Чому наречена Гаррі не стане принцесою

Гаррі та принцеса Меган Копирайт изображения EPA
Image caption Американська актриса, ймовірно, стане герцогинею, але її не будуть іменувати принцесою Меган

Чому Меган Маркл не стане принцесою, навіть коли вийде заміж за принца Гаррі наступного року?

Відповідь проста і жорстока: у неї немає "королівської крові".

За правилами британського королівського протоколу, коли акторка вийде заміж, пані Маркл називатимуть "Її Королівська Високість принцеса Гаррі Уельська", але саме принцесою Меган вона не стане.

Так вже було із принцом Вільямом і Кетрін Міддлтон, яка також не походить із королівської родини.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дружина принца Вільяма після шлюбу принцесою Кетрін не стала

У Британії "принцом" і "принцесою" можна стати лише через королівське походження.

Покійна молодша сестра королеви Єлизавети Другої Маргарет мала право називатися принцесою Маргарет з народження. Принцесами також народилися донька королеви принцеса Анна та внучки - принцеси Беатріс і Євгенія.

Але це означає, що офіційно не було принцеси Діани. Леді Діана Спенсер після заміжжя стала принцесою Уельською, а після розлучення із принцом Чарльзом - Діаною, принцесою Уельською. В англійській традиції це різні титули, які займають різні місця в ієрархії британської аристократії.

Також колишня дружина сина королеви, принца Ендрю - Сара Фергюсон ніколи не іменували принцесою Сарою, а дружина іншого королівського сина - принца Едварда - Софі Ріс-Джонс не має права називатися принцесою Софією.

Копирайт изображения PA
Image caption Виявляється, після весілля із принцом Чарльзом, Діана Спенсер не отримала права називатися принцесою Діаною

Як пояснював придворний кореспондент BBC Ніколас Уітчелл після заручин принца Вільяма і Кейт, королівська родина не процвітала би тисячу років, якби не вміла вирішувати, кого як називати.

У Букінгемському палаці вважають, що члени сім'ї, які грають престижні, але дещо "периферійні" ролі у діяльності монархії, мають носити "зручні" титули.

Перші двоюрідні брати королеви, відповідно, герцоги Глостер і Кент. Коли в 1936 році її дядько відрікся від престолу, щоб одружитися з розлученою американкою, він став герцогом Віндзором.

Такі герцогські титули часто даються після укладання нерівноправного шлюбу, бо вони надають новому члену сім'ї гучний титул, але це не робить їх повноправними принцами і принцесами.

Копирайт изображения PA
Image caption Весілля принца Гаррі і Меган Маркл пройде у тій самій каплиці на території Віндзорського замку, де в 1999 році вінчався його дядько, молодший син королеви принц Едвард, і Софі Ріс-Джонс

Тому, коли принц Ендрю одружився із Сарою Фергюсон в 1986 році, королева зробила його герцогом Йоркським. У такий спосіб Фергюсон стала герцогинею Йоркською. Це титул, який вона зберегла, попри розлучення.

А коли принц Едвард одружився з Софі Ріс-Джонс, він став графом Уессекським, а його дружина - графинею Уессекською.

Принцу Вільяму подарували титул герцога Кембриджського, а його дружина стала герцогинею Кембриджською.

Можливо, королева вчинить так само і з принцом Гаррі та його американською нареченою, а онукові залишить титул герцога Сассекського, Олбані або Кларенс, зараз вони вільні.

Як і щодо багатьох питань, у британському королівському протоколі завжди існує можливість зробити виняток із правил.

Якщо ж королева (або майбутній король) теоретично можуть зробити Кетрін і Меган принцесами, то традиції досить жорстокі. З цією причини, про першу в історії британської монархії принцесу на ім'я Меган ми, мабуть, почуємо не надто скоро.