У Британії опитають батьків щодо уроків статевого виховання

  • Кетрін Селлґрен
  • Репортер з питань освіти, BBC News

Секстинг, порно онлайн, безпека в інтернеті, трансгендерність - чи варто про все це розповідати на заняттях зі статевого виховання у навчальних закладах Англії?

Міністерство освіти Великої Британії проведе опитування батьків і молоді. Упродовж восьми тижнів британці мають відповісти на запитання про те, яким би вони хотіли бачити зміст навчальних курсів статевого виховання.

Наявні методичні рекомендації не оновлювалися ще з 2000 року.

За словами міністрів, це неприпустимо. Тому до осені 2019 року необхідно створити нову програму.

Програму статевого виховання для шкіл необхідно вдосконалювати й оновлювати. Ця потреба виникла у зв'язку з тим, що зросла кількість випадків сексуального насильства з боку дітей. Це підтверджують дані, зібрані журналістами програми BBC Panorama.

В Англії та Уельсі число задокументованих статевих злочинів, скоєних молоддю віком до 18 років проти інших неповнолітніх, зросло на 71% (4 603 у 2013-2014 роках, 7 866 - у 2016-2017 роках).

Уряд просить не бути байдужими

У березні міністерство освіти оголосило: статеве виховання має стати обов'язковим предметом в усіх навчальних закладах Англії - тобто не тільки у школах, якими опікуються місцеві органи влади, а й у ВНЗ.

Але, як повідомила міністр освіти Джастін Грінінг, навчальні програми цього курсу вже застаріли.

Пані Грінінг розповіла: "Програму статевого виховання не оновлювали майже 20 років. Це неприпустимо, особливо зважаючи на сьогоднішні ризики, такі як секстинг і кіберзалякування, на які наражаються наші діти та молодь в інтернеті".

"Молодих людей потрібно навчати - розповідати їм про важливість здорових і стабільних стосунків.

"Ми збираємо інформацію, щоб допомогти вчителям, батькам і особливо молодим людям сформувати новий підхід. І я закликаю їх узяти участь в опитуванні".

Що кажуть групи риску?

Ліса Холлгартен, менеджер із політики в доброчинній організації Brook, яка опікується статевим здоров'ям: "Ми чітко усвідомлюємо, що перед сучасною молоддю виникають нові, не бачені досі труднощі, і вона має певні потреби, пов'язані зі стосунками та статевою освітою".

"Ми нетерпляче очікуємо на появу нової навчальної програми, в якій усе це буде враховано".

Рейчел Кріс, співдиректорка організації End Violence Against Women Coalition (Коаліція з припинення насильства над жінками): "Ми знаємо, що діти й молоді люди стають об'єктами сексуальних домагань і насильства. Часом нас дуже непокоять фото та інші матеріали, які вони бачать в інтернеті.

"У школах діти мають отримувати необхідну інформацію - про секс, взаємну згоду і здорові стосунки. Це дуже важливо".

Рут Гант, керівник організації Stonewall, яка захищає права ЛГБТ: "Наявну програму затвердили 17 років тому. В ній немає жодних згадок про людей, що належать до ЛГБТ (лесбійок, ґеїв, бісексуалів і трансгендерів).

"Існує мало навчальних закладів, у яких програма статевого виховання передбачала б інформування про ЛГБТ. Тому молоді люди, що належать до ЛГБТ, часто не мають потрібної інформації, яка б допомагала їм приймати зважені рішення задля власної безпеки".

"Лише 13% юних ЛГБТ знають, що таке здорові одностатеві стосунки".

Томас Паско, директор організації Coalition for Marriage, яка виступає за традиційний шлюб: "З такими пропозиціями сама держава сприятиме ранній сексуалізації дітей".

"Ми повинні розповідати дітям, у чому цінність поваги й толерантності, а не змушувати їх розбиратися в сексуальних стосунках між дорослими, бо вони для цього ще замалі".

Хто проводитиме опитування?

Опитування триватиме вісім тижнів. Очолить його вчитель Ієн Баукгем. 2017 року він отримав орден Британської імперії за видатні досягнення в сфері освіти.

Пан Баукгем - директор комплексної загальноосвітньої школи при англіканській церкві в графстві Кент.

Як один із лідерів у сфері державної освіти, він співпрацює з іншими навчальними закладами, розташованими в Кенті та інших регіонах.

"Незабаром має розпочатися загальнонаціональне опитування. Я сподіваюся, що воно допоможе нам визначитися з найефективнішою навчальною методикою і врахувати потреби всіх молодих людей у навчальних закладах різних типів", - розповів пан Баукгем.