Знімок убитого браконьєрами носорога переміг у фотоконкурсі

Копирайт изображения Brent Stirton/WPY
Image caption Брент Стіртон каже, що речі, які він побачив, похитнули його віру в людство

Фотографія вбитого браконьєрами носорога отримала головний приз конкурсу "Фотограф-натураліст року".

Її зробив фотограф з ПАР Брент Стіртон. На знімку - мертвий чорний носоріг в заповіднику "Лулуве Інфолози", застрелений браконьєрами вночі з гвинтівки з глушником. У нього вирізаний ріг, власне на який і полювали злочинці.

Пан Стіртон спеціально займався темою браконьєрства і незаконної торгівлі рогами носорогів.

За кілька місяців фотограф побував на більш ніж 30 об'єктах - в місцях злочинів. За його словами, все це викликає у нього тугу і депресію.

"У лютому у мене має народитися перша дитина. Мені 48 років. Напевно, я так довго відкладав батьківство, тому що як фотожурналіст бачив багато такого, що змушує втратити віру в людство", - каже Брент Стіртон.

Премію вручили на урочистому прийомі в лондонському Музеї природознавства. Пан Стіртон вважає, що зображене на світлині вбивство скоїли місцеві жителі за спеціальним замовленням. Зазвичай браконьєри продають два роги посереднику. Посередник переправляє здобич своїми нелегальними каналами через Мозамбік до Китаю чи В'єтнаму.

У цих азіатських країнах зілля, отримані з рогу носорога, коштують дорожче за золото. Вважається - без будь-якого наукового обґрунтування, - що ріг, який складається з того ж матеріалу, що і кігті на ногах, може лікувати будь-які хвороби - від імпотенції до раку.

"Те, що я отримав цей приз, що журі звернуло увагу на це фото - все це свідчить, що ми увійшли в іншу епоху, коли всі усвідомлюють масштаби проблеми. Шостий період масового вимирання видів став реальністю, а носороги - це лише один з видів, які зникають із дедалі більшою швидкістю. Я вдячний журі за те, що воно обрало цю світлину, тому що потрібен новий погляд на цю проблему", - сказав Брент Стіртон на церемонії нагородження.

Льюїс Блеквелл, голова журі фотоконкурсу, зазначає, що фотографія справила на членів журі сильне враження. "Люди можуть відчути огиду, воно може налякати - але світлина притягує до себе, ви хочете дізнатися більше, зрозуміти, чому це відбувається. Від цього неможливо сховатися - вам демонструють, що відбувається зі світом".

Копирайт изображения Daniel Nelson/WPY
Image caption Ще один призер конкурсу - знімок молодої горили, який зробив 18-річний Даніель Нельсон з Нідерландів

Менш драматичне фото молодої горили, що їсть плід хлібного дерева, отримав ще одну головну премію конкурсу "Фотограф-натураліст року" в категорії фотографів віком від 15 до 17 років.

Його автор - молодий фотограф Даніель Нельсон з Нідерландів. Цій горилі приблизно 9 років. Єгеря у заповіднику Одзала в Республіці Конго, який показали її молодому голландцеві, кличуть її Како.

Цьому виду - західна рівнинна горила - загрожує вимирання. Головна загроза існуванню цих приматів - мисливці, які вбивають диких звірів заради їхнього м'яса, а також хвороби, зокрема, вірус Ебола, і втрата природного місця існування через відкриття нових шахт, кар'єрів і плантацій олійних пальм.

Даніель, якому нещодавно виповнилося 18 років, каже, що вперше дізнався про цей фотоконкурс у віці шести років. "Він мене одразу надихнув, і відтоді всі мої інтереси зосереджені на природі, її охороні та фотографії", - говорить юний фотограф.

Деякі лауреати конкурсу "Фотограф-натураліст року"

Копирайт изображения Peter Delaney/WPY

Цю світлину під назвою "Роздуми" зробив Пітером Ділейні (Ірландія/ПАР). Він переміг у категорії "Портрети тварин". На ньому - шимпанзе відпочиває в лісі в національному парку Кіба в Уганді. Пітер живе в Ірландії в окрузі Віклоу, але фотоконкурс спонукав його до переїзду в Африку, щоб займатися фотографією там.

Копирайт изображения Justin Gilligan/WPY

Фотографія Джастіна Гіллігана з Австралії називається "Краб-сюрприз". Вона отримала приз в категорії "Безхребетні". Знімок зображає сцену полювання восьминога на гігантських крабів-стригунів біля берегів Тасманії.

Копирайт изображения Tony Wu/WPY

Американський фотограф Тоні Ву назвав цей знімок "Збір гігантів". Він був відзначений призом в категорії "Поведінка: ссавці". Тоні спеціалізується на фотографуванні китів-кашалотів. Цю рідкісну сцену фотограф зазнімкував біля північно-східного узбережжя Шрі-Ланки.

Копирайт изображения Laurent Ballesta/WPY

Ця незвичайна фотографія називається "Крижаний монстр". Лоран Баллеста (Франція) зробив цей знімок у водах східної Антарктики, неподалік від французької наукової бази "Дюмон Д'юрвіль". На ній - підводна частина айсберга. Насправді це мозаїка з безлічі світлин, зведених в одну. Фото отримало приз в категорії "Земне природне середовище".

Копирайт изображения Feelsion

Берті Гекоскі (Британія/США) отримав приз в категорії "Нагорода однієї фотографії". На світлині зображені слони на острові Борнео в провінції східний Сабах. Три покоління слонів перетинають стару плантацію олійних пальм, яку вирубують для засадження новими деревами. Виробництво пальмового масла призводить до зменшення і розділення звичного середовища проживання багатьох видів тварин, особливо слонів. Коли слони забрідають на плантації олійних пальм, їх часто відстрілюють або отруюють, розповідає Берті.

Копирайт изображения Ekaterina Bee/WPY

"У лещатах чайок" - таку назву має світлина Катерини Бі з Італії. Катерина перемогла в категорії фотографів, молодших за 10 років. Вона змусила цих чайок позувати, кидаючи їм шматочки хліба. Катерині лише п'ять з половиною років.

Конкурс "Фотограф-натураліст року" - один з найпрестижніших у світі. Він був заснований в 1964 році журналом BBC Wildlife Magazine. Зараз конкурс організував лондонський Музей природознавства.

Виставка найкращих фотографій конкурсу відкривається в музеї в п'ятницю цього тижня. З понеділка відкривається прийняття фотографій на конкурс наступного року.

Всі права на фотографії захищені.

Новини на цю ж тему