#НеПроґавте: Путін як "миротворець", танковий кулак і шанси на довголіття

ВВС Україна підготувала традиційний підсумок тижня: у цій добірці ви знайдете матеріали, на прочитання яких варто витратити час.

Головною темою тижня, що минає, лишалася тема врегулювання кризи на Донбасі.

Російський президент Володимир Путін уперше провів перемовини із лідерами самопроголошених Донецької і Луганської "республік" і обговорив із ними обмін полоненими із українською владою. Експети вважають що у такий спосіб Путін хоче підвищити статус лідерів "республік", а також зіграти роль миротворця напередодні президентських виборів.

Копирайт изображения Kremlin.ru

Помічник президента Росії Владислав Сурков і спецпредставник США по Україні Курт Волкер на черговій зустрічі в Белграді говорили про введення миротворчої місії ООН на схід України - і згоди не дійшли.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Миротворці ООН на кордоні між Ліваном та Ізраїлем

15 листопада міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей висловив готовність Мінська надіслати на Донбас білоруських миротворців. ВВС Україна спробувала розібратися, наскільки реальною є така перспектива.

Копирайт изображения Getty Images

Новим головою Державного бюро розслідувань став Роман Труба. Появу керівника бюро можна вважати кроком до старту роботи цього відомства. Проте експерти та юристи кажуть, що аналог американського ФБР, що має розслідувати злочини високопосадовців, депутатів, міністрів, прокурорів та суддів, навряд чи запрацює швидко.

Копирайт изображения UNIAN

В українській армії тривають дебати щодо військової символіки і форми.

Копирайт изображения "Нове військо"
Image caption Нові берети ЗСУ (пропозиція)

У середу ВО "Батьківщина" провела свій з'їзд. Партійці вдавалися до майже військової риторики: говорили про "велику армію партії", передавали почесні знамена і анонсували "останній бій" на виборах 2019 року.

Копирайт изображения ВО Батьківщина

За кілька днів до з'їзду "Батьківщини" подібний форум провела партія "Народний фронт" - уперше з 2014 року. На ньому політсила заявила, що планує висувати свого кандидата на майбутніх президентських виборах.

Копирайт изображения UNIAN

Врученням повістки до військкомату закінчився візит до одного з нічних клубів у центрі Львова для дванадцяти юнаків увечері 3 листопада. ВВС розбиралася, чи будуть люди в формі і далі шукати призовників у барах та ресторанах, навіщо 22-річному хлопцю може знадобитися одруження на власній двоюрідній бабусі, і як львівські рейвери збираються співпрацювати з "Правим сектором".

Копирайт изображения UNIAN

Американські вчені виявили, що аміші живуть довше і старіють повільніше через мутації в одному з генів.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Аміші не їздять на автомобілях, а пересуваються на конях і в бричках

Уже багато десятиліть дослідники прослуховують космос, сподіваючись почути послання від позаземних цивілізацій. Будь-які незвичайні сигнали ретельно перевіряють. Але що станеться, якщо ми справді отримаємо повідомлення з інших світів?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Знаменита британська обсерваторія Джодрелл Бенк вивчала, серед іншого, радіопульсари - космічні джерела радіовипромінювання

Вчені НАСА створили першу у світі програму, що може прогнозувати, які міста зачепить танення льоду у різних ділянках крижаних покривів.

Копирайт изображения Science Photo Library

Новини на цю ж тему