Чому мережею шириться гештег #MeAt14?

Alyssa Milano Копирайт изображения @Alyssa_Milano/Twitter
Image caption Акторка Алісса Мілано опублікувала своє фото у 14 років

Жінки та чоловіки публікують в мережі фотографії себе у підлітковому віці, аби наголосити, що 14-річна дитина ще не спроможна дати згоду на сексуальні стосунки.

Рух у соцмережах під тегом #MeAt14 ("Я у 14 років") розпочався на вихідних у відповідь на звинувачення, опубліковані у Washington Post, проти кандидата в сенат США Роя Мура. Його звинуватили у переслідуванні 14-річної дівчини, коли йому було 32 роки.

Політик-республіканець категорично заперечив ці звинувачення, назвавши їх "абсолютною брехнею".

Скандал загострився, коли ведучий Fox News Шон Ганніті у своєму шоу долучився до дискусії довкола фрази "за згодою" у зв'язку з цими обвинуваченнями.

Згодом пан Ганніті вибачився, заявивши, що він "обмовився".

Користувачі Twitter почали постити гештег #MeAt14 разом зі своїми знімками в ранньому підлітковому віці. Вони риторично запитують, як дитина у 14 років може бути достатньо зрілою, аби дати згоду на секс.

Першою, хто використав цей гештег, стала юристка з Північної Кароліни Кетрін Ар Лі Ловсон. Відтоді його використали вже понад 50 тисяч разів.

"Не можливо дати згоду в 14 років. Ані в Алабамі. Ані де інде. # MeAt14".

В інтерв'ю ВВС вона розповіла:

"Підлітки не можуть давати згоду на стосунки з дорослим чоловіком, ніколи. Це не питання законного віку для згоди на секс. Це - питання підтвердження усталеної ідеї, що діти заслуговують на наш захист".

"Законний вік сексуальної згоди різний у різних штатах США - починаючи з 16 років і до 18-ти", - зазначає юристка.

Цей рух почав набирати обертів, коли одна з авторок американської сатиричної програми Daily Show Лізз Вінстед опублікувала своє фото із питанням:

"А ким ви були в 14 років?" і попросила інших зробити те ж саме.

"Це я у 14 років. Я була в команді з гімнастики і співала у хорі. Я не зустрічалася з 32-річним чоловіком. А ким ви були у 14? Опублікуйте фото, розкажіть нам, ким ви були. #MeAt14 #NoMoore".

У відповідь люди почали змінювати свої фото профілів і ділитися своїми підлітковими історіями.

"Це я у 14. Хоча я й була ВЕЛИЧЕЗНОЮ фанаткою Прінса, я не зустрічалася з 32-річними чоловіками, і вони б не насмілилися спитати у моєї мами. #NoMoore#YouAt14?"

"Це я у 14. Я не зустрічалася з 32-річним чоловіком. Я їздила верхи, грала у баскетбол і намагалася пережити перший рік у старших класах. #MeAt14 #NoMoore".

Водночас інша користувачка написала: "Мені подобається гештег #MeAt14, але ми живемо у темні часи, якщо жінки мусять давати фотографічні докази, аби довести, що діти заслуговують на дитинство".

Новини на цю ж тему