"Піраміда Синтії": книга, в яку пірнаєш

  • Леся Космовська
  • Читачка ВВС Україна
піраміда синтії

Читацька рецензія на книгу Олега Чаклуна "Піраміда Синтії".

Обираючи книжку для сина, завжди користуюся певними правилами: чіткі, добрі й промовисті ілюстрації, доступний і цікавий текст, правильна мова або якісний переклад, новизна та розповідь про щось нове і корисне.

Цього разу в руки потрапила книга "Піраміда Синтії" Олега Чаклуна від видавництва "Фонтан казок", і привернула увагу, насамперед, новими словами, темою і яскравими малюнками художника Тараса Сусака.

Читаючи анотацію, побачила нове для себе слово "портал". "О!", - подумала я, - "Це те що треба! Мене це цікавить, бо слово "портал" часто вживає син, коли розповідає про комп'ютерну гру, яка є конкурентом книжкам. Нехай, довідаюсь що таке портал і будемо балакати із сином за сюжетом твору".

Оскільки, я далека від новітніх технологій, і не "жива енциклопедія" як мій чоловік, то вирішила не відставати й прочитати дитячу фантастику.

Крім того ця книга - ще одна нагода поспілкуватися із сином, обговорити прочитане, бо читаємо тепер порізно: самостійний восьмирічний читач воліє сам переживати пригоди, але завжди ділиться курйозними моментами.

Нові слова для молодшого школяра, деколи змусили і мене пошукати їх тлумачення поза книгою: резиденція, транзистор, діоди, монітор, колба, нанокібернетичний організм, оптичне волокно, сенсори, енергія, лінза, теорія, світлові комп'ютери, мікросхеми, процесори, і ще одне загадкове слово "портал".

Деякі слова знайомі мені все ж просила пояснити сина, бо цікаво, чи він розуміє про що читає.

Після короткої довідки від свого юного читача, з якої я дізналася, що колбою він називає штуку для різних речовин; діоди - це міні-лампочки; нанотехнологічний організм - це організм зроблений на нанотехнології, де нано - це дуже маленькі часточки, поринула у світ новітніх технологій майбутнього.

Малюнки в книзі, немов живі, захопливі, навіть за ними можна переповідати історію. Тому я швидко пірнула я в світ дитячої фантастики й познайомилася з неймовірно жвавою, винахідливою і сучасною принцесою в комбінезоні, яка і розкривала крок за кроком для мене таємницю слова "портал", слова що поєднує захоплення-конкуренти: книги й комп'ютерні ігри.

Чіткі, добрі і яскраві ілюстрації допомагають працювати уяві, вони ніби переносять тебе в цю історію і ти опиняєшся поміж героїв, захоплюєшся пригодою разом з ними.

Справжній тобі мультик читаєш і бачиш, добре уявляєш те, про що читаєш.

Так от, ця принцеса - справжнісінький маленький геній, що любить спостерігати, досліджувати й розбирати прилади та пристрої, якщо виникає потреба, а таке трапляється часто.

А ще ця дівчинка - дуже уважна, цікава до всього нового, не втомлюється робити відкриття. Саме такою є дитина, саме такою добре бути ціле життя і дорослій людині, не втрачати інтерес і бажання пізнавати нове. Дуже добре що про це розповідає книжка.

Далі я побачила творчий безлад лабораторії, роботів Тіка і Така, прилади… і опинилася у вирі нової пригоди, пошуку відповіді на запитання: "Що ж приховує вежа з антеною?".

Як читач, я "непомітно подорожувала" із принцесою Синтією і її вусатим нянем Дворецьким, який за наказом батька принцеси, короля, не залишав дівчинку ні на мить. Навіть мандруючи через таємничий вхід в печеру, а потім за допомогою світлових комп'ютерів і екрану - в інший світ - летючий острів, він завжди був поряд.

Добре, що історія не позбавлена здорового глузду, бо навіть покидаючи свою місцевість в супроводі дорослого, Синтія, за нагадуванням Дворецького, залишає на землі двох роботів Тіка і Така, щоб повідомити батькові про те, куди ж помандрувала його дослідниця-доня. Як на мене, це - важливо, бо показує дітям що "вседозволеність" має межу, не нав'язливо вчить, як слід поводитись, коли тобі раптом закортіло досліджувати незвідані світи.

Нове переміщення в просторі і часі - нова пригода, а діти й дорослі пригоди люблять, тому і перегортаєш з цікавістю сторінку за сторінкою! Що ж буде далі?

А далі читач познайомиться з новим світом і чудернацькими істотами: кам'яними велетнями й синіми карликами; дізнається про те, як важливо вміти орієнтуватися на місцевості і як знаходити дорогу назад, бути обережним і уважним до інших, вміти надавати першу медичну допомогу, вміти товаришувати й співчувати, сумувати за друзями та вирішувати цікаві завдання, не здаватися в складних обставинах і допомагати один одному.

Ця книжка - цікава, захоплива пригода маленької й незвичайної принцеси, де таємницю давньої дружби мешканців летючого острова Нараску і землян, розгадує читач разом із друзями-героями.

Хочете дізнатися, що трапилось далі, про яку піраміду йдеться в назві книги?

Тоді прочитайте цю фантастичну повість, і мандруючи через таємничий портал, зазнаєте пригод разом з допитливою і кмітливою героїнею та її друзями.

Повірте, це значно краще ніж мандрувати у віртуальному світі, це збагачує і розвиває уяву, а ще зближує дорослих читачів і дітей! Ми вже з нетерпінням чекаємо продовження історії. А ви?