Більше, ніж через обстріли - реакція соцмереж на трагедію у Харкові

Копирайт изображения УНІАН

Соцмережі дуже болісно відреагували на аварію у Харкові, внаслідок якої загинули щонайменше п'ятеро людей.

Поліція майже одразу повідомила про затримання 20-річної водійки машини Lexus, що перевернулася і знесла пішоходів на одній з центральних харківських вулиць.

У соцмережах багато хто обмежився висловленням співчуттів родинам постраждалих, але й нерідко можна зустріти радикальні заклики обмежити "мажорів на дорогих машинах" чи навіть чинити самосуд.

Водночас є й ті блогери, які радять не квапитися з висновками щодо винних у трагедії без результатів розслідування - лише на основі інформації про особу водія та марку її авто.

Драконівські штрафи

"Одна діваха на авто забрала життів більше, ніж усі обстріли з важкого озброєння в зоні АТО за місяць. На жаль, таке ще буде повторюватися. Аварії через неадекватів є у всьому світі", - написав блогер Мирослав Гай.

"Завдання влади проаналізувати всі причини і працювати над приведенням системи безпеки на дорозі до цивілізованих норм, посилення контролю видачі прав і створення безпечних зон для пішоходів (з захисними бар'єрами або стовпами)", - додав він.

До речі, міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що кілька місяців тому його міністерство пропонувало обмежити швидкість автівок у містах до 50 км за годину, однак тоді до таких обмежень вирішили не вдаватися.

"Ми наполягаємо - 50 км/год і драконівські штрафи за перевищення швидкісного режиму, непристебнутий пасок безпеки на передніх і задніх сидіннях, відсутність дитячих сидінь при перевезенні дітей, використання мобільного без засобів hands-free. Обов'язкова фото- і відеофіксація порушень і "листи щастя", позбавлення прав за водіння в нетверезому стані", - висловив у Facebook свою позицію міністр.

Він також анонсував, що нові правила можуть почати діяти вже з 1 січня 2018 року.

"Якщо дійсно є бажання змінити країну, то варто починати не тільки (чи не стільки) з депутатської недоторканності, а посилити покарання за порушення правил дорожнього руху. Через мажорів та п'яних водіїв щороку гинуть тисячі людей…", - написав журналіст Орест Сохар.

Інший журналіст Юрій Бутусов був безапеляційним: "Сподіваюся, справа стане такою резонансною, що вона (затримана водійка Lexus. - Ред.) надовго сяде в тюрму, і більше ніколи не буде допущена до водіння машини".

"Сподіваюся на те, що кожен, хто має злочинну звичку проскакувати на червоне і перевищувати швидкість у населених пунктах, задумається про те, що з номінального злочинця він ризикує стати справжнім, убивши ні в чому не винних людей", - написала представниця "Чеченського батальйону імені Джохара Дудаєва" Аміна Окуєва, коментуючи відео трагедії.

"Вирок Facebook"

Копирайт изображения УНІАН

Блогер і письменниця Катерина Пекур згадала, що "культ швидкої їзди" взагалі широко поширений серед українських водіїв.

"Я у Харкові не бувала і нічого про тамтешні реалії сказати не можу. Але от в Черкасах, приміром, масово ганяють на червоний, і не на лексусах, а на цілком демократичних тачках, і на маршрутках, і на бусиках. Ні, мова не про злісні проїзди - просто усі стартують секунд за 5 до того, як засвітиться жовтий, і дуже нервують, коли ти не робиш того ж самого, типу гальмо якесь на "У", - відзначила блогер.

"Я не відаю, звідки така місцева традиція - може, місцеві інструктори автошкол запевняють учнів, що вони протиударні, або місцеві коучі на курсах лідерства радять слухачам їздити, як альфа-самці і самиці, допоки живі. Але за масової прихильності до такої їзди шанси, що за рогом нетерпляче газує такий самий класний чувак, невпинно зростають. А куди що полетить від удару двох класних чуваків, знає лише Ісаак Н'ютон і Господь Бог", - додала Катерина Пекур.

Не квапитися з висновками щодо трагедії закликав блогер Богдан Логвиненко.

"У зв'язку з ДТП, а точніше з миттєвою реакцією фб на цю подію, хочу сказати кілька речей. По-перше, я з острахом завжди уявляю, якщо таки це сталося б і я збив би людину. П'яну чи тверезу, думаю, фейсбук-спільнота одразу б встановила винного як мінімум по марці авто, а якби мені ще й до того ж пощастило б бути дівчиною — безапеляційно".

"Ну а по-друге, я за відповідальність для всіх. Штрафи мають бути жорстокими. За всі правопорушення, в тому числі перетин дороги пішоходом у невстановленому місці, за рух велосипеду без світла. За зупинку перед переходом — штрафмайданчик. Миттєвий штраф без присутності водія", - додав блогер.

А блогер Anton Hodza навіть запитав своїх френдів, чи здатні вони вбити людину на основі "вироку Facebook".

"Чи могли б ви вбити людину? Ви особисто. Не якийсь абстрактний натовп месників чи найнятий кат. Цю справу довірили вам. Вам приводять людину і кажуть, що вона дуже погана... Вбив людей. Інфи багато немає поки що, але в Фейсбуку більшість вважає, що їй варто померти. Людину ставлять на коліна. Вам дають пістолет. Чи готові ви натиснути на гачок? Виконати вирок Фейсбуку?"

Висловити свою думку щодо проблеми ви можете в обговоренні цієї статті у нашому Facebook.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему