Як виглядає Різдво по-королівськи?

Prince Harry and Meghan Markle Копирайт изображения Getty Images

Меґан Маркл, наречена принца Гаррі, відсвяткує цьогорічне Різдво у колі британської королівської родини, підтвердив у середу Кенсінгтонський палац.

Святкування відбудуться у маєтку королеви Єлизавети ІІ Сандрингем, що у графстві Норфолк. Та чого, окрім обіймів із членами королівської родини, очікувати майбутній дружині принца?

Королівський Святвечір

Пам'ятаючи про своє німецьке коріння, британська королівська родина починає святкування увечері 24 грудня - і це також означає, що наступного дня, у саме Різдво, їхні активності будуть здебільшого зосереджені на церкві і їхніх монарших обов'язках, зокрема - промові королеви.

У Святвечір королівська сім'я збирається у Білій залі Сандрингемського палацу, щоб обмінятися подарунками і завершити прикрашання ялинки, заввишки у 6 метрів.

Там же вони п'ють традиційний британський чай зі сконами, тістечками і сендвічами, а опісля - йдуть перевдягатися до вечері у більш офіційні вбрання.

Святкування тривають допізна і завершуються аж під ранок, а наступного дня кожен із членів королівської родини прокидається поруч із стосом подарунків, складених обабіч ліжка.

Як розповідає історик Кейт Вільямс, ці традиції майже не змінювалися із молодих років королеви Єлизавети ІІ.

На ранок Різдва монарша родина рушає на службу до церкви Святої Марії Магдалини у селі Сандрингем - там мають бути присутні усі, хоч того року сама королева пропустила службу через важку застуду.

Після служби вони зазвичай проводять трохи часу із містянами, що збираються біля церкви, а потім повертаються до маєтку на традиційний різдвяний обід із індичкою.

Після обіду королівська родина, як і мільйони простих британців, сідає дивитися телевізор.

Що подарувати королеві на Різдво?

Напевне, в усіх нас є знайомий, якому, здається, нічого подарувати, бо у нього вже все є. Що ж, королева - одна із таких людей.

Та на щастя своїх родичів, Єлизавета ІІ полюбляє практичні подарунки.

Минулого Різдва герцогиня Кембриджська Кейт Міддлтон розповіла ЗМІ, що переживає тривогу, коли думає над тим, що подарувати бабусі свого чоловіка.

"Я подумала: ану зроблю для неї щось, - розповідала герцогиня, - хоч це й могло обернутися катастрофою. Я вирішила подарувати бабусі рецепт чатні (традиційний індійський соус, популярний у Британії - Ред.). Я трохи хвилювалася з цього приводу, але наступного дня помітила чатні на обідньому столі".

Нові для Меґан традиції

Для нареченої принца велика рідкість - святкувати Різдво у колі майбутньої родини, зазначає історик Кейт Вільямс.

Це Різдво, без усіляких сумнівів, буде для Меґан Маркл геть відмінним від попередніх. Зокрема, на неї чекає кілька несподіваних традицій.

Наприклад, усі подарунки у Святвечір спершу складаються на устелений білою скатертиною стіл, на який також ставлять картки із іменами усіх членів родини - щоб кожен знав, до якого боку столу йому підходити.

Або ж під час вечері пані Маркл на деякий час доведеться залишитися без свого нареченого принца Гаррі, коли близько 10-ї вечора герцог Единбурзький Філіп поведе усіх чоловіків пригощатися бренді.

І зрештою, Меґан Маркл, як і мільйони британців, усядеться перед телевізором дивитися промову королеви. Щоправда, на відміну від решти країни, вона дивитиметься її разом із самою королевою.

Копирайт изображения Getty Images
Копирайт изображения Getty Images
Копирайт изображения Getty Images
Копирайт изображения Getty Images

Також на цю тему

Новини на цю ж тему