Сурков відкрив у Ростові пам'ятник "героям Донбасу"

Бородай, Захарченко и Сурков
Image caption Олександр Бородай, Олександр Захарченко та Владислав Сурков (зліва направо)

У холі великого готелю "Дон-Плаза" в центрі Ростова-на-Дону, де проходив III з'їзд "Союзу добровольців Донбасу", на стіні висять великі портрети Дмитра Медведєва і Володимира Путіна.

Це додало заходу певний колорит - перед портретами в холі дорогого готелю по-світському ходили та розмовляли люди в польовому камуфляжі та яскравій козачій формі з портупеями, блискучими погонами й медалями.

Голова Союзу Олександр Бородай присвятив значну частину вступного слова ставленню до російського керівництва: "Тренд на підтримку нашого президента існує в "Союзі добровольців Донбасу"... Справжні добровольці, так чи інакше, поступово стають і ставатимуть елітою Російської Федерації".

Бородай також натякнув (саме так і сказав: "висловлююсь натяками") на підтримку з боку президента: "Як ви гадаєте (хтось з козаків в залі не втримався і, не дочекавшись завершення запитання, крикнув: "Любо!"), в якому стані ми б опинилися, як би до нас ставилися, як би ми жили в нашій країні, якби на посаді президента не був Володимир Володимирович?"

Ці слова прозвучали би трохи самовпевнено, якби через півгодини, коли всі делегати приїхали на відкриття пам'ятника "героям Донбасу", Бородай не стояв поруч з помічником президента РФ Владиславом Сурковим, який, за неофіційними даними, курує в адміністрації питання, пов'язані зі сходом України.

Image caption Сурков, Захарченко та Бородай на відкритті пам'ятника

Помічник Володимира Путіна з'явився несподівано. У цей момент на площі з офіційно ще не відкритим пам'ятником через динаміки лунали патріотичні пісні.

Сурков вийшов до стели на словах "мне ни белой, ни красной России, мне березовой и золотой" з "Песни о родине" Катерини Шаврин. Разом із Захарченком та Бородаєм він пройшов до пам'ятника і зупинився, надаючи можливість численним фотографам зробити їхні спільні знімки.

Утрьох вони утворили композицію, яку досі мало кому вдавалося побачити на публіці.

Сама церемонія тривала півгодини. Перед приблизно двома сотнями людей виступили Бородай і Захарченко. Голова самопроголошеної "ДНР" звернувся до членів "Союзу добровольців Донбасу" з нагадуванням про те, що "сьогодні рівно рік від дня смерті Мотороли, Арсена Павлова". У Донецьку в понеділок, 16 жовтня, йому відкрили пам'ятник, сказав Захарченко.

Увесь цей час Владислав Сурков стояв неподалік в оточенні чиновників з гвоздиками, які чекали на відкриття монумента. Через декілька хвилин з основи стели з написом "Героям Донбасу" зняли білу тканину. Помічник президента залишивши біля неї квіти і незабаром пішов.

Кореспондент Російської служби Бі-бі-сі поцікавився у Владислава Суркова, яке майбутнє, на його думку, чекає на Донбас.

Чиновник у відповідь посміхнувся і мовчки пішов.

Сирія й "інші геополітичні проблеми"

У короткому виступі, що відкривав з'їзд, Бородай заговорив про сирійську війну, в якій беруть участь люди, які воювали на Донбасі на боці самопроголошеної "ДНР".

"Серйозних пасіонарних людей, які здатні на серйозні вчинки, на те, щоб піти воювати за свою країну, в Росії залишилося не так багато. І особисто мені, наприклад, дуже прикро, коли наш людський ресурс - об'єктивно кажучи, це найкращий ресурс в Росії - використовується як штурмова піхота", - заявив Бородай і обмовився, що він підтримує боротьбу з "Ісламською державою".

При цьому голова "Союзу добровольців Донбасу" припустив, що "інтенсивну операцію" в Сирії завершать протягом 2-3 місяців. "Відповідно, значна частина тих сил - а ви знаєте, що багато наших товаришів, зараз так чи інакше перебувають в Сирії, я сподіваюся, що всі наші люди... принаймні... переважна їх частина успішно повернеться, і у нас в Росії з'являться ресурси для вирішення інших значущих геополітичних проблем", - повідомив присутніх Бородай.

Image caption Голова "ДНР" Олександр Захарченко і помічник президента Росії Владислав Сурков в парку ім. Миколи Островського

Пізніше він пояснив Російській службі Бі-бі-сі, що вважає неминучим "розпад України": "Такі соціальні процеси навряд чи бувають мирними й боюся, що російські добровольці будуть ще потрібні на території Малоросії", - заявив Бородай.

При цьому він відмовився назвати хоча би приблизну кількість членів об'єднання, які вирушили воювати до Сирії. Бородай також не відповів на питання про кількість росіян, загиблих в цьому конфлікті.

Деякі учасники з'їзду в Ростові-на-Дону в розмові з Російською службою Бі-бі-сі також висловили невдоволення тим, що ті, хто воював на Донбасі, відправляються до Сирії.

Чоловік, що назвався Михайлом, розповів, що відмовляє своїх друзів від участі в конфлікті в арабській республіці: "Я ж знаю, що там відбувається. Коли була війна на Донбасі, яка досі триває, ми туди йшли воювати за російський народ. А в Сирії трошки інша ситуація... не та зовсім... за кого воювати? Люди їдуть воювати за гроші".

Новини на цю ж тему