Хто така Меган Маркл?

Меган Маркл Копирайт изображения Getty Images

Після тривалих спекуляцій нарешті стало відомо: принц Гаррі та акторка Меган Маркл одружаться.

Пані Маркл, яка грала Рейчел Зейн в американському серіалі "Форс-мажори", народился 4 серпня 1981 року в Лос-Анджелесі, але зараз мешкає у Торонто.

Район, у якому вона виросла, називали "Чорним Беверлі Гіллз": середня ціна будинків там складала понад 770 тисяч доларів.

У 2003 році дівчина закінчила Школу комунікацій Північно-Західного університету в 2003 році і паралельно почала акторську кар'єру.

Між прослуховуваннями - заробляла гроші каліграфією на весільних запрошеннях. За словами Меган, ці навички вона отримала в школі на уроках письма.

Її батько працював оператором у популярному серіалі 80-х років "Одружені... з дітьми".

Меган уперше з'явилася на екрані в одній із серій медичної драми "Головний шпиталь" - найдовшої американської мильної опери за всю історію.

Після ролей у ще кількох серіалах акторка почала зніматися у голлівудських фільмах, таких як "Втеча з Вегасу" та "Нестерпні боси".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Меган та її мама Доріа на Іграх нескорених у Торонто

Вона також з'явилася у фантастичному серіалі "Межа" (Fringe), де зіграла спецагента. Але найбільш відома за роллю Рейчел Зейн у юридичній драмі "Форс-мажори".

Маркл знімається в цьому серіалі з 2011 року. Місяцями ходили чутки, що у восьмому сезоні її вже не буде, і після новин про заручини це виглядає вірогідним.

У вересні 2017 року пані Маркл сказала журналу Vanity Fair, що вони з Гаррі - "двоє людей, які справді щасливі й закохані".

Для неї це вже не перший шлюб: у 2011 році вона вийшла заміж за кінопродюсера Тревора Енгелсона. Але за два роки пара розлучилася.

Колишній чоловік пані Маркл зараз працює над новим телешоу, герой якого вступив у юридичну битву з колишньою дружиною, що виходить заміж за члена британської королівської родини.

Акторка заснувала сайт про стиль життя The Tig, і три роки була його головним редактором. Але в квітні 2017 року проект закрився - при чому дехто припускав, що це пов'язано з підготовкою до весілля.

Копирайт изображения TASOS KATOPODIS

Сайт писав про їжу, красу, моду та подорожі, а також - про сильних жінок.

Пані Маркл казала, що ця сторінка була спробою "переосмислити публікації про красу, включаючи туди матеріали про самоствердження" та динамічних жінок, які надихають.

"Я ніколи не хотіла бути леді, яка ходить на ланчі - я хотіла бути жінкою, яка працює", - писала вона на сайті.

Маркл активно присутня в соцмережах: за її сторінкою в Instagram стежать близько 1,9 мільйона користувачів, а в Twitter - близько 350 тисяч.

Акторка стала послом благодійної організації World Vision Canada, яка бореться за кращу освіту, харчування та медицину для дітей світу.

Зокрема, вона їздила до Руанди в рамках кампанії про доступ до чистої води.

Також вона відома публічними виступами за гендерну рівність. У віці 11 років Меган змусила виробника мила змінити рекламу, написавши листа тодішній першій леді Гілларі Клінтон та іншим відомим особам. Дівчина поскаржилася на натяк про те, що місце жінки - на кухні.

У 2015 році вона виступила в ООН з промовою до Міжнародного жіночого дня - і отримала тривалу овацію.

Копирайт изображения Reuters

Коментуючи поєднання своєї гуманітарної та акторської діяльності, пані Маркл сказала: "Хоча моє життя коливається між таборами біженців і червоними доріжками, я обираю і те, і те, бо ці світи насправді можуть співіснувати. І для мене - повинні співіснувати".

Батько пані Маркл - білий, а мати - афроамериканка. Деякі ЗМІ акцентували на її расі; одна з газет навіть написала, що вона "(майже) прямо з Комптона" (місто з округу Лос-Анджелес).

Після цього королівська родина випустила нетипову заяву, в якій засудила коментар, назвавши його "расистським" і "сексистським".

Акторка згадала про своє походження у статті в журналі Elle.

"У той час як змішане походження, можливо, створило сіру зону довкола моєї самоідентифікації, коли я однією ногою там, а іншою - там, врешті я це прийняла. І звикла казати, хто я і звідки, висловлювати свою гордість за те, що я сильна і впевнена жінка змішаної раси".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему