ЄС продовжив санкції проти Росії ще на півроку

єс Копирайт изображения Getty Images

Лідери країн Євросоюзу вирішили продовжити економічні санкції проти Росії до середини 2018 року. Про це повідомив голова Європейської ради Дональд Туск у Twitter.

Обмежувальні заходи стосуються енергетичного, оборонного та фінансового секторів.

Йдеться про санкції, введені з 31 липня 2014 року на тлі анексії Криму і початку збройного конфлікту на сході України.

Президент України Петро Порошенко назвав продовження санкцій щодо РФ гідною відповіддю за невиконання своїх зобов'язань.

У четвер президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель заявили, що Мінські угоди, виконання яких вони неодноразово називали умовою зняття санкцій, досі не виконані, і тому обмежувальні заходи будуть діяти ще півроку.

Востаннє санкції щодо Росії продовжували в червні 2017 року - термін їх дії закінчувався у січні 2018 року.

До санкційних списків входять найбільші російські компанії з державною часткою. Їм обмежений доступ на європейський фінансовий ринок.

Зокрема, під санкції потрапили нафтогазові компанії "Роснефть", "Газпром нефть" і "Транснефть", банки з державною часткою - "Сбербанк", ВТБ, "Газпромбанк", "Внешэкономбанк", а також кримські компанії.

Щодо компаній оборонного сектора введено ембарго на експорт зброї, а також заборона на експорт товарів подвійного призначення і технологій для військового використання в Росію.

Заборони стосуються і постачання до Росії високотехнологічного обладнання для видобутку нафти в Арктиці, на глибоководному шельфі і сланцевої нафти.

Крім економічних санкцій Євросоюз увів персональні санкції щодо анексованого Криму. "Кримські" економічні санкції будуть діяти щонайменше до кінця червня 2018 року. Персональні санкції - до березня наступного року.

Копирайт изображения Getty Images

Санкції проти Росії увів не лише Євросоюз.

У серпні президент США Дональд Трамп підписав закон, який об'єднує і доповнює багато ухвалених після приєднання Криму і початку конфлікту на Донбасі документів про санкції проти Росії.

Головною новацією цього документа стало позбавлення президента права скасовувати санкції.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему