Необмежені відпустки і песики в офісі: які ще бонуси пропонують компанії?

Business partners Adam and Jordan in the desert of Jordan Копирайт изображения Adam Bradford/Jordan Swain
Image caption Бізнес-партнери Адам Бредфорд (ліворуч) і Джордан Свейн у дослідницькій місії в пустелі Ваді-Рам, Йорданія

Для нового покоління шукачів роботи жадібність більше не актуальна. Натомість люди прагнуть влаштуватися туди, де їм запропонують гідне життя, а не просто велику платню.

Адам Бредфорд з Лондона і Джордан Свейн із Каліфорнії ніяк не могли знайти собі роботу, яка б забезпечувала баланс між працею та відпочинком. Тому вирішили започаткувати власний бізнес.

Чоловіки познайомилися в Instagram і вже об'їздили майже 30 міст на чотирьох континентах, виконуючи дослідницьку роботу для своєї компанії Bradford Swain, соціального підприємства і консультативної агенції.

Джордан каже, що вони можуть працювати буквально скрізь.

"Нас тішить можливість працювати в кафе на терасі в Марокко, на пляжі в Кенії чи, в разі потреби, за будь-яким вільним офісним столом у центрі Лондона", — розповідає чоловік.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Багато молодих людей хочуть мати роботу, пов'язану з мандрами

Постійно зростає кількість людей, які, подібно до Адама і Джордана, завзято починають працювати на себе. І багато компаній тепер пропонують додаткові пільги, щоб зацікавити людей і утримати їх на роботі.

Але ці плюси не завжди такі привабливі, якими здаються.

"Я розмовляла з людьми, яким їхні компанії пропонують надзвичайні пільги: безкоштовні обіди, страховку і навіть алкоголь для домашніх вечірок", — розповідає доктор Сенді Манн, старший лектор кафедри психології Університету Центрального Ланкаширу.

"Мінус у тому, що їм здається, ніби компанія їх купила і тепер розраховує, що вони присвятять їй усе своє життя. Вони все менше живуть у "зовнішньому" світі, робота може поглинути їх повністю", — застерігає викладачка.

Пам'ятаючи про це, ми розглянули декілька найкращих привілеїв від роботодавців.


Безкоштовний відпочинок

Копирайт изображения Macildowie
Image caption Роу Девіс, старший спеціаліст із пошуку персоналу в компанії Macildowie, підкорює висоти під час безплатної поїздки до Великого каньйону

Airbnb, онлайн-сервіс для оренди й пошуку житла, щороку відшкодовує своїм працівникам у Сполучених Штатах до 2 000 доларів, щоб вони могли подорожувати в будь-яку країну світу і зупинятися у власних житлових приміщеннях компанії.

На веб-сайті Glassdoor, що оцінює рівень роботодавців, цю компанію назвали найкращим роботодавцем 2016 року, причому туристичні пільги вважають одним з найпривабливіших аспектів.

Роу Девіс — старший консультант у компанії Macildowie з головним офісом у Мідлендсі, яка теж стимулює працівників оплачуваними подорожами. За значні досягнення в роботі Роу виграла дві поїздки до Нью-Йорка і чотири — до Лас-Веґаса.

Роу каже, що такий відпочинок збільшує лояльність працівників: "Після того, як з'їздиш в одну подорож, тобі вже не хочеться залишитися за бортом наступного разу. Тому починаєш працювати ще сумлінніше, щоб отримати ще один приз".

Необмежена оплачувана відпустка

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Деякі компанії дозволяють своїм працівникам відпочивати досхочу

Піонером у запровадженні необмежених відпусток стала Netflix.

"Наша політика щодо відпусток? Іди у відпустку. Жодних правил і нормативної кількості тижнів на рік", — написано на веб-сайті компанії.

Так само й соціальна мережа LinkedIn пропонує своїм працівникам у США необмежений термін відпустки на власний розсуд. На думку керівництва компанії, це дає їм "більше відчуття гнучкості, усвідомлення великих можливостей".

Почувши про цю політику від своєї дочки Голлі, сер Річард Бренсон вирішив не відставати. Virgin Management — та частина його імперії, що займається інвестиціями та ліцензуванням — 2014 року запровадила в себе необмежену відпустку.

Шаррон Помеллз, директор з персоналу в компанії Virgin Management, розповіла, що це рішення компанії працівники вітали "з великим ентузіазмом".

Але в цьому відділі працює лише невелика частка всього персоналу — 180 людей. На інші бізнес-підрозділи правило необмеженої відпустки ще не поширилося.

Однак ані Virgin Management, ані LinkedIn не надали точного звіту щодо кількості співробітників, які вже скористалися цим привілеєм.

У необмежену відпустку важко віриться, однак і реальність може виявитися дещо іншою.

У статті для Всесвітнього економічного форуму експерт з емоційного інтелекту доктор Тревіс Бредберрі написав: "Свобода дає людям таке сильне відчуття власності й відповідальності, що, подібно до власників бізнесу, вони можуть зрештою взагалі не піти у відпустку".

Заморожування яйцеклітин

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Apple і Facebook пропонують оплатити деякі витрати на штучне запліднення

Apple і Facebook вигадали неоднозначне рішення для сумнозвісної проблеми ІТ-компаній — як заохотити працевлаштовуватися жінок.

Вони пропонують до 20 000 доларів (15 000 фунтів) своїм працівницям у США, які бажають зберегти свої яйцеклітини, якщо це передбачено їхнім медичним страхуванням.

"Ми хочемо дати жінкам в Apple змогу виконувати найкращу в житті роботу й піклуватися про тих, кого вони люблять, мати сім'ю", — ідеться в заяві Apple від 2015 року.

Заморожування яйцеклітин — це один зі способів відкласти народження дитини на пізніший період або не поспішати, доки жінка сама не буде готова.

Однак, щойно про ці задуми стало відомо, громадськість їх розкритикувала. Дехто стверджував, що це тиск на жінок, які змушені будуть відкласти створення сім'ї. Та й успіхи заморожування яйцеклітин не такі вже й великі — у Британії відсоток вдалої вагітності при використанні заморожених ембріонів становив 22,2% у 2014 році.

Приводити на роботу свого песика

Копирайт изображения Hubble
Image caption Працівник Hubble Варун зі своїм ши-цу Дарвіном

Алергіки та котолюби можуть із цим категорично не погодитись, але один бос розповів, що собака ши-цу на роботі "сенсаційно" добре впливає на його підлеглих.

"Судячи з показників, до 2018 року хатні улюбленці будуть ще популярнішими, ніж ті зручності, які ми вважаємо необхідними на роботі, наприклад, душові", — каже Аґарвал Тушар, співзасновник цифрової платформи для пошуку офісів Hubble.

За даними дослідження, проведеного компанією Reed.co.uk, собаки в офісі вже стали звичним явищем для 8% працівників у Британії. Цей привілей найчастіше пропонують ІТ-компанії та фірми, що продають їжу для хатніх улюбленців.

Найбільше своїми собачниками славиться Google. Цю політику навіть прописано в етичному кодексі пошуковика: "Ми любимо котів, але ми компанія собачників, тому відвідини нашого офісу котами вкрай небажані".

Однак, перш ніж привести на роботу свого песика, працівники мають запитати дозволу в колег.


Тож із оплачуваними мандрівками, необмеженими відпустками й собаками в офісі кордони між роботою в офісі та вдома для багатьох людей розмиваються дедалі відчутніше.

Але психологи застерігають щодо можливих недоліків. "Усім потрібно час від часу опинятися подалі від роботи. Відпочинок дуже важливий", — нагадує доктор Сенді Манн.

Новини на цю ж тему