Хто отримає Оскар за найкращий фільм іноземною мовою?

The Salesman Копирайт изображения Artificial Eye
Image caption Минулого року "Оскар" за найкращий фільм іноземною мовою отримала іранська стрічка "Продавець"

Цього року 92 країни подали заявки на участь у конкурсі в категорії "Найкращий фільм іноземною мовою" - це рекордна кількість на сьогоднішній день. Звести її до короткого списку - доволі складний процес для Американської академії кіномистецтв.

Процедура голосування постійно змінюється. Головна мета - визначити переможців, орієнтуючись головним чином на глядачів. А нещодавня перемога таких картин, як "Продавець" (Іран), "Велика краса" (Італія) та "Амур" (Австрія), здається, підтверджує, що ця система працює.

Голова відбіркового комітету іноземних фільмів Марк Джонсон натякнув, що кіноакадемія може врешті-решт переглянути давні правила, за якими фільми можна дивитися лише в кінотеатрі.

У січні в Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Нью-Йорку та Лондоні відбулися перегляди дев'яти картин з довгого списку. Цього року міжнародні члени кіноакадемії могли переглянути фільми та проголосувати в онлайн-режимі.

Отже п'ять цьогорічних номінантів:


"Фантастична жінка"

Країна: Чилі

Мова: іспанська

Досягнення країни у цій номінації: номінується вдруге

Режисер: Себастьян Леліо

Сюжет: Орландо (Франсіско Рейєс) - респектабельний бізнесмен середнього віку зустрічається з набагато молодшою Мариною (Даніела Вега). Однак Марина виявляється не звичайною, а фантастичною жінкою: вона - трансгендер. І коли Орландо раптово помирає від аневризми, його подруга стає об'єктом цькування колишньої дружини і родичів покійного. Лише брат Орландо сприймає її такою, яка вона є. Поліція та лікарі не довіряють і, здається, підозрюють Марину в причетності до смерті Орландо.

Шанси на перемогу: фільм відображає сучасні проблеми. Однак більшість глядачів практично зразу зрозуміють, що Марина - трансгендер, і це позбавляє фільм інтриги. Даніела Вега не розкрила глибинні переживання головної героїні стрічки, хоч ми і захоплюємося її стійкістю.

Друга частина фільму дещо слабша за першу.


"Кривда"

Країна: Ліван

Мова: арабська

Досягнення країни у цій номінації: перша номінація

Режисер: Зіад Дуєрі

Сюжет: Історія починається з невеликої суперечки, яка перетворюється на національну полеміку. Тоні (Адель Карам), ліванський християнин, розлютився, коли робітники без його дозволу починають ремонтувати дренажну трубу за межами його бейрутської квартири. Він свариться з бригадиром Ясером (Камель Ель-Баша), палестинським біженцем-мусульманином. Суперечка швидко набирає оберти і завершується в суді, а засоби масової інформації знаходять чергову цікаву історію для своїх читачів.

Шанси на перемогу:Дуєрі вдало скористався незначним інцидентом, щоб створити переконливий портрет суспільства, про який більшість аутсайдерів практично нічого не знають. Без розуміння життя палестинців у ліванському суспільстві, буде важко зануритися в тему. Однак, щойно глядач розбереться в міжкультурних особливостях, стрічка перетворюється на серйозну драму у суді. Центральна сцена - конфлікт між Карамом та Ель-Башою: двох чоловіків, які через упередження і небажання поступитися не можуть почути одне одного.


Нелюбов

Копирайт изображения Altitude Films

Країна: Росія

Мова: російська

Досягнення країни у цій номінації (включно СРСР): чотирнадцять номінацій і чотири перемоги

Режисер: Андрій Звягінцев

Сюжет: 12-річний Альоша (Матвій Новіков) живе в комфортабельній квартирі з батьками, які розлучаються. Подружжя прагне почати нове життя, однак не вирішили, що робити з дитиною. Несподівано, після чергової сварки, Альоша зникає. Це - зав'язка, далі - пошуки дитини, які, здається, завершаться нічим.

Шанси на перемогу: три роки тому пан Звягінцев вже був номінований на нагороду у цій категорії за стрічку "Левіафан". Його останній фільм підтверджує його статус одного з провідних європейських кінематографістів. Він створює напружену і водночас захоплюючу історію членів сім'ї, які живуть емоційно порожнім життям. Ця історія є абсолютно універсальною як для Росії, так і інших країн світу.


Тіло і душа

Копирайт изображения Mubi

Країна: Угорщина

Мова: угорська

Досягнення країни у цій номінації: десять номінацій і дві перемоги

Режисер: Ільдіко Енейді

Сюжет: Марія (Олександра Борбелі) влаштовується на роботу інспектором з якості на бійню. Вона сторониться колег і емоційно недоступна. Єдина людина, яка приваблює Марію, - менеджер Ендре (Геза Моршані), однак їхні стосунки розвиваються дуже поступово. Одного разу на підприємстві стався кримінальний інцидент. До розслідування підключається психолог, яка виявляє, що Марії і Ендре сняться однакові сни. Спорідненість між ними стає дедалі очевиднішою. Двоє самотніх по-різному людей починають знаходити щастя в тому, щоб бути разом.

Шанси на перемогу: Історія на перший погляд здається простою, а глядачі хочуть, щоб Марія та Ендре були разом. Однак реакція глядача буде залежати від того, як він сприймає цю історію через призму однакових снів героїв ( вона - лань, він - олень. Вони кружляють засніжених лісом). Фільм отримав головний приз на минулорічному Берлінському кінофестивалі. Це єдиний з п'яти фільмів, який зняла режисер-жінка.


Квадрат

Копирайт изображения Artificial Eye

Країна: Швеція

Мова: шведська, деякі сцени англійською мовою

Досягнення країни у цій номінації: чотирнадцять номінацій, три перемоги

Режисер: Рубен Естлунд

Сюжет: Крістіан (Клаус Банг) працює куратором музею сучасного мистецтва в Стокгольмі. "Квадрат" - новий експонат музею, який, він упевнений, доведе, що інстинкти сучасного суспільства, по суті, сповнені любові та альтруїзму. Його власні інстинкти перевіряються, коли Крістіан стає жертвою пограбування і вирішує допомогти злочинцю. Одночасно головний герой закохується у привабливу американську журналістку (Елізабет Мосс). Крок за кроком його комфортне життя виходить з-під контролю.

Шанси на перемогу: Світ сучасного мистецтва є об'єктом сатири режисера. Однак головний месседж картини - показати лицемірство всередині суспільства. Фільм Естлунда став володарем "Золотої пальмової гілки" Каннського кінофестивалю-2017.


Стежте за нами в Telegram! Ми щодня надсилаємо добірку найкращих статей.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему