінгів.

Задоволення недешеве, але подумайте про суму, яку доведеться залишити в бутиках, щоб підібрати собі ідеальний стрій.

На офіційному сайті можна знайти рекомендовані варіанти гардеробу чи окремих його елементів для майбутніх гостей: жіноче плаття від Valentino за 4340 фунтів, чоловічі черевики від Dunhill за 890 фунтів стерлінгів і багато іншого .

Коні і капелюшки - краса Копирайт изображения REUTERS/Toby Melville
Image caption Коні і капелюшки - краса

Статус заходу визначається статутом як офіційна урочистість, тому гості мають поводитися належним чином. У правилах поведінки записано, що пияцтво, хуліганство і докучання іншим гостям не допускаються.

Диво в пір'ї Копирайт изображения EPA/Tim Ireland
Image caption Диво в пір'ї
Червона ружа трояка Копирайт изображения EPA/Tim Ireland
Image caption "Червона ружа-трояка" - тільки вона про це не знає...
Садочок на голові Копирайт изображения Brian Lawless/PA Wire
Image caption Ой, кумасю, а що це ви собі на голову висадили? - Та те, що й ви, кумо, квітник!

Кінні перегони в графстві Беркшир, що поблизу Віндзора, цього року проходить в умовах посиленої безпеки у зв'язку з нещодавніми терактами в Лондоні та Манчестері.

Всі фото - 22 червня.

Новини на цю ж тему