Muse: "Гітара вже не є провідним інструментом"

Muse
Image caption Muse завжди об'єднувала роботу з гітарою з елементами хіп-хопу, електронної музики та навіть класичного фортепіано

Дні богів року, які героїчно позують з гітарою Fender Stratocaster, завершилися. Про це заявив фронтмен групи Muse Метью Белламі.

"Гітара стала текстурним інструментом, а не провідним. І я думаю, що це, мабуть, добре. Надихає у цей музичний період те, що ви можете поєднувати класичну музику з хіп-хопом і роком в одній пісні", - сказав він BBC.

Muse завжди підхоплювала інші стилі музики, поєднуючи прогресивний рок, електронну музику, R&B та оперні видовища.

У своєму останньому синглі Thought Contagion, група навіть використала біти з Trap.

"Ми завжди уважно стежили за тим, що відбувається, і на нас завжди впливали речі, які, на нашу думку, є класними в сучасній музиці", - зазначив Белламі.

В останні роки поп і хіп-хоп замінили рок як панівний жанр у Великій Британії та США.

Диспропорція найбільш помітна у чартах синглів. Жодна рок-пісня не з'явилася 2017 року серед 40 синглів, які виявилися найбільш успішними у продажу.

На ринках альбомів сім із 40 найбільш ходових товарів можна класифікувати як рок-музику, зокрема As You Were Ліама Галахера та альбом The Beatles Sgt Pepper's 50-річної давнини.

Але найбільші групи, які з'явилися на альтернативній та рок-сцені за останні кілька років, у тому числі Imagine Dragons та Twenty-One Pilots, в значній мірі відмовилися від електрогітари, використовуючи натомість пульсуючі біти хіп-хопу.

"Це була естетика, до якої люди себе прив'язали, не тільки щодо музики, але й щодо того, як вони одягалися, щодо друзів, з якими проводили час", - зазначив Белламі.

"Я відчуваю, що ця епоха підійшла до кінця, і те, що зараз цікаво у музиці - це не просто суміш стилів, а суміш епох", - додав музикант.

"Таким чином, у вас буде така виконавиця, як Lana Del Rey, яка робить пісню, яка звучить і справляє враження, ніби її записали у 1950-ті роки, але вона співає про відеоігри. Це цікавий час для поєднання епох та створення того, що є позачасовим, і особливо не прив'язане до будь-якого часу", - наголосив Белламі.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Highlights of Muse at Reading + Leeds 2017

Але в той час, як творчі можливості сучасної музики підбадьорюють Muse, політична ситуація надихає їх іншим чином.

На створення Thought Contagion музикантів надихнув перегляд цілодобової програми новин в Америці та її вплив на виборців.

"Ми живемо в епоху, коли у правди менше ефірного часу, ніж у брехні, і це страшна річ", - сказав Белламі, який зараз живе в США.

Назва пісні походить з книги Річарда Докінса, яка припускає, що думки можуть стати заразними та поширюватися як вірус "незалежно від їхньої точності та правдоподібності".

У приспіві Белламі співає: "Вас вкусив справжній прихильник/ вас вкусив хтось голодніший, ніж ви".

Він зазначив, що слова пісні є натяком на проповідників та експертів.

"Це ті, хто кричить найгучніше та отримує найбільше ефірного часу", - наголошує він.

Копирайт изображения PA
Image caption Група Muse отримала нагороду за краще фестивальне виконання на церемонії вручення NME Awards минулого тижня

Ця пісня є другим треком з майбутнього восьмого альбому Muse.

На відміну від попередніх проектів, група презентує одну пісню замість того, щоб представити загальну концепцію.

"Мабуть, це нагадує мені про те, що було на самому початку, коли група тільки починала діяльність", - сказав Белламі.

"Ти думаєш: "Ми маємо зробити цей трек настільки добрим, наскільки це можливо", незалежно від того, чи це міні-альбом, сінгл чи пісня з другої сторони платівки. Ти думаєш скоріше про один або два музикальних твори, ніж про 12-13 пісень", - зазначив музикант.

Фронтмен Muse повідомив, що сподівається завершити "повний альбом до кінця року, а можливо вже навіть до осені". На наступний рік в групи є плани здійснити повноцінний світовий тур.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему