Порошенко і суд Януковича: навіщо жінок просили роздягтися?

Оболонський районний суд

Автор фото, Facebook / Ірина Ромалійська

Національна Поліція Києва заявляє, що оглядала жінок 21 лютого у Оболонському суді Києва, щоб уникнути провокацій. Про це йдеться в повідомленні, поширеному у мережі Facebook.

На їхню думку такі заходи проходили у відповідності до законодавства.

Цей огляд проводили працівники поліції однієї статі із громадянами, які хотіли потрапити на судове засідання, як це передбачено Законом України «Про Національну поліцію» - йдеться у заяві.

У повідомленні також наголошується, що огляд громадян полягав у проханні розстебнути верхній одяг.

"Завдяки проведеним поліцією заходам вдалося запобігти провокативним діям представниці одного із громадських рухів. Із жінкою було проведено профілактичну бесіду про неприпустимість вчинення правопорушень, після чого відпущено" - сказано у повідомленні в мережі Facebook.

Як відомо, 8 лютого одна з активісток руху Femen роздяглася на Віденському балу та продемонструвала напис на тілі адресований президенту Петру Порошенку.

Поліція швидко нейтралізувала активістку, відтак пан Порошенко її не помітив.

Автор фото, AFP Contributor

Підпис до фото,

Активістка руху Femen влаштувала акцію на Віденському балу

21 лютого 2018 року в Оболонському районному суді м. Києва відбувався розгляд справи про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича.

У зв'язку із запланованою участю у судовому засіданні Президента України Петра Порошенка на території суду поліцією проводилися додаткові заходи безпеки.

Зокрема, деяких представниць жіночої статі правоохоронці просили пройти до іншої частини приміщення та вимагали продемонструвати відсутність написів на тілі.

Міжфракційне об'єднання депутатів Верховної Ради "Рівні можливості" поширило заяву із засудженням таких дій поліції.

А згодом дії правоохоронців засудив і прес-секретар президента Святослав Цеголко.

Як відомо, допит президента Петра Порошенка відбувся через відеозв'язок і був завершений дочасно, через некоректні, з точки зору судді, питання захисту Януковича.