Музей Майдану: як іржавіє "йолка" та псуються інші експонати

Йолка розібрана
Image caption Експонат "Йолка" ржавіє під снігом просто неба

Через відсутність приміщення експонати майбутнього Музею революції гідності можуть зіпсуватися - заявляють у музеї. Влада вже затвердила земельну ділянку під майбутній музей, однак саме будівництво може тривати роками. Де зберігати до того часу експонати - не кажуть.

Натепер понад 3 тисячі експонатів зберігаються без належних умов у фондах інших музеїв та, частково, у підвальній кімнатці, яку надали музейникам.

Унікальний символ майдану "йолку" прихистив музей історії України у другій світовій війні. Зараз вона перебуває під шаром снігу просто неба.

Також у холодному гаражі музею перебуває унікальний розбитий автомобіль автомайданівця та польова кухня.

Image caption Унікальний розбитий автомобіль автомайданівця зберігають у холодному гаражі музею історії України у другій світовій війні

Ще майже три тисячі експонатів знаходяться у колишній конюшні на території музею Івана Гончара. Окрім тісноти, головна проблема для них - холод та вологість.

"Метал, особливо той, який не розписаний, може витримати ці умови. Скажімо те, що з тканини зроблене, воно просто ризикує досить швидко все зіпсуватись, тому що вологість і такий температурний режим - це просто суперечить всім нормам," - розповіла BBC News Україна Катерина Романова, співробітниця Музею Революції Гідності.

Image caption Співробітниця музею Наталка Кадин-Фесенюк показує предмети, які зберігають у кімнатці в підвалі.

Обіцяний владою Музей майдану наразі існує лише на папері. Хоча в музею вже є директор та три десятки співробітників.

Під музей також вже виділена земельна ділянка поруч із Жовтневим палацом біля Майдану Незалежності.

"Саме це ділянка, де буде побудований музей. Тобто вся територія від Майдану до Ольгинської та навпроти, де капличка, це все майбутній меморіал," - показую території, яку влада виділила під майбутній меморіал, директор музею Ігор Пошивайло.

Image caption На місці майбутнього Музею революції гідності - розритий котлован

На місці майбутнього будівництва наразі розритий котлован, обнесений жовтими маркерами із написом "Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності".

"Створення музею є дуже важливим на сьогодні, бо якраз музей бере на себе функцію зберегти і задокументувати ті події, бо з часом індивідуальна пам'ять і групова пам'ять розсіюються" - розповідає Ігор Пошивайло

Минулого тижня у Києві обрали проект матеріалу героїв небесної сотні, який обіцяють побудувати за рік. А от як виглядатиме музей - визначать лише на початку літа. Для цього проводять міжнародний архітектурний конкурс, де вже відібрали з десяток фіналістів.

"Скликалися всі учасники і повністю проходили всією територією. Дивилися кожну деталь. Вислуховували родини небесної сотні, які були присутні. Це має бути дуже небанальна річ, як просто споруда," - розповів BBC News Україна міністр культури Євген Нищук.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Як виглядатиме меморіал Небесної Сотні. Переміг № 6008.

А от на запитання BBC News Україна, що робити з експонатами до завершення будівництва музею, міністерство культури, за більш як тиждень, так і не відповіло.

Телевізійну версію матеріалу дивіться у випуску новин BBC українською за 27 лютого.

Стежте за нами в Telegram! Ми щодня надсилаємо добірку найкращих статей.

Новини на цю ж тему