Університет Богомольця: ланцюги зняли, але "діалог" триває

Страйк у МОЗ

Студенти медуніверситету імені Богомольця припиняють страйк та відновлюють навчання. Про це BBC News Україна повідомив голова Студради стоматологічного факультету університету Сергій Суровцев.

За його словами, таке рішення організатори протесту ухвалили після звернення відстороненого ректора Катерини Амосової, яка попросила студентів не страйкувати.

"Вона у зверненні дала нам зрозуміти, що наші вимоги були почуті на самому верху. Ми сподіваємося, що всі питання будуть вирішені, а тому ми можемо прийняти більш легку форму страйку. Студентство хоче на пари, ми розуміємо всі ці погляди, тому даємо таку можливість,"- розповів Сергій Суровцев.

Легка форма

Автор фото, Уніан

Підпис до фото,

Під час страйку на двері НМУ ім. Богомольця повісили ланцюги та замки

За словами пана Суровцева натепер ланцюги та замки, які блокували вхід до навчального закладу, вже знято.

Однак, студенти збираються блокувати адміністративний корпус університету, аби не допустити у будівлю призначеного виконувача обов'язків ректора.

"Ми будемо продовжувати стояти на своїй позиції і не допускати призначеного міністерством в.о. ректора університету до виконання обов'язків, тому що ми не визнаємо такого рішення," - сказав пан Суровцев.

Промова екс-ректора

Автор фото, unian

Підпис до фото,

Відсторонення Катерини Амосової пояснили зривом ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів

Перед тим до студентів звернулася відсторонений ректор Катерина Амосова.

Вона наголосила, що напередодні отримала підтримку від парламентського комітету з питань охорони здоров'я, а відтак вважає щоб протест має перейти у форму діалогу.

"Це є серйозне досягнення, серйозне досягнення великої Богомолець-family (родини, - Ред.). Саме тому звертаюся, в першу чергу, як лікар і викладач із закликом припинити страйк і відновити навчальний процес", - зачитала з аркушу під час звернення пані Амосова.

Позиція комітету

Автор фото, Уніан

Підпис до фото,

Позицію МОЗ на прес-конференції пояснював заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський

Напередодні члени Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я направили звернення до уряду.

У ньому просять прем'єр-міністра Володимира Гройсмана створити комісію, яка б розслідувала конфлікт та забезпечити студентам можливість здати іспит "Крок 1".

Окрім того, депутати виступили за скасування постанови МОЗ, яка відсторонила від посади ректора Катерину Амосову та призначила перевірку вишу, яку мав очолити заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

Погрози міністрам

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що урядовці, під час засідання уряду, отримали погрози на мобільні телефони через ситуацію в медуніверситеті.

Про це вона повідомила у Twitter.

"Кібертероризм у стилі кремлівського агресора: таке повідомлення з погрозами через ситуацію в НМУ отримали Гройсман і міністри на засіданні уряду", - написала вона і додала фото.

Історія конфлікту

Автор фото, Уніан

Підпис до фото,

Студенти, які не підтримали страйк, продемонстрували свої студентські квитки

Страйк в університету Богомольця розпочався 26 лютого. До нього долучилися студенти та викладачів медуніверситету. Хоча частина студентів вишу виступила проти страйку.

Перед тим 20 лютого Міністерство охорони здоров'я відсторонило від посади ректора Катерину Амосову. Її звинуватили у зриві ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів "Крок 1", який мав проводити Центр тестування при МОЗ.

Відсторонена керівниця звинуватила відомство у шантажі, через незгоду розірвати контракт про безоплатне надання Центром послуг для студентів Богомольця. Документ підписав ще попередній ректор.

Стежте за нами в Telegram! Ми надсилаємо туди головні новини і добірку найкращих статей.